Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Ajajaj, Nolan przecież odszedł do WHU

Szok! Nolan, który strzelił kilkanaście bramek i nosił opaskę kapitańską odchodzi do zdegradowanego West Hamu?!

Ja już się zastanowiłem. Taraabt w Championshipp był all-around machine, w czubie strzelców i najlepszy asystent. Dlatego to "must have". Sinclaira kojarzę z baraży do Premier League. Chyba w meczu finałowym na Wembley strzelił kilka bramek (nawet dokładnie hattricka, właśnie sprawdziłem). Zastanawiałem się nad składem napadu i olśniło mnie, że Holt jest własnie w tej formacji i kosztuje tylko 5,5 mln. O 1 taniej niż rozważani przeze mnie Jones i Rodallega. Dzięki temu udało mi się oszczędzić jedną bańkę i obok Suareza upchnąć w ataku Gervinho. Obecnie skład prezentuje się następująco.

Given

Samba - Luiz - Riise

Taarabt - VDV - Sinclair - Silva

Gervinho - Suarez - Holt

ławka: Cerny, Huth, Johnson, Barton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ofensywnych piłkarzy z Chelsea?

A kogo byś proponował? Torres jest bardzo niepewny i drogi. Drogba, Anelka i Malouda będą zapewne odgrywać coraz mniejszą rolę w zespole. Lampard 2 mln za drogi. Kalou średni, IMO nie ugra więcej niż 120 punktów. Sturridge będzie siedział na ławce i powoli się poduczał. Szczególnie jak jeszcze wbije Lukaku. [...]

Na razie ciężko powiedzieć na kogo będzie stawiał nowy trener, ale patrząc na skład to jedynym lewoskrzydłowym w Chelsea jest Malouda więc powinien mieć pewne miejsce w wyjściowym składzie. Do tego w zeszłym sezonie był najwyżej punktującym w EA SPORTS Index, co dobrze rokuje jeżeli chodzi o bonusy.

Do rozpoczęcia sezonu zostały jeszcze prawie 3 tygodnie i sporo sparingów do rozegrania, więc ja z ustalaniem składu wstrzymam się do meczu o Community Shield. Wtedy będzie łatwiej powiedzieć kto będzie grał w pierwszym składzie i kto jest w formie.

P.S. Poproszę o kod do ligi H2H. Moja drużyna: Bazinga!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy są zgodni - wraz ze wzrostem cen, ciężko dobrać skład. Na dodatek trzeba się liczyć ze sporą rotacją w drużynach walczących o kilka trofeów. Mam tu na myśli szczególnie United. Doszło do sytuacji, gdy sezon będę zaczynać z jednym graczem swej ukochanej drużyny, a rok temu miałem ich trzech (wprawdzie jeden z nich to był Kuszczak, ale zawsze). Mógłbym mieć dwóch, ale wolę postawić na tańszą, solidną obronę, i ładować pieniądze w pomoc. Udało mi się złożyć całkiem drogi atak i pomoc, kosztem kupna pomocnika za 4 mln, na ławkę , Shane'a Fergusona, oraz rezerwowego bramkarza z Norwich, też za 4 mln. Oto co wyszło :

Given

Cuellar - Zabaleta - Hughes

Vaan der Vaart - Malouda - Young - Taarabt

Graham - Gervinho - Suarez

ławka : Gary Cahill, O'Shea, Ferguson, Ruddy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj nowy. Od nie dawna zarejestrowany jestem też jako gracz Fantasy Premier League. Nie mam doświadczenia w tej grze i szukam pomocy u bardziej doświadczonych graczy takich jak wy....Podam wam mój skład jaki wybrałem "na tę chwilę" i powiecie mi co o tym sądzicie, gdzie widzicie w razie czego zmiany...zastanawiam się czy czasem nie za dużo kasy włożyłem w bramkę i obronę a za mało w pomoc....

Poczytałem sobie trochę już wasze wypowiedzi i na tej podstawie pozwoliłem sobie już wprowadzić kilka zmian...dokładnie 2 : VDV i Bartona....tego pierwszego już chciałem mieć wcześniej. Jest on jednak dosyć drogi. Widzę jednak, że bardzo wielu z was go ma i myślę, że to się jednak opłaci. O Bartonie dużo nie wiedziałem...ale skoro ma być takim asem newcastle to może też warto.

