Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mi się natomiast na razie powiodło całkiem nieźle, Milner na kapitanie walnął 22 punkty, Dunne z Terrym i Gomesem po 6, Etherington 5. Do tego gra jeszcze 4 moich zawodników: Koscielny, Valencia, Berbatov, Chamakh, więc liczę że dorzucą jeszcze kilkanaście punkcików. Za to jestem pewny na 100% że wywalę N'Zogbię! Ot, co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asysty Essienowi póki, co nie anulowali i już chyba nie anulują. U mnie też niezła padaka. Liczyłem, że to Wigan będzie strzelało bramki słabemu Blackpool. Kalou wszedł trochę za późno żeby coś zmienić, podobnie jak Johnson. Do tego na ławcę posadziłem Sambę, który zachował czyste konto. Ogólnie to punkty zdobywali dla mnie wyłącznie Malouda i Gomes. Reszta to po 1, 2. W mojej głowie wykreowały się już ciekawe możliwości. Harewood kosztuje tylko 4,5 mln więc jego nabycie zdaje się kuszące. Ponadto świetnie zaprezentował się Bale, który jest tańszy, a w swojej drużynie jest pewniakiem. Być może jakoś uda mi się wygospodarować środki i ściągnąć Alexa z Chelsea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na anulowanie asysty Essiena mają 24h, więc zapewne zrobią to przy apdejcie wyników po dzisiejszym meczu. Kilka razy takie toś miało miejsce w poprzednich latach.

All assists are reviewed within 24 hours of the game finishing.

Co do Harewooda, to nie wiem czy jest sens w niego inwestować. Blackpool zapewne już w tym sezonie nie strzeli 4 bramek. Wigan to w Premier League słabeusz i teraz zawodnicy Blackpool będą mieli już tylko trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja póki, co zostawiłem sobie Doyle'a, który pewno za tydzień będzie już gotowy do gry. Wziąłem sobie Bale'a, bo ten chłopak niesamowicie się rozwinął w ofensywie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W meczu z Man City mógł spokojnie zaliczyć hattricka i dołożyć kilka asyst, ale pechowo mu się nie udało. Do tego wezmę Essiena, bo jakieś bonusy dostaje i może będzie strzelał w meczach ze słabeuszami. Nauczony doświadczeniami z poprzednich sezonów z dalszymi zmianami poczekam. Prawdopodobnie w następnym meczu ustawię formację 4-5-1 z wysuniętym Rooneyem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby mające J.Cole w składzie mają mały problemik ... czerwoną zarobił pod koniec 1 połowy, co jest mi na rękę bo optymistycznie patrząc mam większe szanse na czyste konto Arsenalu i może Wenger wrzuci RvP na jakiś czas przed końcem aby coś ustrzelić ;]

Albo niech RvP kompletnie nie gra, to Maluda dostanie opaskę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był raczej mecz, który więcej punktów mógł zabrać niż dać :P Czerwone dla Cole'a i Koscielnego, parę żółtych, samobój Reiny. Do tego Wenger też polubił 59. minutę na zmiany :D Ja się cieszę, że ostatecznie zrezygnowałem z nowego obrońcy Arsenalu, bo miałem go niedawno w składzie. Niestety Van Persie sobie nie pograł, a szkoda, bo Chamakh wg mnie jakoś niewyraźny i zwinniejszy Holender mógł narobić więcej szkód.

No i niestety pierwszy mecz h2h przegrywam przez własną głupotę, bo zamiast postawić na pewne punktowanie Maloudy, to zarobiłem sobie 4 punkty Tevezem... Łącznie mój atak zdobył 7 punktów i wydaje mi się, że pożegnam się z Rodallegą jak tylko będę pewny zdrowia Doyle'a. Wigan wygląda bardzo słabo i nic nie wskazuje, żeby miało być lepiej. Zaoszczędzony milion może włożę w Joe Harta. MC przypomina mi teraz dość mocno Real, gdzie obrona jest dobra, ale jak nie ma swojego dnia, to golkiper ma wiele roboty :) Wydaje mi się, że młody Anglik może w każdym meczu zebrać przynajmniej 1-2 punkty za interwencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mecz , ale emocje !! :D za to kocham Premier League !! :D

