Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Odkąd ustawiłem skład przed 2 kolejką, tak zbytnio się tym nie interesowałem. Efekt jaki zobaczyłem dziś po zalogowaniu zaskoczył mnie pozytywnie. 55 i 81 pkt w 2 i 3 kolejce. Duet Bent-Rooney okazał się dobrym wyborem. Mam nadzieję, że Bent i Nasri jednak zagrają. Obaj mają na to 75% szans. Rooney dalej zostaje kapitanem u mnie. W ostatniej kolejce dzięki temu wpadło 44 pkt :D Do tego 3 miejsce w lidze, też ładnie. Jeśli nie wykorzystałem tych free transferów to już przepadło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - tak, przepadło. Jedynie teraz jeden transfer na tydzień bez straty punktów możesz robić. Albo więcej, ale wtedy odejmą ci za każdy z nich punkty. A z tygodnia na tydzień możesz skumulować tylko jeden niewykorzystany transfer (czyli mieć maks. 2 darmowe w jednej kolejce, bez używania dzikiej karty)

A ja mogę mieć ciekawą sytuację w tej kolejce, bo być może zagram... bez bramkarza. Spowodowane to być może przez nałożenie się zawieszenia Ruddy'ego i uraz pleców Givena. W związku z tym, że jak pewnie większość menedżerów, dostępnego transferu nie zużywam na zmianę bramkarza gdy nie ma takiej konieczności, może się okazać iż jedną kolejkę będę grał z pustą bramką i radośnie hasającą po boisku resztą składu. Denerwuje mnie stanienie Naniego - ja rozumiem, mógł nie podrożeć jak Young, ale żeby potaniał, choć przyniósł te skromne 7 punktów w zeszłej kolejce ? No, ale menedżerowie FPL wiedzą lepiej, że chłopak nie będzie tak punktował jak Young... Owszem, sam chciałem go sprzedać, ale dopiero początek sezonu i nie wyczerpał kredytu zaufania ode mnie. Dlatego w tej kolejce moim transferem będzie... Nikt nie będzie. Zaryzykuję i zostawię skład taki jaki jest. W związku ze zmianami cen na rynku transferowym, dwa transfery na przyszły tydzień się przydadzą. W kolejce do (ewentualnego) odstrzału stoją Taarabt, Bale i Nani. Chociaż ten drugi powinien zacząć punktować w związku z sytuacją pomocników w Tottenhamie, a Nani też umie przynosić zdobycze punktowe w postaci asyst czy goli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień kolejki za nami. Dobrą decyzją było zostawienie Aguero, a nie kupienie Dżeko, którego wielu graczy zakupiło do swojej drużyny po ostatnim kapitalnym występie. Natomiast złą decyzją była sprzedaż Nani'ego, a zakup Young'a :/

Oprócz Aguero kolejke polepszył Rooney, który jest u mnie kapitanem ;) Reszta zawodników bardzo słabo po pierwszym dniu...

ZosTają jeszcze Simpson i Schwarzer, więc trzeba liczyć na czyste konta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń co do tej kolejki....

Na razie uzbierałem 51 punktów i zostało mi 3 zawodników ( Hughes i Simpson z defensywy i pomocnik Brunt który mam nadzieję w meczu z Norwich pokaże się z dobrej strony....)

Ogólnie kiczowata kolejka....uratowana tylko przez armaty w moim składzie (Rooney i Silva).

Ja jestem jednym z tych, którzy słono zapłacili za kupno Dzeko przed tą kolejką....;/

Ale jest za to inny zysk...jego wartość od tego czas u wzrosła już aż do 8,9 mln....więc na pewno na nim sporo zyskam ;) I lepsze to niż Gyan którego miałem wcześniej.