Mój skład:

Cech (7 mln) - Nie zauważyłem, żeby ktoś z was na niego stawiał. Przyznam się, że jestem fanem Chelsea. Nie to jednak kazało mi na niego postawić. Jest obecnie "NAJPEWNIEJSZYM" punktem tej drużyny. Jest w bardzo wysokiej formie i myślę, że to na pewno nie będzie zły pomysł. Jedyne co mi nie pasuje to cena....bardzo wysoka jak na bramkarza, ale poziom zawodnika robi swoje.

Given (5 mln) - Bardzo dobry, doświadczony zawodnik. Przeszedł do AV żeby grać i tego jestem pewien. Nie ma tam za bardzo konkurencji. Wielu na niego stawia. Ja również. Chciałem postawić na De Geę ale on kosztuje, aż 6,5 mln. Do tego dochodzi brak doświadczenia, nie pewność i w efekcie dużo lepiej jest postawić na Givena. Myślę, że na bramce będę miał pole manewru. W zależności od terminarzu i formy będę mógł wybierać na kogo postawić.

Hangeland (6,5 mln) - Drogi jak na obrońcę to fakt. Jest on jednak najpewniejszym punktem w formacji defensywnej Fulham. W poprzednim sezonie zrobił bardzo dużo punktów. Umie wykorzystać swój wzrost, strzela bramki. Pierwszy obrońca, którego kupiłem.

Ivanović (7 mln) - Widziałem, że stawiacie bardziej na Luiza...też z chęcią na niego bym postawił, ale wydaje mi się, że częściej w pierwszej 11 będzie biegał Iva.....rozumiem, że Iva może grać na środku i na prawej i nie przeszkadza to żeby grali razem....ale jest jeszcze Alex dlatego Iva wydał mi się lepszym wyborem. Nie jestem jednak tego pewien.

Huth (6 mln) - stały punkt Stoke. Nie za drogi. Wielu ludzi pokłada w nim spore nadzieje.

Shawcross (5 mln) - nie jestem tego pewien, ale budżet pozwolił mi na kogoś z max. ceną 5 mln i wybrałem właśnie jego....

Cahill (5,5 mln) - Niska cena jak na tego gracza. Dla mnie wielki talent i potencjał. Za tę cenę nie miałem raczej wątpliwości...

Sinclair (6 mln) - Chyba czołowa postać w Swansea. Na pewno dużo robi dla tego klubu. Widzę, że wielu z was też go ma.

Barton (6 mln) - nie znam go za bardzo. Postawiłem na niego jak wyczytałem, że wykonuje karne i wolne w Newcastle....i że ogólnie sporo osób na niego stawia.

Jarvis (6 mln) - Nie ukrywam, że bardzo lubię tego piłkarza. Błyskotliwy, bramkostrzelny pomocnik. Wieżę w niego i tyle. ;d

VDV (10 mln) - najdroższy mój grajek. Najdroższy a więc w nim największa nadzieja....musi punktować nie ma wyjścia...

Taraabat (6,5 mln) - objawienie drugiej ligi, najlepszy w QPR, licznie na niego stawiacie. Ja miałem na niego nie stawiać bo pomyślałem, że raczej nie da rady...no ale się przełamałem....wcześniej stawiałem na Duffa....którego po prostu bardziej lubię i znam ;)

Suarez (9,5 mln) - już pokazał, że da radę w PL, on musi mi punktować i tyle.

K.Davies (6,5 mln) - tego nie jestem pewny na pewno....ale chcę gracza, który będzie grał w pierwszym składzie za normalne pieniądze będzie jeszcze strzelał...

Odemwinge (7,5 mln) - poprzedni sezon super. Myślę, że spokojnie sobie poradzi.