Jak dla mnie super bo od cholery ludzi miało Cole , Kościelnego i Reine a oni wszyscy będą po tym meczu na minusie ! :)

jeszcze tylko niech Rooney słabo zapunktuje to już będę w siódmym niebie :D

Ja osobiście musze coś wykombinować żeby ściągnąć Torresa , gość zrobił na mnie ogromne wrażenie i widać że wraca już do formy , uwielbiam patrzeć jak on gra , jak kapitalnie prowadzi piłke itd. , więc musze go mieć , może jeszcze nie teraz ale na 3 kolejke już na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już anulowali asystę Essienowi ;/ Szkoda, bo dorobek punktowy mam mizerny. No, ale jeszcze coś Hernandez z Evrą mogą dorzucić, a poza tym, trzeba patrzeć, że to debiut i pierwsza kolejka.

Nie wiem czy wy, gracze grający dłużej też tak mieliście, że zobaczywszy co ci kopacze wyrabiają, chcieliście wymieniać pół składu, jak nie cały ? Van Persie do odstrzału, Upson, Kuszczak, Givet i Rodwell tak samo. Jak łatwo zauważyć, bez dzikiej karty wymiana zajmie mi 5 kolejek. Więc, żeby nie szaleć z transferami, podpytam o podpowiedź. W jakiej kolejności ich transferować ? Osobiście się skłaniam ku oddaniu najpierw Van Persiego, bo atakujący najwięcej punktów nabija, a jeżeli on dziś zagrał 15 minut... Wiem, że po kontuzji wraca, ale Wenger zamierza walczyć o tytuł, i w najbliższym czasie pewnie tyle będzie pogrywał. I drugie pytanie, jeżeli przykładowo, napastnik lub obrońca kosztują "x" milionów, a cały skład mam wart równy 100, czyli jestem na zero, i dokonuję transferu, to jak zdobyć dodatkowe fundusze na droższego gracza ? Tylko ujemne punkty są wyjściem ? Bo przecież bez używania dzikiej karty, transfer w tygodniu mam tylko jeden. To mam zamienić gracza za 4,5 tylko na gracza <4,5 miliona ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przykładowo, napastnik lub obrońca kosztują "x" milionów, a cały skład mam wart równy 100, czyli jestem na zero, i dokonuję transferu, to jak zdobyć dodatkowe fundusze na droższego gracza ?

Nie możesz zdobyć dodatkowych funduszy , musisz po prostu sprzedać jednego gracza i kupić drugiego , jeśli na tego drugiego nie masz kasy to musisz wymienić kogoś innego na tańszego zawodnika i tą kase zdobyć.

Tylko ujemne punkty są wyjściem ? Bo przecież bez używania dzikiej karty, transfer w tygodniu mam tylko jeden. To mam zamienić gracza za 4,5 tylko na gracza <4,5 miliona ?

Tak , tylko ujemne punkty są wyjściem , inaczej było by to za proste :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschach niestety budżetu nie rozciągniesz. Wartość piłkarzy zmienia się w trakcie sezonu w zależności od tego czy więcej osób ich kupuje do swoich składów (wzrost wartości) czy sprzedaje (spadek wartości). Jednak wartość piłkarzy zmienia się powoli - 0,1-0,2m na tydzień. Póki co musisz się zadowolić swoimi 100m.

Co prawda w tym sezonie są do wykorzystania 2 dzikie karty, ale ja na razie bym proponował się wstrzymać z ich wykorzystywaniem. Co do transferów, to Van Persiego bym zostawił. W przyszłym tygodniu Arsenal gra u siebie z Blackpool i Van Persie może coś ustrzelić nawet jak zagra te 30 minut. Givet i Upson nie są bardzo złymi zawodnikami, po prostu na razie mają ciężki terminarz, ale przynajmniej mają pewne miejsce w składach swoich klubów. Zdecydowanie w pierwszej kolejności do zmiany jest rezerwowy w Evertonie Rodwell, a później Kuszczak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta druga i tak między styczniem a lutym :)

Nie możesz zdobyć dodatkowych funduszy , musisz po prostu sprzedać jednego gracza i kupić drugiego , jeśli na tego drugiego nie masz kasy to musisz wymienić kogoś innego na tańszego zawodnika i tą kase zdobyć.

