Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Ja wybrałem jako kapitana Suareza. Może dlatego że nie mam w składzie Rooneya :) Suarez wczoraj strzelił bramkę w meczu z Exeter City. Widać że jest w formie i potrafi strzelić bramkę nawet wchodząc z ławki co pokazał w meczu z Arsenalem. Nie napalałbym się zbytnio na Bolton. strzelili już chyba 6 goli ale stracili 3 z Manchesterem City. Widać że gdy jest mocniejszy przeciwnik to nie jest już tak kolorowo. Liczę że dzięki Suarezowi zdobędę w końcu więcej punktów niż 4 (w pierwszej kolejce RVP jako kapitan a w drugiej Aguero)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślę sobie, że nie ma co kombinować i postawię na Rooneya....Suarez jest extra, ale ostatnio zawiodłem się na Dalglishu który posadził go na ławce i nie wiem...Poczekam na rozwój wydarzeń...Póki co Anglik jednak na tej pozycji...(kapitana).

Co do obrony to ja będę grał Showcrossem Simpsonem i Hughesem.....wszyscy prezentują się na razie solidnie choć w 2 kolejce zabrakło mi jednego dobrej defensywy...trzej obrońcy łącznie tylko 3 pkt...teraz musi być lepiej...ostatecznie może wystawię Warnocka którego zakupiłem jeszcze w 2 kolejce za Johnsona z Wolves...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na tai skład:

Al Habsi

Simpson-Bosingwa-Huth

Sinclair-Jarvis-Silva-Larsson

Torres-Suarez-Aguero

Na ławce posadziłem Givena bo dam szansę jeszcze raz pokazać się Al Habsiemu (w drugiej kolejce zdobył 8pkt). Dalej na ławce Hughes, Holahan i Shawcross. Tak już pewnie zostanie chyba że wyskoczy jakaś kontuzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie mieliśmy kilka ciekawych transferów...wydaje mi się, że będą to transfery, które mogą sporo punktować i którymi warto się zainteresować....

1. Emanuel Adebayor wypożyczony na rok do Tottenhamu.

O ile w 3 kolejce jeszcze nie zagra bo Tot gra z City a ze swoim prawnym klubem grać nie można na wypożyczeniu o tyle później będzie już stanowił o sile drużyny w ataku....przynajmniej tak mi się wydaje. Tottenham cierpi bowiem na brak skuteczności napastników...słabo gra i Pawluczenko, który mało strzela i Defoe a także Crouch...wszyscy w cenie 7.0 - 8.5 mln chociaż w takiej dyspozycji nie są....Adebayor dostanie szansę i myślę, że trochę bramek nastrzela....o ile cena będzie w granicach 7- 8,5 mln wato by było się nim zainteresować....mam Gyana jako 3 napastnika za 8 mln który strasznie zawodzi....i będę obserwował jego poczynania.

Opłacalność kupna na dziś: 65-70 %

2. Jaun Manuel Mata

Świetny transfer Chelsea Londyn. Co więcej mogę powiedzieć, że Chelsea cierpi na brak skrzydłowych...do tej pory był tylko jeden prawdziwy nominalny skrzydłowy Malouda...teraz myślę, że będziemy mieli ich dwóch...i nie koniecznie muszą być zmiennikami...na początku myślę, że mata dużo grać nie będzie...w najbliższym meczu z Norwich prawdopodobnie zaprezentuje się wchodząc z ławki rezerwowych. Jeżeli dałby radę na stałe się wkomponować w skład kupiłbym go choć ta cena ustalona (9,5 mln) nie jest za atrakcyjna.