Piszcie co mi radzicie. W tą 15 wydałem równe 100 mln....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@setox: Szczerze mówiąc to niezbyt podoba mi się ta Twoja drużyna. Moim zdaniem masz zbyt dużo "średniaków", a za mało "armat". W tej grze bardzo ważny jest dobór kapitana, a Ty masz praktycznie tylko dwóch zawodników, którzy się nadają na kapitana, do tego w drugiej kolejce VDV gra na Old Trafford, a Suarez na The Emirates. Ale po kolei:

Bramkarze: Jeżeli chcesz kupić Cecha, to nie potrzebujesz drugiego dobrego bramkarza. Przy takiej cenie po prostu trzeba co tydzień wystawiać Cecha, a rezerwowym powinien być ktoś za 4.0M, kto mógłby wejść w przypadku ewentualnego ataku zimy itp. Natomiast jeżeli chcesz Givena, to wybierz na podstawie terminarza jakąś drużynę, której terminarz pozwalałby dobrze rotować bramkarzami (z tego co zauważyłem, to terminarz QPR i Wigan dosyć dobrze współgra z terminarzem Aston Villi).

Obrona: Tutaj niby wszystko w porządku, bramkostrzelni zawodnicy z pewnym miejscem w składzie itd. ALE... po co wydawać takie pieniądze na obrońców Boltonu, Stoke czy Fulham gdy za taką samą kwotę można mieć obrońców Man City, Arsenalu, Liverpoolu czy Evertonu? Do tego Bolton ma najgorszy terminarz w lidze (w pierwszych siedmiu kolejkach zagrają ze wszystkimi drużynami z "Wielkiej Piątki"). Dwóch obrońców Stoke to też słaby wybór. Oni są mocni w defensywie tylko u siebie a akurat 3 pierwsi goście na Britania Stadium to Chelsea, Liverpool i Man United. Myślę, że w obronie warto postawić na parę najtańszych obrońców (4.0-4.5) i rotować nimi w zależności od przeciwnika.

Pomoc i atak: Tutaj potrzebujesz więcej "gwiazd" - piłkarzy, którzy w pojedynkę mogą uratować nieudaną kolejkę. Za zaoszczędzone na obronie fundusze zainwestuj w jednego czy dwóch zawodników i powinno być dobrze.

EDIT: literówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok! Nolan, który strzelił kilkanaście bramek i nosił opaskę kapitańską odchodzi do zdegradowanego West Hamu?!

Allardyce ma siłę przyciągania :) Zresztą jakoś sobie nie wyobrażam, żeby taki klub jak West Ham został w Championship dłużej niż rok, może dwa. Zapewne skończy się to tak jak Newcastle ostatnio. Do tego zapraszam Leeds (dlaczego żaden miliarder nie zainwestuje w klub z taką historią?!) i może Leicester. Bo niestety kochane Blackpool bez tylu piłkarzy to już nie to samo. A Holloway się tam marnuje.

Ja właśnie zamieniłem Hutha na Simpsona z Newcastle, a za te 2 mln różnicy zrobiłem 2 zmiany

Walcott ----> Silva [wg mnie lepszy Hiszpan niż np. ten Malouda, który w dodatku jest droższy]

Sinclair -----> N'Zogbia

Teraz jestem zadowolony ze składu, ale wszystko się jeszcze może zdarzyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beerceps - Wielkie dzięki za porady. Wziąłem sobie je do serca i wykonałem 7 istotnych zmian. W obronie postawiłem na tańszych zawodników, za Givena wziąłem Ruddego. I troszkę w pomocy i ataku namieszałem. Łącznie 7 zmian.

Na pierwszą kolejkę prawdopodobnie wyjdę ustawieniem (3-5-2)

Cech

Hangeland-Coloccini-Distin

Sinclair-Silva-Barton-Van der Vaart - Taarabat

Suarez-Gyan

ławka:

Ruddy, Simpson, Hughes, Odemwinge

I jak prezentuje się mój skład w tej chwili? Wydaje mi się, że jest już lepiej. W pomocy zainwestowałem w Silvę a w ataku w Gyana. Nie jestem pewny czy te ustawienie na pewno jest dobre. W obronie mam 2 zawodników z Fulham i dwóch z Newcastle. Więc to może trochę dziwnie kolidować. W razie jakbyście widzieli zmiany co do wyjściowego składu to piszcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Całkiem nieźle. Tylko zrób coś z Odemwinge, on jest za drogi by siedzieć na ławce. Jeśli chcesz grać dwoma napastnikami a masz szerszą pomoc i chcesz wystawiać więcej pomocników, sprzedaj albo Gyana, albo Odemwinge. I sprzedałbym też albo Colocciniego, albo Simpsona - dwóch obrońców ze średniej drużyny to niepotrzebne zabieranie miejsca obrońcy lepszemu. Rotacja obrońców w ramach jednej drużyny ? E, lepiej sprzedać jednego. Podobnie z Hangelandem i Hughesem, będziesz grał dwoma z Fulham ? Albo raz jednym raz drugim ? Bez sensu. Zdecyduj się na jednego, a drugiego sprzedaj. W cenie Hughesa masz O'Shea z Sunderlandu albo Assou-Ekotto z Tottenhamu. Chociaż lepiej sprzedać Hangelanda i kupić obrońcę za 5 mln - trochę zaoszczędzisz i sprzedając jednego napastnika, kupisz sobie prawdziwą "armatę" - np. Gervinho czy Drogbę. O ile pieniędzy starczy. Słaby ruch to obrońca z Evertonu, oni kiepsko zaczynają sezon i mają mało "czystych kont". Jeśli chcesz kogoś na obronę z Evertonu, postaw na Bainesa, on, chociaż drogi, świetnie punktuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trochę się pobawiłem i zrobiłem sporo zmian, w końcu doszedłem do wniosku, że narazie odpuszczam VdV-a i postawiłem na 2 armaty w ataku:

Cerny, Given

Kompany, Hughes, Luiz, Bardsley, Samba

Nani, Sinclair, N'Zogbia, Taarabt, Jarvis

Holt, Rooney i Suarez

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschach -

Wieżę w Odemwinge'go i nie kupiłem go po to by siedział na ławie....chce grać 3-5-2 lub 3-4-3 zależnie od terminarzu.....nie jestem pewny co do pierwszej kolejki w której jego WBA zmierzy się z Manchesterem United. W poprzednim roku WBA inaugurowało sezon przegrywając z Chelsea 6-0....myślę, że z United mogło by być tak samo....i dlatego nie chciałem go wypuszczać w pierwszej kolejce....później na pewno by grał....a co do obrony to byłem pewny, że coś tam nie gra ;/ Zrobiłem dwie zmiany w obronie. Wymieniłem dwóch zawodników.....i teraz myślę to wygląda lepiej:

Cech - Ruddy

Hughes-Clichy-Samba-Distin-Simpson (Distina zostawiam..dodałem Clichego i Sambę...)

Barton-Silva-Sinclair-Van der Vaart-Taarabat

Suarez-Gyan-Odemwingie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Tak, teraz jest przyzwoicie. Dobrze, że jest zróżnicowanie drużynowe i masz kilku punktujących, którzy powinni ciągnąć do góry daną kolejkę. Jak nie jeden, to drugi. Clichy to dobry obrońca, a Hart z tyłu gwarantuje mało puszczonych goli. Chociaż możesz się zastanowić nad Zabaleta, on jest ofensywnie usposobiony. No, ale ogólnie nieźle.

W moim składzie kosmetyczne zmiany - kupiłem Silve, Valencia za Younga, "potaniłem" obronę kupując Simpsona i Assou Ekotto, i starczyło pieniędzy na Rooneya z przodu i Sinclaira w pomocy. Jedyny minus to dwóch graczy z drużyn, w których nie mają pewnego miejsca - Valencia w MU i Ekotto w Spurs. Z tym drugim to raczej problemem jest rzadko gra na "zero" z tyłu, uprawiana przez Spurs. Ale za to mam Rooneya i VDV. Żałuję tylko braku pieniędzy na kogoś z Arsenalu i Chelsea, no, ale to już dylemat "wóz albo przewóz". Nie mogę mieć jednocześnie drogiego Roo i Maloudy/Drogby, albo VdV, Silvy i Walcotta lub Gervinho. Cóż, o wszystkim zadecyduje ich forma i zdrowie tuż przed pierwszą kolejką. To co mogę powiedzieć, to stałe punkty mej ekipy, których się nie pozbędę do czasu otwarcia sezonu - Suarez, Taarabt, VdV, Hughes, O'Shea, Given

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Clichy to dobry obrońca, a Hart z tyłu gwarantuje mało puszczonych goli. Chociaż możesz się zastanowić nad Zabaleta, on jest ofensywnie usposobiony. [...]

