Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

BratBoom - po co prowokujesz takimi pytaniami ?

Z wielu rzeczy nie ma się korzyści, ale chodzi o wewnętrzną satysfakcję. A Vlado pewnie motywuje właśnie to - piłka nożna to jego ulubiony sport jak twierdzi, więc im większa posiadana wiedza, tym większa satysfakcja. To, że np. posiadam wiedzę o komiksach/książkach/filmie/sporcie itd. nie przyniesie mi korzyści, bo np. nie napiszę/narysuję książki czy komiksu, ale mimo to lubię poszerzać wiedzę z tych dziedzin, i z każdej innej jaka mnie interesuje.

Uwielbiam Premiership, uwielbiam Manchester United, ale jestem debiutantem w FPL (tak się złożyło) i nie napalam się na wielki wynik. Owszem, wkurzył mnie osiągnięty w I kolejce, i chcę mieć jak najlepszy, ale to wciąż zabawa. Jedynie zależy mi na podwyższaniu poziomu ligi FA, i to dla tych co grają, i co zaprosili do zabawy będę się starał. I to będzie jedna z moich motywacji, ale na pewno nie jedyna. Zabawa to zabawa. I fajnie poznać głębiej angielską ekstraklasę

I zrobiłem w końcu transfer, Barry Ferguson za Jacka Rodwella. Dzięki temu mam zaoszczędzony milion na następny transfer w przyszłym tygodniu (oby cena Harta nie skoczyła) i jednocześnie zmieniłem taktykę na 2-5-3 Zobaczymy czy będą efekty, ale wolę to niż wystawiać Upsona/Giveta, gdy ten drugi gra na wyjeździe właśnie z Birmingham B.Fergusona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
jednocześnie zmieniłem taktykę na 2-5-3

Taka taktyka jest niemożliwa, bo musisz mieć w składzie co najmniej trzech obrońców. Jeśli wydaje Ci się, że grasz tym ustawieniem to lepiej wejdź jeszcze raz na FPL, bo pewnie zapomniałeś zatwierdzić zmiany. Ja też już kilka razy się na tym przejechałem, gdy chciałem ustalić skład na szybko i na ławce siadali dobrze punktujący piłkarze. O co zresztą nietrudno i przy w pełni świadomym ustawianiu składu. :wink:

Ja w tej kolejce jednak zaryzykowałem i zrobiłem dwa transfery. Znów dała o sobie znać natura kolekcjonera i wybrałem piłkarzy grających dla klubów, w których jeszcze nie mam swoich przedstawicieli. Co prawda jest to z moją taktyką powolnego budowania składu i unikania ujemnych punktów jak ognia na bakier, ale sytuacja była wyjątkowa. Zawieszony Joe Cole i kontuzjowany Dunn, a do tego Ferreira ze znikomymi szansami na występ. Wystarczyłby więc jeszcze jeden nieobecny i... szukaj punktów w polu. :wink: Oby Bale z Albrightonem odrobili te cztery karne punkty. Z nawiązka oczywiście, a nie 2+2 :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszalałem i teraz postanowiłem naprawić błędy z poprzedniej kolejki. Za transfery nie zapłaciłem punktami, więc skłąd teraz wygląda tak ...

Gomes

Dunne - Jags - Assou Ekotto

Yaya - Arteta - Maluda - Essien - Ireland

Drogba - Bent

Postanowiłem zaszaleć i sprowadzić sobie Petrova z Villi, Assou i Bale licząc na dobre występy obu ze Stoke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - nikt z nas nie wygra FPL, bo na czele są tacy wymiatacze o jakich się nawet nie śni. A co za różnica czy na koniec będę miał 1500 czy 2000 punktów? Żadnych korzyści z tego nie mam.

Główna korzyść to jest satysfakcja z osiągnięcia dobrego wyniku , co do wygrania FPL to na czele są tacy sami ludzie jak ty więc nie widze powodu żeby z nimi nie wygrać , jeśli masz odpowiednią wiedzę to możesz osiągać wiele , więc dlaczego nie spróbować?

A tak nawiasem mówiąc to czy z wszystkiego musisz mieć jakieś korzyści? w takim razie po co oglądasz i interesujesz się piłką? masz z tego jakieś korzyści?

Piłka nożna to mój ulubiony sport, więc chciałbym ciągle poszerzać swoją wiedzę.

Ale po co ? przecież nie masz z tego żadnych korzyści.