Opłacalność kupna na dziś: 45-55 %

3. Samir Nasri (do City)

Jeden z tych o których ostatnio było głośno...przeszedł by grać (dla kasy też na pewno) ale załóżmy, że dla tych trofeum. Jakie ma szanse na skład? Spore...o ile Yaya Toure i Silva są nie zagrożeni pozostaje wolne skrzydło...gdzie miał grać młody A.Johnson i szkoda mi go, ale pewnie Nasri go wyautuje...tym bardziej, że 24 mln nie będzie siedziało na ławce ;/ W Arsenalu był dobry, ale nie nadzwyczajny...na pewno punktować będzie i 100 powinien zrobić luzikiem. Cena? 9,5 mln....i w tym momencie można obserwować poczynania Maty i Samira i wybrać po 5 kolejkach tego lepszego z pewniejszym miejscem....

Opłacalność kupna na dziś: 45-60%

4. Joey Barton (nowy lider QPR)

Można go tak nazwać. Będzie miał największe doświadczenie w zespole i w sumie jak nie on to kto miałby poprowadzić zespół do utrzymania??? Taarabat? Na razie gra totalny piach i nie jest tym na kogo zespół może liczyć. Nie to co silny mentalnie, charyzmatyczny i arogancki Barton, który swoimi zachętami i walką może podnieść morale...tylko czy aby na pewno będzie punktował? Będzie odwalał czarną robotę...i będzie na sobie skupiał najbardziej oczy rywali więc ciężko powiedzieć....może jednak wyręczyć Taarabata z wolnych czy karnych...na razie gra słabo no ale zobaczymy co pokaże w QPR.. Cena jest jednak do rozważenia (6 mln).

Opłacalność kupna na dziś: 60 %

Romelu Lukaku (new "the tank")

Świetnie zapowiadający się młodziak. Obecnie jednak nie ma szans na regularną grę. Jak sam mówił na razie chce się uczyć od bardziej doświadczonych kolegów i czasem dostać kilka minut na pokazanie jego postępów. Cena jest straaaszna. 8 mln jest obecnie grubo przesadzone....tym bardziej, że Sturridge na razie kosztuje 6,5 mln a jest na razie wyżej w hierarchii...tyle kosztuje przecież Gyan a o pół miliona więcej kosztuje Dzeko który obecnie dostaje swoje szanse....

Opłacalność kupna na dziś: 20-30%

Tyle na razie z mojej strony....co do ciekawych kierunków to polecam na tę chwilę obserwowanie sytuacji z Shanem Longiem, który zrobił świetny start na początku sezonu i który może sprawić kłopot Odemwingiemu z miejscem w 11...chyba, że będą grać razem...innym ofensywnym wariantem może być K.Doyle z Wolves czy na razie liderm napastników Klasnic za jedyne 6 mln....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat ciekawych kierunków transferowych, też podzielę się swoimi przemyśleniami.

Oprócz obrońców Newcastle, którzy są opłacalni ze względu na swoją cenę, chyba warto zainteresować się kimś z Manchesteru United. Tym bardziej, że Vidić i Ferdinand dopiero wracają po kontuzjach, więc można dać szansę na przykład Chrisowi Smallingowi, który kosztuje tylko 5,5 mln, a powinien notować czyste konta. Jeśli bierzemy pod uwagę graczy MU, to wypada wymienić jeszcze trzy nazwiska. Tom Cleverley chyba zaskarbił sobie zaufanie Alexa Fergusona i zastąpił Scholesa na środku pomocy. W pierwszym meczu zaliczył asystę i był bliski zdobycia gola. Może być brakującym ogniwem Diabłów w środku pola, a kosztuje śmieszne jak na pomocnika pieniądze. Chyba niewielu jest tańszych w lidze od niego. Warto również obserwować Andersona, który też spisał się dobrze przeciw Tottenhamowi no i patrzeć na Welbecka. Choć tutaj byłbym ostrożniejszy, bo Ferguson na pewno będzie dzielił czas gry pomiędzy Anglika a Javiera Hernandeza.