Zabaleta raczej nie będzie miał miejsca w podstawowym składzie. Myślę, że Mancini będzie stawiał na Clichy'ego na lewej i Richardsa na prawej obronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że musieliście poczekać na kody, ale od kilku dni nie sprawdzałem tematu i dopiero dzisiaj odrobiłem zaległości. Dokonałem tylko jednej zmiany - zamiast Hutha, który ma ze Stoke dość ciężki terminarz, postanowiłem wziąć Kompany'ego. Pewny punkt w obronie City (które ma na początku sezonu łatwiejszych rywali), w dodatku wykonuje mnóstwo brudnej roboty, więc liczę, że będzie punktował także za bonusy.

@setox

Nie chcę nic mówić, ale masz w 100% identyczną linię pomocy jak ja :tongue: Jestem zadowolony ze swoich bramkarzy. Obaj raczej podstawowi w swoich klubach, a do tego bardzo tani. W pomocy liczę na swoje gwiazdy - VDV i Silvę, a oprócz tego mam Taarabta i Sinclaira. Byli liderami swoich ekip w Championship, są tani i podejrzewam, że będą punktować. Zresztą rok temu też zastanawialiśmy się nad zawodnikami z beniaminków i pojawiały się nazwiska Brunta, Carrolla i Adama. Tylko ten ostatni nie punktował tak jak tego po nim oczekiwaliśmy. Chociaż i tak 130 to całkiem niezły wynik. Nolan również strzelał jak na zawołanie, podobnie jak w Championship. Jedynym niewypałem był Dorrans, który miał mnóstwo goli i asyst, a w Premiership w ogóle nie zaistniał, praktycznie poza pierwszym składem. Nie zgadzam się zupełnie z polityką prowadzoną przez zarządzających FPL-em. Zawodnicy z topowych ekip kosztują naprawdę dużo - ok. 10 mln. Wystarczy, że strzelą 25 goli w sezonie i potwierdzają swoją klasę. Zamiast tego ich cena rośnie do 12-13 mln i stają się mało opłacalni. Patrząc na ogólną liczbę punktów VDV nie był jakimś wymiataczem, zdarzyło mu się opuścić kilka spotkań, a kosztuje 10 mln. Czasem cena rośnie nieproporcjonalnie z osiągnięciami zawodnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie eksperymentalny skład - chciałbym wiedzieć co o tym myślicie :P Stawiam wszystko na przednie formacje, teraz wygląda to wręcz pięknie. Rok temu miałem 2. miejsce w lidze, a tak naprawdę grałem obroną z niższej półki - nie pamiętam czy ktoś kosztował więcej niż 6 mln. Pod koniec sezonu kupiłem Luiza, a oprócz niego punktowali Huth, Hangeland, Jagielka, Smalling, Dawson i paru innych wchodzących na zmiany lub przy kontuzjach. Bardzo mi się ta strategia opłaciła i teraz chciałem zbudować coś takiego na nowy sezon. Muszę się przespać z tym pomysłem :P

Ruddy, Given

Skrtel - Bardsley - Dawson - Hughes - Simpson

VDV - Taraabt - Silva - N'Zogbia (bierzcie go, w Aston Villi może być teraz kluczowym piłkarzem) - ??? (miał być Barton, ale uznałem że przy jego lekko dziwnej psychice i obecności Gutierreza, Demby Ba, Ben Arfy i Ameobiego wcale nie musi aż tak punktować :P)

Holt - Suarez - Rooney (tutaj ewentualnie po jego słabym początku wymiana na Teveza/Aguero/Benta/Chicharito, chociaż spodziewam się raczej sezonu na miarę 2009/10)

Bardzo mi się taki układ podoba, 4 solidnych obrońców, 4 megagwiazdy w pomocy, 2 supermegahipergwiazdy w ataku + kilku średnich, ale w miarę pewnych zawodników. Mam tylko problem w miejscu tych pytajników - kogo kupić na pomoc za 5 mln? Każdy w miarę niezły piłkarz kosztuje 5,5 w górę...