Czyli innymi słowy, muszę "zaczekać" na danego zawodnika - robiąc transfer, muszę zostawić sobie zapas, by w kolejnym tygodniu kupić droższego gracza. Ok.

Ok, dzięki beerceps. Mam nadzieję, że jutro Fergie nie postawi na Berbatowa, którego niektórzy kupowali, a chyba łapie formę wreszcie, tylko na Hernandeza, który formą imponuje, a Chicharito jak Solskjaer (gol w debiucie z Blackburn) coś Newcastle strzeli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podobno Rooney ma nie zagrać :D , coś sobie podobno naderwał z meczu z Węgrami i ma nie zagrać :D

Jak okazało by się to prawdą to było by dla mnie po prostu zaj******e bo od cholery ludzi ma go w składzie do tego większość na kapitanie.

Trochę gorzej, jak te osoby z Rooneyem na kapitanie mają również Drogbę, Maloudę albo Lamparda, bo wtedy kapitan przejdzie na któregoś z tych piłkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absencja Rooneya dla mnie wielką tragedią by nie była. Głównie dlatego, że opaska przejdzie na drugiego najdróższego w zespole, czyli Maloude, który zaliczył znakomite 15 punktów. Szkoda, tylko że na ławce wyżej postawiłem Figueroę z zerowym dorobkiem, a do gry nie zmieści się dobrze punktujący w tej kolejce Samba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie ustawić na tego kto zdobył najwięcej punktów, bo to by było za łatwe. W zakładce ustawiania drużyny masz dwie możliwości przekazywania opaski jak kapitan wybrany przez ciebie nie zagra ani minuty. Możesz ustawić na value albo na form. W pierwszym wypadku kapitanem mianowany zostanie najdroższy zawodnik w składzie (ja tak zawsze robię, najdroższy u mnie jest Rooney, więc opaska przeskakuje automatycznie na Maloudę) albo ten, który jest w obecnie najlepszej formie. Forma jest wyliczana na podstawie średniej punktów jaką dany zawodnik uzyskał w kilku ostatnich meczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko pogratulować rywalowi z ligi H2H i liczyć, że dalej będzie tylko lepiej :D

W sumie start ligi mogę zaliczyć do udanych, bo jednak zatrzymam się mniej więcej gdzieś w połowie stawki... Czyli o niebo lepiej niż w sezonie poprzednim ;)

Nadszedł czas na pierwsze zmiany składu... I trudno, polecą punkty, ale takie ustawienie wydaje się mi najbardziej optymalne (jak dla mnie).

Skład na chwilę obecną, czyli na następną kolejkę spotkań:

Reina

Dunne---Evra---Terry---Samba

Bale---Albrighton---Etherington---N'Zogbia

Rooney---Drogba

Najbardziej irytującym może być fakt, że aż trzech graczy uzyskało słabszy wynik niż ja, a wygrywali swoje mecze h2h, bo trafiali na jeszcze słabszego rywala ;)

Wynik meczu Dzikie Tury vs UKS Gwarek Olkusz zabójczy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze mam 44 punkciki - czyli lepiej niż rok temu aż o 11, więc mamy postęp. w H2H przegrałem, ale cóż. Życie ;)

Zmiany już wdrożyłem i tylko myślę nad dobrym obrońcą i chyba wezmę kogoś z Totenhamu na jakiś czas bo teraz grają ze Stoke. Chyba, że polecicie kogoś innego.

Gomes

Dunne - Jags - Ekoto

Maluda - Arteta - Yaya - Essien - Petrov

Drogba - Bent

Postanowiłem zaszaleć i kupiłem Harwooda, bo jako zmiennik dla napastników wcle zły nie będzie a za śmieszne pieniądze jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , mój błąd ;) , ja mam w tej kolejce spacerek z AG Team (patrząc na jego skład raczej nie będzie zagrożeniem) ;)

Nie wiem niby dlaczego mój skład według Ciebie nie jest zagrożeniem. Gdybym tylko miał Drogbę na kapitana to Ty byłbyś słabszy. Poza tym pokonałbym większośc zawodników przede mną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik meczu Dzikie Tury vs UKS Gwarek Olkusz zabójczy :D