Jeśli szukać sensownych napastników po niezłej cenie, w oczy rzuca się od razu Gabriel Agbonlahor. Reprezentant Anglii zdobył cudowną bramkę i zaliczył asystę w zaledwie 45 minut gry. W poprzednich sezonach udowadniał, że potrafi strzelać brami w Premier League, a w związku z jego ostatnimi problemami zdrowotnymi cena spadła do 6,5 mln. Oczywiście istnieje ryzyko, że wciąż będzie miał problemy z urazami, ale gra jest chyba warta świeczki. Patrząc dalej w pierwszych dwóch kolejkach wyróżniał się Ben Watson. Co prawda nie strzelił rzutu karnego, ale to właśnie on powinien przejąć schedę po Szarlu N'Zogbii w Wigan. W dodatku kosztuje tyle samo, co Cleverley, czyli też niewiele a będzie miał pewne miejsce w składzie przez cały sezon. Ostatnim wyróżnionym przeze mnie zawodnikiem będzie Gutierrez, który po odejściu Bartona będzie wykonywał większość stałych fragmentów w Newcastle, a być może nawet karne. Argentyńczyk jest zawodnikiem kreatywnym i teraz powinien pełnić większą rolę w ofensywie swojego zespołu. Widać, że nie brakuje bardzo tanich pomocników, którzy często spisują się lepiej od tych po 10 milionów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc za nami pierwszy dzień zmagań. 6 z 10 spotkań już zakończonych ;)

Jak tam u was?

Ja póki co mam 27 punktów zdobytych przez 5 zawodników co daję średnią 5,4 punkta na zawodnika.... Postanowiłem zrobić małą statystykę pierwszego dnia "Gameweek 3". Jak do tej pory plasuję się na drugim miejscu tej kolejki....( F.C Bednar Patrick's)

Wyniki 1 dnia Gameweek 3 : ( w nawiasie ranking po 2 kolejkach)

24.Bad Company - średnia zawodnika w drużynie - 5,50 - 22punktów zdobytych /przez 4 zawodników

9. F.C Bednar Patrick's - śr.5,40 - 27p./5

1.Outer Rim F.C. - śr.5,0 - 25p./5

8.Lubie_Placki - śr.4,50 - 18p./4

17.Puckers - śr.4,40 - 22p./5

2.Oh no - śr. 4,25 - 17p./4

11.FC Ursus - śr.4,142 - 29p./7

10.Bazinga! - śr.4,125 - 33p./8

23.El Submarineros - śr.4,00 - 28p./7

4.WirusCrack - śr. 4,00 - 20p./5

6.Real Trzebnica - śr. 3,80 - 19p./5

21.Green Ermines - śr.3,80 - 19p./5

15.Magic Scorpion - śr.3,75 - 30p./8

5.Piast 1945 Gliwice - śr. 3,75 - 15p./4

12.Tamriel FC - śr.3,66 - 11p./3

20.UKS Gwarek Olkusz - śr.3,57 - 25p./7

16.MostValTeam - śr.3,50 - 14p./4

12.The Reds - śr.3,40 - 17p./5

3.FC Sochaczew United - śr. 3,20 - 16p./5

25.M. Team - śr.3,00 - 21p./7

6.Blanquitos FC - śr. 3,00 - 15p./5

14.Dzikie Tury FC - śr.2,83 - 17p./6

19.ZTE Blade Team - śr.2,75 - 11p./4

21.Marvilton FC - śr.2,66 - 16p./6

26.Incredible Eleven FC - śr.2,60 - 13p./5

18.Tratatata - śr.2,40 - 12p./5

Swoją wysoką lokatę zajmuję dzięki Charliemu Adamowi, który zrobił mi 10 punktów (bez bonusów) a także niezłej postawie Warnocka (6p.) Givena (6p.) Jarvisowi (3p. - odpuszczam mu bo przecież był głównym punktującym poprzedniej kolejki tak więc uznam to za odpoczynek od ostrego punktowania) a także Suarezowi (2p. - grał świetnie, ale jednak nie strzelił....;/ może dostanie bonus)

jutro będę liczył głównie na Rooneya, który punktuje u mnie podwójnie...a także na Silve i w niejszym stopniu na Brunta, Simpsona, Shawcrossa i Hughesa.... :)