Jakie wrażenia patrząc na taką układankę? Aż przykro mi się robi patrząc na obrońców za 7-8 mln, skoro można oszczędzić nawet 2 mln na piłkarzu tracąc góra 30 punktów i odrabiając je z nawiązką w przodzie.

VDV, Taraabt, Silva, N'Zogbia, Suarez, Rooney i Holt jako liderzy swoich drużyn są w stanie mi uratować kolejkę, bronił będzie Given, z wyjątkiem meczów z Wielką Piątką :P Obrońcami też będzie można fajnie rotować grając trójką z tyłu.

P.S. Co jest z tym Shanem Fergusonem? Chłopak jest u 13% graczy, a ja nie wiem dlaczego. Jest w nim coś specjalnego, czy to po prostu zapychacz z racji niskiej ceny jak rok temu Barry Ferguson?

EDIT : Jedyny pomocnik w grze za 4 mln, kapuję... Ale to przecież bez sensu mieć na ławce piłkarza, który zagra jeden mecz w sezonie o_O

EDIT 2 : Na razie postawiłem na Stephena Dobbie ze Swansea. Jego statystyki mnie przekonują jak na rolę ławkowicza. Chociaż szukam jakichś cięć, żeby kupić sobie na to miejsce Wilshere'a, Bartona lub Jarvisa...

Co do ataku - Bent to jednak nie byłby dobry wybór, bo Aston Villa będzie słaba bez Younga i Downinga. Chicha ma wstrząśnienie, a poza tym Ferguson jest wg mnie bardzo nieokreślony jeśli chodzi o dobór składu. Ma często jakieś dziwne pomysły i boję się brać zawodników z United. Nani zagra świetny sezon, a w finale LM posadzi go jakiś Park. O'Shea nawet nie potrafi czysto kopnąć piłki, a wywala ze składu Rafaela. Berbatow robi wynik dla United i ni stąd ni zowąd jest w hierarchii za dziadkiem Owenem.

Rooney jest wyjątkiem, bo to jest top 5 napastników na świecie i musi grać.

Zabaleta raczej nie będzie miał miejsca w podstawowym składzie. Myślę, że Mancini będzie stawiał na Clichy'ego na lewej i Richardsa na prawej obronie.

Mancini i jego rotacje to poważny argument na nie dla piłkarzy City. Jeśli miałbym kupić obrońcę tego klubu, to mógłby to być tylko Kompany, który wg mnie jest jednym z lepszych obrońców w Anglii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum (konto założyłem kilkanaście minut temu). W Fantasy Premier League także będę grał pierwszy raz. Sam nie wiem dlaczego teraz dopiero odkryłem tą grę chociaż mocno interesuję się piłką nożną szczególnie ligą angielską.

Podam swój skład i w skrócie opiszę dlaczego tak wybrałem:

Bramkarze:

- Cech- W poprzednim sezonie tak na prawdę to tylko on trzymał drużynę. W tym sezonie powinno być tak samo. Liczę na jego czyste konta i efektowne parady.

- Al Habsi - jako zmiennik uważam że jest on idealny. Cena mała (4,5mln) i umiejętności spore. Po dobrych występach na wypożyczeniu, Wigan w końcu go kupiło.

Obrońcy:

- Samba - dobry gracz którego trudno przejść. Nie bez powodu interesował się nim Arsenal. 5,5mln to w sumie tanio jak na takiego gracza.

- Huth - ostoja Stoke. Bramkostrzelny obrońca

- Hughes - to samo co Huth - gracz pierwszego składu

- Bardsley - patrz Huth i Hughes

- Kompany - raczej pewne miejsce w składzie. W bramce stoi Hart więc z pewnością kilka razy wygrają z czystym kontem.

Pomocnicy:

Taarabt - rewelacja Championship. Myślę że obok Sinclaira mogą być jednymi z lepszych w lidze. Skusiłem się jednak na Taarabta bo uważam że jest ciut lepszy

- Wilshere - myślę że spokojnie miejsce w pierwszej jedenastce ma zapewnione. Z Ramseyem będą kierowali grą Kanonierów.

- Barton - solidny pomocnik. Ktoś pisał wyżej że powinien być wykonawcą rzutów karnych i to mnie skłoniło do wyboru tego piłkarza.