Powodzenia dziś i jutro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Tym razem z kapitanem trafiłem idealnie. Szkoda tylko, że praktycznie cały skład spisał się tragicznie i nie zdobył zbyt wielu punktów. Sprawdza się przynajmniej jedna moja strategia czyli zakup Kompany'ego. Belg w meczu z Tottenhamem już bonusował, a tym razem dostał aż dwa dodatkowe punkty i wraz z czystym kontem był drugim po Aguero najlepszym zawodnikiem mojego zespołu. Opieram się w dużej części na graczach Liverpoolu, więc mocno straciłem na tej kolejce. Suarez, Adam i Jose Enrique zagrali dramatycznie ze Stoke, z kolei Shawcrossa posadziłem na ławce, bo liczyłem na jakieś gole. Garncarze mimo upływu lat nie przestają mnie zadziwiać. Postanowiłem też pozbyć się bezproduktywnego Bale'a i Cahilla i zamiast nich pozyskać Silvę. Mam nadzieję, że Suarez wreszcie zacznie coś grać, w innym wypadku postaram się zluzować trochę funduszy i wymienić go na Rooneya albo Hernandeza. Meksykanin kosztuje duże pieniądze, ale jeśli będzie tak skuteczny w kolejnych spotkaniach to będzie punktował. Zastanawiam się też nad zakupem jakiegoś obrońcy MU. Popisy Diabłów nie są mi zbytnio na rękę, bo nie mam żadnego z ich zawodników w swojej drużynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zarejestrowałem i nie ogarniam tego do końca , ale oto mój skład :

Bramkarze : Szczęsny (Arsenal) , Given (Aston Villa)

Obrońcy : Evra (Man Utd) , Richards (Man City) , Kompany (Man City) , Bosingwa (Chelsea) , Ward (Wolves)

Pomocnicy : Arteta (Arsenal) , Meireles (Chelsea) , Jarvis (Wolves) , Adam (Liverpool) , Ramsey (Arsenal)

Napastnicy: Dżeko (Man City) , Sturridge (Chelsea) , Agbonlahor (Aston Villa)

I takie pytanie : np. Adam jest ustawiony u mnie na skrzydle , a zapewne zagra na środku , czy są jakieś ujemne punkty za złe wytypowanie pozycji na której zagra lub dodatnie za dobre wytypowanie? Bo mógłbym mieć równie dobrze w składzie 5 środkowych obrońców i byłoby bez konsekwencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie : np. Adam jest ustawiony u mnie na skrzydle , a zapewne zagra na środku , czy są jakieś ujemne punkty za złe wytypowanie pozycji na której zagra lub dodatnie za dobre wytypowanie? Bo mógłbym mieć równie dobrze w składzie 5 środkowych obrońców i byłoby bez konsekwencji.