Powodzenia wszystkim jutro! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej niż przed tygodniem na pewno. Dobrze, że w ostatniej chwili postawiłem na Klasnicia. Chorwat strzelił w ostatnich sekundach i odebrał czyste konto Jose Enrique, więc nie musiałem załamywać się fatalną postawą Carraghera w końcówce, bo i tak wszystko zostało w rodzinie :wink: Dobrze spisali się Bosingwa i Given, natomiast bardzo słabo Suarez. Nie udało się dobrze wytypować kapitana. Mam nadzieję, że Aguero, Bale i Brunt trochę poprawią mój dorobek punktowy, bo jak na razie cały czas tracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabo - 16 pkt. na pięciu zawodników to niezbyt zadowalający wynik. Całą nadzieję pokładam w jutrzejszym dniu zmagań, bo zagrają prawdziwe armaty z mojego składu: Rooney ©, Nani, Silva, Hart. Dodać trzeba jeszcze dwóch obrońców Newcastle: S. Taylora i Simpsona. Mam nadzieję, że kolejka nie będzie jednak przesadnie słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem już z Caps Lockiem i bez Caps Locka i nie działa. Spróbowałem opcji ,,forgotten login details'' i gdy wpisuję email żeby przesłali mi nowe hasło to wyskakuje coś takiego:

,,The server encountered an error that prevents it from completing your request.

Email address not found.''

Czyli adres został nieznaleziony i teraz nie wiem czy skasowali mi konto czy co. Nie robiłem żadnego multi-konta więc jestem czysty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edin Dżeko, woohoo! Co prawda nie jest moim kapitanem, ale i tak 21 punktów (3 punkty bonusu to formalność) to fantastyczny wynik. Do tego czyste konto dodał Shawcross, City i United nie zagrali na 0 z tyłu (nie mam żadnego ich defensora)... W tej chwili daje mi to nareszcie dobry wynik - minimum 54 punkty. Mimo to zamierzam zrobić 2-3 transfery, w zależności od tego, jak się ułoży mecz w lidze h2h - jeśli 4 punkty w dół będą decydować o zwycięstwie, to może się wstrzymam.

Zwycięstwo w HT, teraz czwórka mniej popularnego w Fantasy Dżeko - miły dzień :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man Utd 8:2 Arsenal :icon_eek:

Young powinien uratować mi tą słabą kolejkę.

Zastanawiam się nad wymianą Silvy na Nasriego, jak myślicie, opłaci mi się to ?

Co sądzicie o Dzeko, który się dzisiaj rozstrzelał ?

Będzie regularnie punktował czy dzisiejszy występ to raczej jednorazowy pokaz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo to się narobiło. 8-2 to totalna kompromitacja dla Arsenalu. Jestem fanem Chelsea ale trzeba oddać ,,hołd'' piłkarzom z Manchesteru zwłaszcza United gzie zniszczyli Arsenal. W formie nie w formie ale ich upokorzyli.

Sądzę że dzisiaj Dzeko pokazał to co robił w swoim najlepszym sezonie w Wolfsburgu. Warto mieć go w składzie. Ja sam zrobiłem błąd bo po pierwszej kolejce zmieniłem Dzeko na Aguero. Co do wyboru między Nasrim a Silvą to myślę że to trudny wybór. Nasri w City gra trochę na innej pozycji niż w Arsenalu. Myślę że będzie teraz dużo asystował.