Yaya Toure - mój najdroższy pomocnik. Solidny przez cały sezon. 6 bramek, 6 asyst to dobry dorobek z zeszłego sezonu

- N'Zogbia - gracz którego każdy powinien mieć w składzie. Po odejściu Younga powinien być jednym z jaśniejszych punktów w ekipie McLeisha. Liczę na jego asysty bo w AV ma kto strzelać (Bent i Agbonlahor) a i strzelić cośteż potrafi.

Napastnicy:

- van Persie - moje największe i najdroższe działo. Jeśli nie złapie go kontuzja to może być królem strzelców. Mimo długiej kontuzji w poprzednim sezonie prawie dogonił Teveza i Berbatova. W meczach przedsezonowych spisuje się dobrze.

- Gyan - dobry partner dla van Persiego. 10 goli w poprzednim sezonie to dobry wynik. W tym powinno być podobnie jak nie lepiej.

- Rodallega - teoretycznie łatwe pierwsze 3 mecze (Norwich, Swensea, QPR). Dosyćskuteczny napastnik.

Proszę o ocenę mojego zespołu jeśli miałby ktoś jakieś spostrzeżenia to proszę pisać.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k517

Cech jak dla mnie zbyt drogi. Ja bardziej skupiam się na wyszukiwaniu perełek za mniejsze pieniądze, które potrafią robić dużo lepsze wyniki. Swego czasu furorę robili Schwarzer w Fulham i Sorensen w Stoke, którzy z racji małej liczby puszczonych bramek i niskiej ceny, byli rozchwytywani przez wszystkich menadżerów. Później Hart w czasie swojego wypożyczenia w Birmingham. Fulham za Hodgsona to była prawdziwa kopalnia złota. Hughes i Hangeland byli jej ostojami, grali przez cały czas i zachowywali sporo czystych kont. Pamiętam jak swego czasu kupiłem Pantsila za 4 mln, jako jednego z najtańszych zawodników w grze, głównie dlatego, że grał w każdym meczu na boku i punktował tak jak cała obrona. W tym roku do EPL wraca John Arne Riise, bramkostrzelcy obrońca, który kiedyś był napastnikiem. Mam nadzieję, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i będzie popisywał się bramkami i asystami. Al Habsi to według mnie ryzykowny wybór. Głównie dlatego, że mam niskie zaufanie do obrony Wigan. Do pozostałych ciężko się przyczepić. Obrona skompletowana z zawodników, którzy mają pełne miejsce w składzie i są kluczowymi zawodnikami w swoich zespołach. W pomocy trochę mi nie pasują Wilshere i Toure - ten pierwszy jest dla mnie niepewny, chociaż mogę się mylić i rozbłyśnie jego gwiazda w tym sezonie, a Toure jak na pomocnika tak dużo goli nie strzela. Już bardziej wolałbym tańszego o 2 mln Jarvisa, który miał prawie tyle samo punktów, trochę droższego Dempseya albo Bale'a. Do ataku się nie przyczepię, bo na początku wybrałem Gyana i Rodallegę. Van Persie to dobry strzelec, ale niestety ciągle przydarzają mu się poważne kontuzje i nie może rozegrać w pełni całego sezonu. Z Arsenalu wolałem Gervinho, który jest typem showmana, potrafi dryblować, strzelać sporo bramek. Myślę, że będzie idealny przy stylu gry preferowanym przez Kanonierów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniłem Cecha na Givena. Trochę robi się masówka na Givena ale może rzeczywiście będzie miał dobry sezon. Tak więc zostają mi dodatkowe 2mln i nie wiem co z nimi zrobić. Jedną opcją jest sprzedaż Yaya Toure i kupno van der vaarta. Drugą jest wymiana Wilshere'a na Jarvisa i zostaje 10,5mln żeby wymienić Toure na kogoś lepszego (Kuyt, Malouda, van der vaart)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zresztą rok temu też zastanawialiśmy się nad zawodnikami z beniaminków i pojawiały się nazwiska Brunta, Carrolla i Adama. Tylko ten ostatni nie punktował tak jak tego po nim oczekiwaliśmy. Chociaż i tak 130 to całkiem niezły wynik. Nolan również strzelał jak na zawołanie, podobnie jak w Championship. Jedynym niewypałem był Dorrans, który miał mnóstwo goli i asyst, a w Premiership w ogóle nie zaistniał, praktycznie poza pierwszym składem.