To jak ustawisz zawodnika nie ma znaczenia, możesz mieć nawet pięciu skrzydłowych ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział kolega wyżej, można grać samymi stoperami, czy samymi skrzydłowymi. Liczy się tylko zdobycz punktowa i żeby kasa się zgadzała. Ja znowu nie popisałem się z selekcją. O Shawcrossie wspominałem wcześniej, teraz dochodzi jeszcze Steven Taylor, którego zostawiłem na ławce. Liczyłem, że obrońcy Liverpoolu i Chelsea spiszą się lepiej w destrukcji. Jeśli jutro zobaczycie edita z odgłosem przypominającym łupanie głową o ścianę, będzie to znaczyło, że Taylor zarobił jeszcze punkty bonusowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia kolejka poszła mi bardzo dobrze ;) Rooney na kapitanie, Aguero i Silva w składzie, poza tym przyzwoicie obrońcy- Richards i R. Taylor, reszta raczej słabo, jednym failem była wymiana Naniego na Younga :( Ale 83 punkty to bardzo solidny wynik, dzięki temu wskoczyłem na 4 msc w lidze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem humor właściciela i trenera drużyny Zewnętrznych Rubieży był lepszy. Jego asystent przez ostatni czas nie pokazywał się na oczy szefowi, przerwa reprezentacyjna ostudziła gniew, podobnie jak sprawdzenie działania pchnięcia na grupie szturmowców stojących przed oknem. Piłkarze zostali oszczędzeni, ponieważ żaden z nich nie wrócił z "kadry" z kontuzją. Jednak rewolucja w drużynie była nieunikniona. Ta kolejka przyniosła 73 punkty, stąd widać pewien stały rytm w grze drużyny. Utrzymywanie tempa pozwoli zacząć piąć się do góry, mądry menedżer to wie. Wie jednak, że nie obędzie się bez transferów - zaoszczędzenie jednego pozwoliło zrobić dwa w tym tygodniu. Na zesłanie na Tatooine udali się Suarez oraz Bale. W ich miejsce zostali wezwani poprzez Moc - Aguero oraz Stilyan Petrov. Tak, tak, to nie pomyłka, zaczynamy ostrą walkę. - Niestety, Jones podrożał, chociaż był chłopak na liście do kupienia w następnej kolejności... Miał przykazane by zachowywać się tak by jego wartość była stała. Ale wybaczę mu, w końcu gra w naszych ulubionych Czerwonych Diabłach - takie mniej więcej myśli krążą teraz po głowie Burnsa. Skład jest ustawiony, kapitan wybrany, transfery zrobione. Outer Rim FC czeka na przeciwników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł dzień 17 września. Dzień rozliczeń za kredyt zaufania dany zawodnikom. Tym razem trener drużyny nie miał problemu z ustawieniem składu. Powód jest jeden "kontuzje", które wyeliminowały z gry Brunta, Woodgate'a i Hughesa. Problem natomiast stanowiło ustawienie kapitana. Do tej pory bezproblemowo tą funkcję pełnił Wayne Rooney. Tym razem jednak dostanie kolejkę przerwy w pełnieniu tej funkcji. Jego funkcję będą dzielili zawodnicy City - Silva © i Dzeko (v). Bramki będzie strzegł Shay Given którego pozycja w zespole nie jest już tak pewna jak na początku sezonu. W obronie wystąpi prawdopodobnie trójka pewniaków : Shawcross lider bloku defensywnego, Simpson rozkręcający się z każdą kolejka i Warnock który ostatnio błysnął świetną asystą. O sile linii pomocy będzie stanowiła 4 zawodników na czele z Silvą i Adamem. Wspierać ich będą Jarvis i i nowo pozyskany Parker. W ataku zagrają po raz drugi w takim zestawieniu: Dzeko - Rooney - Suarez. Poprzednio ta współpraca nie wypaliła a dobrze zaprezentował się tylko Wayne Rooney. Tym razem ma być inaczej.

Już o 16:00 będą mogli zaprezentować się pierwsi z mojej armii. Jak wypadną tym razem? Ostatni wynik 70 punktów nie przyniósł im chwały aczkolwiek spełnili pewne minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu podjąłem jakąś dobrą decyzję przy doborze pierwszego zespołu! Posadziłem na ławce Givena i wziąłem Vorma. Swansea zachowało czyste konto, a Holender jeszcze popisał się sześcioma interwencjami i poza bonusem +4 dostał jeszcze dwa oczka za parady. Szkoda tylko, że nie spisali się grający w barwach Newcastle Cabaye i Taylor, no i Jarvis też coś cienko. Najgorzej z Klasniciem, liczyłem że strzeli coś przeciw Norwich, a on zakończył mecz z czerwoną kartką... Jutro mam nadzieję na dobre występy Liverpoolu i City i od tego w dużej mierze zależy mój dobry wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - jeśli naprawdę chcesz wykorzystać, robisz transfery (ile zechcesz) a na końcu, przed ich zatwierdzeniem klikasz potwierdzenie użycia dzikiej karty. Pamiętaj jednak, że tą akurat masz jedną na cały sezon (być może dadzą jeszcze drugą w przerwie zimowej, ale tylko do użycia w określonym terminie zimą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Fejs...zażartować sobie nie można? Wiadomo raz na wozie, raz pod wozem, takie życie, ale ty w tym sezonie przynajmniej na razie wybitnie nie masz szczęścia, jeżeli dobrze kojarzę wziąłeś Adama po dobrym meczu, a wziąłeś go do składu to zarobił czerwo..... W sumie dziwię się, że sporo ludzi nadal trzyma Suareza w składzie, który na tę chwilę punktowo kompletnie zawodzi, ja tam się trzymam mojego duetu Roo-Kun ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ci będzię, ale zdziwiło mnie, że nagle przykładasz taką uwagę do moich wyników, choć jestem na samym dole tabeli. W zaistniałej sytuacji zostałem zmuszony do użycia dzikiej karty i wymiany pół składu. Drużynę opuścili Suarez, Klasnić, Jose Enrique, Cabaye i Brunt. Na ich miejsce przyszli Kaboul, Barton, Arteta, Yakubu i Adebayor. Togijczyka chciałem kupić już wcześniej, ale zdecydowałem się to zrobić niestety dopiero teraz. 8 mln dla zawodnika, który jest w stanie seryjnie zdobywać gole w lidze, toż to grosze. Yakubu za 5,5 też idealnie nada się na ławkę, a może czasem wysępi jakąś bramkę. Kaboul to pewniak w Tottenhamie, który ma łatwiejszy terminarz. W ostatnich spotkaniach nie stracił gola, w dodatku dobrze gra głową i może też coś ustrzeli. Arteta będzie miał raczej pewne miejsce w Arsenalu. Co by nie mówić o Kanonierach to mają dobrą ofensywę i potrafią atakować, więc może skapnie coś i dla Hiszpana. W końcu Barton, który długo nie gra w barwach QPR a już wyrasta na lidera tego zespołu.