Mam jeszcze pytanie. Kiedy najlepiej użyć dzikiej karty? I do czego służy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester United - Arsenal 8:2

Zacznę może od tego, że pierwszy raz (i być może ostatni) widziałem hokejowy wynik (aż 10 bramek) w meczu "na szczycie" bo jednak Arsenal trzeba jeszcze zaliczyć do tej elity....a może tylko do teraz....bo Manchester zafundował Arsenalowi coś co Wenger już wcześniej zapowiedział: "nową erę w klubie". I nadeszła...era kompromitacji i chudych lat...ciężko będzie się z tego wygrzebać.... a ja mimo, że jestem za tym by trenerzy byli w klubach po minimum 5 lat i żeby trenowali tak długo jak się da dzisiaj mówię stanowcze : "wystarczy tego cyrku, musimy się pożegnać panie Wenger".

Co do wcześniejszej wypowiedzi:

Arsenal się skompromitował? Chyba sobie jaja robicie....skompromitował to się Tottenham, który przegrał z City 4 bramkami...(1:5) i to jeszcze przed własną publicznością....Arsenal??? Tego nie da się opisać....to jest....takie poniżenie, że to kosmos...kibice Arsenalu po dzisiejszym meczu będą mieli przez rok serce w gardle a gdy przyjdzie im grać u siebie z Man.Utd można się spodziewać mega gwizdów, i strachu kibiców jednocześnie.....

drżyjcie rywale.....Wielki szacunek dla Manchesteru (czerwonego) od kibica Premier Leage to raz, ale większe od tego kibica Chelsea Londyn.

Wiecie co....mam pietra przed 5 kolejką i meczem Chelsea z United....pierwszy raz tak się boję o swój ukochany klub bo przecież....kibicom Arsenalu to będzie ciążyło zawsze....to tak jakby im wyrwali pół serca.....a ja nie chce, żeby tak było z Chelsea....wielki respekt dla Manchesteru....drżyjcie rywale!

Gratulacje!

PS: Chociaż miałem Rooneyja na kapitanie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Manchester Untied zagrał dziś futbol z kosmosu. Tylko raz widziałem podobny mecz w wykonaniu "moich" Diabełków, choć po dzisiejszym meczu powinniśmy nazywać ich szatanami :diabelek:, było to spotkanie z Romą w LM. Nie ma jednak co porównywać tamtego spotkania, bo Roma to przecież nie Arsenal, mimo że ten jest teraz totalnie rozbity. United ma taką ekipę, że mogą ograć każdego. Dzisiejszy mecz był najlepszym widowiskiem jakie widziałem. Trochę mi szkoda piłkarzy Arsenalu, kibiców tego klubu jak i samego Wengera - na ale cóż taki jest futbol. Wspaniały mecz, piękne widowisko, które przy okazji wyratowało mi tę kolejkę FPL.