Przyznam szczerze, że gram bardziej po to, żeby być na bieżąco z Premiership. To daje mi motywację żeby śledzić to, co dzieje się w klubach

Jak może motywować cię coś na czym ci nie zależy i to sobie olewasz?

Człowieku jak czytam twoje wypociny to mi się nie dobrze robi, ja mając takie samo podejście w tamtym sezonie wygrałem 2 ligi, nie przeżywałem tego tak jak niektórzy z was, wszyscy tutaj gramy 4 fun a nie o złote gacie, więc troszke sobię odpuść takie bezsensowne pisanie, każdy gra tak żeby sprawiało mu to przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak czytam twoje wypociny to mi się nie dobrze robi, ja mając takie samo podejście w tamtym sezonie wygrałem 2 ligi, nie przeżywałem tego tak jak niektórzy z was, wszyscy tutaj gramy 4 fun a nie o złote gacie, więc troszke sobię odpuść takie bezsensowne pisanie, każdy gra tak żeby sprawiało mu to przyjemność.

Wygrałeś 2 ligi mając takie podejście że co kolejke robisz po 4 transfery i nie zależy ci na punktach? dobre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże może nie robiłem 4 transferów co kolejkę, ale grałem sobie 4 fun a nie przeżywałem że jak mam Soerensena w teamie to żeby się skończyło 0-0 bo w drugim teamie mam obrońcę....a ty widzę jesteś wielkim znawcą i najlepiej by było żebyśmy się nie odzywali jak nie mamy takiego parcia na to żeby wszystko było tak jak chcemy żeby tylko wygrać....żal mi ciebie... nie rozumiem tylko czemu musisz walczyć z wszystkimi na około, każdy gra jak umie i chce ja grając 4 fun was pokonałem i nie podniecałem się nie wiadomo czym, cieszyłem się jak mi Lampard na trzaskał pkt ale bardziej dlatego że było duo bramek a nie tym że dzięki temu wygram itp....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeżywałem tego tak jak niektórzy z was

To co, już nie można się emocjonować wynikami swoich zawodników?

grałem sobie 4 fun a nie przeżywałem że jak mam Soerensena w teamie to żeby się skończyło 0-0 bo w drugim teamie mam obrońcę....

Ja miałem takie mecze, w których nikt nie strzelał bramek i śledziłem relację internetową oczekując na dobry dla mnie wynik 0-0. Może modlitwa o bezbramkowy wynik to złe słowo, ale to fajne uczucie jak po kolei wszyscy zawodnicy z wybranego zespołu dobrze punktują.

Przerwijcie te żałosne dyskusje i lepiej piszcie o grze, albo o premiership, bo dla większości takie wykłócanie robi się denerwujące. Widzę, że BratBoom zupełnie olał to co powiedziałem. Być może moderatorów nie oleje...

@down --> Na Physioroomie określili jego szanse występu na bardzo wątpliwe. Podejrzewam, że Chorwat nie zagra, bo Redknapp będzie oszczędzał swojego asa na rewanżowy mecz z Young Boys Berno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kakolukia - dzięki za wyjaśnienie, zerknąłem jeszcze raz, ale na szczęście skład jest taki jaki sobie życzyłem (oczywiście w ustawieniu 3-4-3)

Może głupie pytanie, wybaczcie nowicjuszowi, ale czy mogę z ławki wprowadzać zawodnika przed rozpoczęciem jego meczu i tego, którego sadzam na ławkę ? Czy po zatwierdzeniu składu jest on na całą kolejkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, wybaczcie nowicjuszowi, ale czy mogę z ławki wprowadzać zawodnika przed rozpoczęciem jego meczu i tego, którego sadzam na ławkę ? Czy po zatwierdzeniu składu jest on na całą kolejkę ?

Po zatwierdzeniu składu jest on na całą kolejke , rezerwowi wchodzą sami (w kolejności którą ustawiłeś) za graczy z pierwszej 11 którzy nie zagrali nawet minuty (jeśli tacy są) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratBoom

Już któryś raz dostaję skargi na twoje zachowanie, więc powiem tak, jeśli uważasz że poziom graczy z tego forum jest za niski, bądź czujesz się lepszy od innych, to nikt cię tu nie trzyma. Znajdź sobie jakieś forum profesjonalnych graczy FPL i tam się udzielaj, na pewno wszyscy cię zrozumieją. Założeniem tego tematu, jak i wszystkich innych z GwS była integracja forumowiczów poprzez wspólną zabawę. Ty swoim zachowaniem i aroganckim podejściem do reszty użytkowników psujesz całą atmosferę, i masz moje słowo że jeśli nie zmienisz podejścia, to osobiście wskażę ci drzwi wyjściowe. Potraktuj to jako oficjalne upomnienie, bo kolejnych nie będzie.