Skład będzie prezentował się następująco:

Given - Bosingwa, Kaboul, S. Taylor, Kompany - Barton, Arteta, Silva, Nani - Aguero, Adebayor.

ławka: Vorm, Shawcross, Jarvis, Yakubu.

PS Czyżbym zapomniał wspomnieć, że szarpnąłem się i sprowadziłem też Naniego? :tongue:

PS 2 Na kapitanie zostawiam Aguero. City gra z Evertonem, więc jeśli mój lider niezbyt się spisze, żalu do niego mieć nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne Rubieże, główny budynek klubu Outer Rim FC, godzina 10.00 czasu miejscowego.

-Sir, mam najświeższy raport o stanie naszej drużyny i jej wynikach - Hieronim Borubar pośpieszył prosto do gabinetu prezesa, właściciela i menedżera w jednym, zaraz po zakończeniu całonocnych analiz i zestawień. Oczywiście z porannym zestawem śniadaniowym i kawą, bez tego jego szef mógł nie mieć humoru już po sekundzie, a każda sekunda humoru to każda sekunda pracy lub życia Hieronima

Po wnikliwym przestudiowaniu dostarczonych papierów, na twarzy Cole'a Burnsa, naszego czcigodnego i wspaniałego menedżera, pojawił się lekki uśmiech. -Dobrze, dobrze, wszystko idzie zgodnie z planem. Pomogła świetna roszada mego autorstwa, gdy w zeszłym tygodniu zamieniliśmy m.in. Suareza na Aguero. A przy okazji, jak tam jego życie na Tatooine ?

-Zdaje się, że występuje w jakimś kasynie w Mos Eisley, jako żongler i człowiek zabawiający publiczność sztuczkami z piłką, sir.

-Dobrze. Zarobiliśmy tylko 47 punktów, przez pudło Rooneya, ale i tak awansowaliśmy we wszystkich rankingach, oprócz ligi FA ! Ogólnie jest w porządku, skład dobry. Martwi tylko kartka dla Klasnica i kontuzje Hughesa oraz Petrova. Na plus, wzrost ceny większości naszych zawodników. Oczywiście dzięki mym talentom menedżerskim.

-Oczywiście, sir.