PS. Mam nadzieję, że w tym sezonie Manchester Untied także zmierzy się z Barceloną w Lidze Mistrzów i pokona ją w pięknym stylu, tym samym pokazując, jak gra się w najlepszej lidze świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się nie popisałem przy doborze pierwszego składu. Początkowo za Brunta miałem wstawionego Shawcrossa uznając, że Stoke może zagrać z WBA na zero. Później postanowiłem jednak wymienić obrońcę na lidera gospodarzy licząc, że West Bromwich jednak będzie przeważać w tym meczu i jakieś gole strzeli. My bad. Niby mam już doświadczenie, stawiam na zawodników, którzy mogą punktować, ale okupuje jedno z ostatnich miejsc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedżer drużyny Zewnętrznych Rubieży przemierzał swój gabinet w zdenerwowaniu. Nagle dało się słyszeć ciche pukanie. Wejść !! - na takie przywitanie od swego szefa, asystent Hieronim Borubar schylił pokornie głowę. Panie Burns, przychodzę zapytać, co mamy robić ? - wykrztusił. Zdobyliśmy tylko 67 punktów... - nie zdążył dokończyć bo nagle na gest Burnsa, niewidzialna siła zaczęła go dusić, a nogi odrywać się od ziemi. Jak pan myśli, panie Borubar, czyja to wina, że kapitanem nie był Rooney ? Albo, że nie kupiliśmy Dzeko na miejsce tej łazęgi, Suareza ? - asystent trenera takiej drużyny jak Outer Rim FC, miał na tyle rozumu, by wskazać palcem na siebie. W końcu, nie dla żartów nasz klub sympatyzuje z Czerwonymi Diabłami. Doobrzee - odparł menedżer. Tym razem ci daruję, bo trafiłeś z transferem Bosingwy. Ale marsz szukać graczy i nie wracaj mi tu bez bezlitosnej maszyny do punktowania. Musimy odrobić cośmy stracili w tej kolejce. Po 3 rundach mamy 50 punktów w plecy przez złe decyzje !!! - cichy pomruk potwierdził obecny humor szefa. I oby przerwa na reprezentację pomogła, a nie zaszkodziła. No, ruszaj już, mój osobisty HK-49 dopilnuje byś... był skupiony na zadaniu. Hieronim już się obracał na pięcie gdy doleciały go jeszcze słowa szefa - I pogratuluj Diabłom meczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta kolejka wyszła nieźle dzięki Rooneyowi na kapitanie, ale niestety z transferami wybitnie nie trafiłem :( kupiłem Silve i R. Taylora a sprzedałem Hutha (6pkt) i Yaya Toure (bodajże 4) więc tutaj wybitnie nie trafiłem, ale będzie dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza w temacie :) ? Nikt nie ma żadnych przemyśleń co do składów. Jakoś tak nudno jak w weekend nie grają. Za 6 dni znowu rusza najlepsza liga świata. Ja od siebie powiem to że zdecydowałem się wykorzystać dziką kartę. Nie wiem czy zrobiłem głupio czy nie ale stwierdziłem że tymi piłkarzami co miałem nie zdobędę zbyt wiele. Pierwsza kolejka to 52pkt druga 49 a trzecia 46 czyli była tendencja zniżkowa. Wiem że przed chwilą mieliśmy wolne transfery ale źle to wykorzystałem i teraz musiałem zmienić skład.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie ruszam, więc specjalnie nie pisałem w temacie. Dżeko ostatnio strzelił 4 bramki, a Aguero jednego, ale to nie znaczy, że tak będzie przez cały sezon. Równie dobrze może się okazać, że pozbędę się Kuna, a ten strzeli hattricka. Tak samo myślę o Suarezie. Nie będę skreślał potencjalnych gwiazd, tylko z powodu jednego gorszego meczu. W pomocy udało się upchnąć Adama, który wyrasta na silną postać w Liverpoolu. Mógłbym zaryzykować z tańszym Hendersonem, ale wydaje mi się, że to jednak zbyt duża ruletka. W pomocy mam Jarvisa i Brunta, którzy są tani, a powinni przynosić punkty. Myślę też czy nie upchnąć do składu jeszcze jakiegoś dobrego zawodnika do drugiej linii. Zastanawiam się nad Nasrim i Youngiem. Oczywiście obecność jednego skreśla drugiego, bo na tylu gwiazdorów mnie nie stać. Prawdopodobnie wezmę Younga, bo mam już sporo grajków z City, a United żadnego. Myślę też nad Cleverleyem, który kosztuje tylko 5,5, a może uda mu się strzelić kilka goli w sezonie. nie za Obaj bramkarze do tej pory mnie nie zawodzą, a Kompany jednak udowodnił swoją przydatność. Richards w ostatnim meczu zagrał ok. 30 minut, a Belg całe spotkanie. Więc jest pewniakiem i czyste konta z czasem przyjdą. Dzikiej karty wykorzystywac jeszcze nie zamierzam. Będę robił najwyżej po 2 transfery na kolejkę i lekko modyfikował drużynę, licząc na poprawę gry i trochę szczęścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...