Oto jeden z uczestników "spektaklu" się kłania :wink:

W tym roku zaliczyłem niezły falstart, ale przecież w poprzednim sezonie było podobnie, a jakoś udało mi się wykaraskać i zająć przyzwoite miejsce na koniec. W pierwszej kolejce zawiódł niemal każdy, a najwyższe zdobycze na poziomie 6 punktów zdecydowanie nie wyglądają imponująco. W paru przypadkach dokonałem złych wyborów kadrowych (Rooney<Drogba; N'Zogbia; Roger Johnson<Dann, Ridgewell), a w kilku innych miałem po prostu pecha (zejście Ferreiry w 59 minucie, kontuzja Dunna na samym początku, odrobinę wątpliwa czerwień dla Cole'a).

Planów odbudowy już kilka w głowie mam, ale nie zamierzam się specjalnie rzucać i dokonywać po kilku transferów w gameweeku. W sobotę wieczorem trochę pospieszyłem się ze sprzedażą N'Zogbii, bo oddając Joe Cole'a dzień później miałbym z 9 milionami większe pole manewru. Jako drugi transfer w grę wchodzi jedynie Malouda, ale nie wydaje mi się, żeby Wigan było aż tak słabe, jak to pokazało w pierwszym meczu i pogromu nie będzie. W zeszłym sezonie też zdarzało im się przecież kilka głupich wpadek, ale potrafili się otrząsnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiedzieć, uzyskany wynik punktowy trochę boli, mimo iż to debiut. Gdzie się podziała reguła "szczęścia Początkującego" ? :rolleyes: Najgorsze jest to, że obronę powinienem wymienić, sprzedać Rodwella, a dochodzi do tego jeszcze Van Persie i Arshavin - to są bardzo dobrzy zawodnicy, ale nie zawsze wypalą, a razem są warci 19,5 mln, które mógłbym wydać na Drogbę lub Torresa + jakiegoś tańszego pomocnika - wartościowych graczy za małą kasę nie brak, przykładem jest Yaya Toure za 5,5 mln, który nie tylko jest aktywny jako DM ale i w ataku. Na dodatek Tevez, którego mam, pokłócił się z Mancinim, ale jego nie sprzedam, choć opaskę kapitana przejmuje Essien. Mam pytanko, co jeśli przekroczę sumę o 0,5 ? Tyle mi odejmą z punktów, czy jak ? Pomoc mam przyzwoitą, więc zajmę się nią później, najpierw wolę sprzedać obrońcę - Upson wart 5 a choćby Assoue-Ekotto 5,5 (przykładowo, bo nie wiem jeszcze kogo kupić, wolałbym kogoś z Chelsea, bo czuję, że znów mało goli stracą - Alex np. jest wart 6 mln )

Albo kupić kogoś z Aston Villi, grają z Newcastle, wprawdzie Away Match, ale mogą się pokazać z dobrej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niby dlaczego mój skład według Ciebie nie jest zagrożeniem. Gdybym tylko miał Drogbę na kapitana to Ty byłbyś słabszy. Poza tym pokonałbym większośc zawodników przede mną.

Pokonałem cię 14 punktami , więc myśle że trafne jest tutaj stwierdzenie że nie byłeś zagrożeniem.

Poza tym gdybyś miał Drogbe na kapitanie to nie napisał bym że nie jesteś zagrożeniem , a że miałeś Rooneya który ostatnio gra jak skończony patałach a wczorajszą asystę zaliczył dzięki temu że piłka się od niego odbiła to uznałem że nie masz szans i tak było :P .

A tak nawiasem mówiąc to nie pokonał byś mnie jeśli byś miał Drogbe na kapitanie bo miałbyś 17 punktów więcej ale też 5 mniej bo opaske zabrał byś Rooneyowi , czyli w sumie byś nadrobił 12 punktów a ja wygrałem o 14 :P

Mam pytanko, co jeśli przekroczę sumę o 0,5 ? Tyle mi odejmą z punktów, czy jak ?

Nie możesz przekroczyć sumy , jeśli będziesz na minusie to po prostu nie będziesz mógł zatwierdzić składu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...