Reszcie też polecam dwa głębokie wdechy zanim coś napiszecie. Nie chciałbym znów niepotrzebnie karać co poniektórych. Trochę więcej spokoju i opanowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz dostaję skargi na twoje zachowanie, więc powiem tak, jeśli uważasz że poziom graczy z tego forum jest za niski, bądź czujesz się lepszy od innych, to nikt cię tu nie trzyma. Znajdź sobie jakieś forum profesjonalnych graczy FPL i tam się udzielaj, na pewno wszyscy cię zrozumieją. Założeniem tego tematu, jak i wszystkich innych z GwS była integracja forumowiczów poprzez wspólną zabawę. Ty swoim zachowaniem i aroganckim podejściem do reszty użytkowników psujesz całą atmosferę, i masz moje słowo że jeśli nie zmienisz podejścia, to osobiście wskażę ci drzwi wyjściowe. Potraktuj to jako oficjalne upomnienie, bo kolejnych nie będzie.

Niech będzie , już więcej nic nie mówie . Po prostu wygram te wasze ligi i tyle , pewnie nawet się przy tym nie zmęczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bale to był idealny transfer na tą kolejkę. Już dwie bramki Stoke strzelił. Oczywiście, żeby nie było tak słodko, to Jussi Jaaskelainen mój rezerwowy bramkarz obronił rzut karny i póki, co zachowuje czyste konto, a starter Gomes już puścił bramkę...

EDIT: Ale się popisałem... Wziąłem Essiena za Kalou i wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle. Reprezentant WKS-u wszedł z ławki i strzelił bramkę, a Ghańczyk nawet asysty nie ma. Oho... Właśnie Kalou strzelił drugą bramkę. Idę walić łbem o ścianę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bale to był idealny transfer na tą kolejkę. Już dwie bramki Stoke strzelił.

Szkoda, że pod koniec zmarnował dobrą okazję na hattricka. Pomysł, żeby lobować z pierwszej piłki był zaskakujący, ale Sorensen na posterunku. Tak jak wcześniej był fail w ataku, teraz zawodzi defensywa. Ponownie wystawiłem bramkarza Stoke, a ten odwdzięczył się 2 straconymi bramkami. W obronie Jagielka i Dawson po straconym golu :( I tak sędzia pomógł, bo pod koniec chyba Tottenham stracił prawidłowego gola.

Czekam teraz na popisy Maloudy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, wartość Bale'a rośnie z każdą kolejką, i cieszę się, że go kupiłem przed sezonem. 12 pkt nabił, a już przekroczyłem ilość punktów zdobytych w pierwszej kolejce. I wciąż czekam na dobrą postawę Essiena w meczu z Wigan (szkoda, że jego mam na kapitanie, a nie Arshavina lub Bale'a) Mam nadzieję, że Yaya i Tevez w ciężkim meczu z Liverpoolem dadzą sobie radę. No i oczywiście gracze United - Evra i Hernandez "Chicharito" Może być całkiem miła ilość punktów :) Evra mimo lekkiego urazu stopy w meczu z Newcastle, powinien wyjść od 1 minuty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie , już więcej nic nie mówie . Po prostu wygram te wasze ligi i tyle , pewnie nawet się przy tym nie zmęczę.

:co:

Chelsea nabija gole ze slabiakami, a przyjdzie się zmierzyć z United, City czy tam AFC to się skończy dobra passa.

Mam nadzieję, że jutro Milner zagra i coś ustrzeli + Yaya asystę. United rozklepią Fulham po 3 golach Rooney'a ( mimo, że mam Hughes'a na obronie), a w meczu AV padnie kilka bramek. Najlepiej dla gości.

Na szczęście Bale'a mam od początku sezonu :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Dzikie Tury skorzystały z przysługującego im przywileju i użyły karty nomen omen... dzikiej :smile: Ja z tak radykalnym rozwiązaniem poczekam jeszcze co najmniej tydzień i jeśli w trzeciej kolejce skład nie zaskoczy to będę bardzo poważnie rozważał taką ewentualność.