-Tak, nie musisz po mnie powtarzać Borubar - błysk oka wystarczył by dobitnie potwierdzić te słowa. -Kupiliśmy Jonesa za Bosingwe, co zaoszczedzilo nam 0,1 mln. Szkoda tylko drożenia Adebayora, on musi być nasz ! NA razie jednak przyszłość rysuje się nieźle. Odmaszerować, mój asystencie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejs, co do Adebayora, to też na niego patrzyłem ale problemem u mnie jest to, że w napadzie mam Kuna i Rooneya a 3 napastnikiem jest Holt i musiałbym w reszcie składu znaleźć 2,5 bańki a to już mocno osłabiło by mi inne formacje, zbudowałeś ciekawy skład i życzę Ci powrotu do walki o majstra (przynajmniej rywalizacja się zwiększy) ;) Patrzyłem akurat na Ciebie bo wiem, że dość mocno się interesujesz i dziwiłem się, że jesteś tak nisko ;) A mi po kilku dobrych kolejkach udało się wskoczyć na fotel lidera, ciekawe czy utrzymam go dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Rooneya pozwolić sobie już nie mogłem. Wydaje mi się, że jego kosztem udało mi się sprowadzić całkiem niezłą paczkę. Aguero od kilku kolejek tak dobrze punktuje, że nie mam problemu z doborem kapitana. Liczyłem na jakiegoś dobrego napastnika w granicach rozsądku, ale wybór Dżeko nie byłby zbyt rozsądny, bo jeden napadzior Citizens wystarczy. Togijczyk spełnia wszystkie moje wymagania - gra w czołowym zespole, pełni rolę wysuniętego snajpera i nie będzie miał problemów z rotacją stosowaną przez trenera, w dodatku umiejętności ma takie, żeby strzelać 20+ goli w Premier League. Nani miał trochę słabszy początek i wielu go skreśliło. Ostatnim meczem pokazał dobrą formę i jako najlepiej punktujący gracz fpl na pewno się przyda. Oprócz tego Young, który mógłby z nim konkurować trochę podrożał, a Portugalczyk staniał. Jednak różnica 0,4-,0-5 mln to całkiem sporo. Jeszcze udało mi się upchnąć do składu Bartona, który też całkiem nieźle sobie poczyna i Yakubu, który będzie pełnił rolę bezpiecznika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobyłem tylko 46pkt w tej kolejce. Kapitanem był u mnie Silva. Stwierdziłem że nie postawię ani na Dzeko ani na Aguero ponieważ grają dobrze na zmianę i boję się że znowu bym dobrze nie wytypował. Co ciekawe we wszystkich klasycznych ligach spadłem na niższe miejsca a we wszystkich globalnych czyli fani Chelsea, Polska i wszyscy gracze wspiąłem się wyżej. Mogę teraz wykonać dwa transfery więc postawiłem na wzmocnienie ataku (Adebayor) kosztem Suareza który zawodzi od początku. Wydaję mi się że Tottenham to idealny klub dla Togijczyka. Razem z Defoe może stworzyć dobry duet. Z boku Bale który może wrzucać na wysokiego piłkarza a z tyłu kreatywny Modric. Drugim transferem jest Nathan Dyer. Od początku śledzę jego poczynania w PL. Radzi sobie bardzo dobrze więc postanowiłem go zwerbować kosztem Jarvisa który maił tylko jedną bardzo dobrą kolejkę. Uważam że statek o imieniu Wolverhampton zacznie tonąć a dobra passa była chwilowa.

Obecnie mój skład wygląda tak:

Given - Simpson, Bosingwa, S.Taylor - Dyer (Anderson), Young, Silva, Gutierrez - Dzeko, Adebayor, Aguero

Al-Habsi - Ward, Warnock - Anderson (Dyer)

Jestem świadomy że dużo w moim składzie zależy tylko od dwóch drużyn (Man City i Newcastle) ale taka jest moja koncepcja. Z takim składem zostaje mi aż 3,1mln na transfery. Zamierzam zostawić sobie je na czarną godzinę.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony, że w moim pierwszym sezonie utrzymuję się na tak wysokiej, drugiej pozycji.

Bardzo dobra kolejka Naniego, bardzo zadowolony jestem tez z Sinclaira, który zdobył dla mnie 12 pkt. Trochę martwi mnie to, że Chicharito, którego zakontraktowałem przed tą kolejką może pauzować przez dłuższy czas. Mam jednak ogromną nadzieję, że kontuzja nie jest tak groźna na jaką wyglądała. Nie bawi mnie również to, że od czasu kiedy kupiłem Dzeko ten gra bardzo mało, lub nie zdobywa zbyt wielu punktów. Uważam jednak, że warto mieć Go w swoim składzie, więc o wymianie na kogoś innego nie ma na razie mowy. Będzie problem jeśli w następnej kolejce nie zagra Chicharito, a Dzeko zacznie na ławce. Poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...