Właśnie patrząc na liczbę zawodników beniaminków w drużynach, to zaczynam się zastanawiać czy to nie jest trochę przesada. Sam zastanawiam się czy nie wziąć 3-4 do swojej drużyny. Jednak patrząc na poprzednie lata, to różnie może z nimi być. Zeszły sezon nas trochę "rozpieścił" pod tym względem. Natomiast nie zapominajmy, że np. 2 lata temu Ebanks-Blake i Chucho Benitez to miały być prawdziwe hity, a wyszło słabiutko.

Nie zgadzam się zupełnie z polityką prowadzoną przez zarządzających FPL-em. Zawodnicy z topowych ekip kosztują naprawdę dużo - ok. 10 mln. Wystarczy, że strzelą 25 goli w sezonie i potwierdzają swoją klasę. Zamiast tego ich cena rośnie do 12-13 mln i stają się mało opłacalni. Patrząc na ogólną liczbę punktów VDV nie był jakimś wymiataczem, zdarzyło mu się opuścić kilka spotkań, a kosztuje 10 mln. Czasem cena rośnie nieproporcjonalnie z osiągnięciami zawodnika.

A mi się podobają tegoroczne wzrosty cen. Czyni to grę o wiele ciekawszą. Co to za sztuka skompletować dobrą drużynę, gdy bez większych poświęceń można pozwolić sobie na kupno wielu gwiazd. Jedynie trochę w tym roku brakuje przyzwoitych pomocników ze średniej półki (7.0-9.0). Jedynie N'Zogbia w tym przedziale cenowym.

@mielu: Jak najszybciej wywal ze składu Tiote i Lucasa! :)

P.S. Jakby ktoś nie wiedział, to VDV złapał jakąś kontuzję w ostatnim sparingu, a Newcastle dzisiaj "uwolniło" Bartona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście? Joey Barton odszedł z Newcastle. Powodem jest ponoć jego krytyczne wypowiedzi o klubie i w związku z tym rozwiązali z nim kontrakt. Tak więc Barton jest do wzięcia za darmo. Mimo wszystko wszyscy którzy go mają w składzie powinni chyba na razie sobie go odpuścić. Ja sam go mam i już zacząłem szukać zmiennika dla niego ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakby ktoś nie wiedział, to VDV złapał jakąś kontuzję w ostatnim sparingu, a Newcastle dzisiaj "uwolniło" Bartona.

Co do Bartona to nawet się cieszę, bo już mnie nie kusi, żeby go kupić :) Ciekawe co będzie teraz - za słaby na mocne kluby, za drogi dla większości w Premier League.

VDV - ja już mam dość jego kontuzji, urazów, zmęczenia, braku kondycji etc. Rok temu kosztował mało i był warty trzymania go w składzie. Teraz już chyba bardziej opłaci się mieć Adama/Downinga i zakupić kogoś lepszego do obrony/pomocy za te pieniądze.

Można też zobaczyć jak spisze się Aaron Lennon w pierwszych meczach, bo teraz cena za niego jest dość kusząca. Liczę też, że Ireland się opamięta, bo ma niepowtarzalną okazję zostać prawdziwą '10' Aston Villi (koszulka należy do N'Zogbii, ale chodzi tu o symbol :P). Dziwię się też Adamowi Johnsonowi, że dalej siedzi w cieniu gwiazd w City, mogliby go gdzieś puścić. W takim Evertonie zrobiłby furorę.

Na razie w świetle dzisiejszych wydarzeń postawiłem na Downinga i Jarvisa :)

P.S. Gibbs z Arsenalu będzie grał w pierwszym składzie? To mogłaby być ciekawa opcja, ale boję się, że nagle Wenger wyskoczy z kolejnym wielkim 17-letnim talentem z Francji, który wymaga "tylko" oszlifowania.

Foster przeszedł parę dni temu do WBA, a teraz dodali go już do gry. Liczyłem, że będzie kosztować 4,5 mln i będę mógł go posadzić na ławkę. Niestety 5 mln to za drogo, już wolę Ruddy'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...