A to dlatego, że w moim wykonaniu jak na razie kolejka podobna do pierwszej, co niestety zdecydowanie nie oznacza dobra. Mści się brak zawodnika z formacji ofensywnych Chelsea, która w pierwszych kolejkach gromi. Gdyby nie ten pomarańczowy kwadracik przed rozpoczęciem sezonu być może miałbym Drogbę, ale wolałem nie ryzykować. No i to się teraz mści. Oby czyste konto zachowała Villa, bo będę sobie pluł w brodę, że nie postawiłem na Jaaskelainena. Miałem nadzieję na jakąś bramkę Carltona Cole'a, a ten jedynie dostarczył punktów fińskiemu golkiperowi. :sad: Mam nadzieję, że dzisiaj przełamie się Rooney i od pierwszej minuty zagra Albrighton. Gra dziś jeszcze czterech piłkarzy więc nie wszystko stracone :wink:

A poza tym znalazłem coś na pocieszenie. :wink: Nawet mistrzom zdarzają się błędy:

trzbe też śledzić gre poszczególnych klubów z których mamy zawodników w składzie np. nie opłaca się już kupować lamparda bo przesunął się on raczej na takiego głębokiego rozgrywającego który gra bliżej środka pola , opłaca się natomiast brać deco bo on biega ciągle tuż za napastnikami.

:tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety, że Rooney nie zagra, będzie szansa dla młodego Hernandeza, którego mam w napadzie. W meczu z Newcastle pograł krótko, ale dał się poznać jako aktywny (bodajże przy jednym z goli świetnie podawał do asystującego, stąd pech, może teraz wejdzie i zaliczy asystę czy gola). Ech, wczoraj Kalou wszedł na 20 minut i nabił 11 pkt... a Essien którego mam w składzie grał 79 i ledwie 3 pkt :dry: Ale mimo to, jestem w miarę zadowolony póki co :) i liczę na Evrę oraz Hernandeza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale own Newcastle-Aston Villa 6-0, dobrze że Roo nie zagra bo Carrol hat-trick akurat wejdzie co prawda nie wiem kto wejdzie na kapitana ale to jest mało ważne bo niemal na pewno będzie ktoś z małą ilościa pkt, liczę, że jeszcze Nani pokaże dobrą formę i zapunktuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście :) Ja znowu nietrafiona decyzja, wahałem się między Doylem a Carrollem i ostatecznie wybrałem tego pierwszego. Teoretycznie ze słabym na początku sezonu Evertonem mógł coś strzelić. Zebrał asystę i byłem zadowolony z wyboru. Kto by się spodziewał, że Newcastle da taki popis i bohaterem będzie młody Anglik.

Mnie też bardzo szkoda Aston Villi. Opierali się na zgraniu i kolektywie, bez wielkich gwiazd byli w stanie utrzymywać się w czołówce. Wydaje mi się, że ten sezon może być dużo gorszy. O'Neill wszystko to składał do kupy, a teraz bez niego i jednego z liderów może być różnie.

Teraz mam nadzieję na jakiś ładny mecz ze strony Fulham i MU. Jakoś sporo ludzi ucieka z Antonio Valencii, którego ja mam w składzie. Może im to wybije z głów ;) Z drugiej strony z drużyny gospodarzy mam Hangelanda, więc mogę zachować ulubioną neutralność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj się niemrawo zaczęło, a jest coraz lepiej z każdym meczem. Najpierw hat-trick asyst Drogby, teraz hat-trick goli Carrolla.

BTW od kiedy Premier League stała się ligą hokeja? 6-0 to póki co chyba najczęstszy wynik w tym sezonie :)

No i chyba tym samym pokonałeś mnie w lidze H2H , jeszcze licze na cud i geniusz Torresa ale raczej już nie mam szans , gdyby drewniak Carew strzelił karnego a sędzia nosił okulary (nie słusznie odgwizdany spalony) to A.Young zaliczył by bramke i asyste i pewnie ten mecz ułożył by się zupełnie inaczej a tak to niestety Ash 2 pkt a Caroll 3 bramki i jeszcze pewnie 3 pkt bonusu :dry: .

Ale mimo wszystko gratuluje .

O'Neill wszystko to składał do kupy, a teraz bez niego i jednego z liderów może być różnie.

Przyjdzie inny trener , może nawet lepszy niż O'Neill i wszystko wróci do normy , jak narazie nie jest źle , 3 pkt po 2 kolejkach to nie jest jakaś tragedia. Dzisiaj gdyby wykorzystali sytuacje z początku meczu to też pewnie by wygrali .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...