Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Właśnie przed chwilą zawaliła się koncepcja mojego składu i musiałem dokonać małej rewolucji kadrowej. Niepewnego występu Schwarzera zamieniłem na Gomesa, nie chcąc mieć dwóch obrońców Tottenhamu, Dawsona zastąpiłem Jagsem. Dobrego i pewnego zawodnika w stylu Doyle'a, ze świecą szukać, dlatego musiałem pozbyć się gwiazdy Rooneya i zastąpić ją dwoma tańszymi - RvP i Jonesem. Zaraz chyba jeszcze coś pozmieniam, bo wolałbym mieć jednak zawodnika MU na szpicy. Chętnie wziąłbym Joe Penny'ego, ale obawiam się czy Ferguson nie wstawi do pierwszego "chicharito" Hernandeza. Z drugiej strony boję się, że SAF postawi na doświadczenie i nie biorę tego drugiego :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@Rorschach: Bramkarz i obrońca z Evertonu, to moim zdaniem przesada. Owszem Everton przeważnie jest solidny w obronie, ale znowu może im się przydarzyć powolny start, jak rok temu i będziesz miał z nimi problem. WHU(Upson), Stoke(Shawcross) i Blackburn(Givet) mają ciężki terminarz na początku sezonu więc może lepiej poszukać tanich obrońców w innych drużynach.

Rodwell i Kuszczak to rezerwowi w swoich klubach więc proponuję ich wymienić na zawodników, którzy będą więcej grali.

@Vlado: Newsy z konferencji prasowej Ancelottiego: Bosingwa jest kontuzjowany; Alex i Cech są zdrowi. Złą wiadomością jest potencjalna kontuzja kostki Lamparda. No cóż może jutro rano się coś wyjaśni.

Telegraph w przewidywanych składach ma w bramce podanego Begovicia zamiast Sorensena. Ale mogą się mylić, bo mają również podanego Zubara w Wolves, a ten na 95% nie zagra, bo jest kontuzjowany.

Możliwe, że to tylko plotki, ale N'Zogbią interesuje się kilka klubów. Osobiście na razie nie inwestuję w pomocnika Wigan.

EDIT: Z tego co wiem, to Doyle opuścił mecz reprezentacji w tym tygodniu z powodu kontuzji, więc może nie zagrać w weekend. Nie jest pewien jak dokładnie wygląda sytuacja z jego stanem zdrowia, więc proponuję to sprawdzić przed "godziną 0" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraph w przewidywanych składach ma w bramce podanego Begovicia zamiast Sorensena. Ale mogą się mylić, bo mają również podanego Zubara w Wolves, a ten na 95% nie zagra, bo jest kontuzjowany.

W ich przewidywanym składzie Stoke nie ma Kenweya Jonesa? wie ktoś czy on zagra? bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby najdroższy piłkarz w historii tego klubu grzał ławę.

Dzisiaj wchodzę na fantasy a tam dwóch bramkarzy i trzech obrońców ma żółte kwadraciki :/ , teraz to dopiero będę miał ból głowy z ustawianiem składu , ale jakoś to musze wszystko poustawiać więc biorę sie do roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratBoom: W przewidywanych składach Guardiana i Sky Sports też nie ma Jonesa w pierwszej jedenastce Stoke.

EDIT: Tymi żółtymi i czerwonymi na stronie FPL nie ma co się za bardzo sugerować, bo dosyć często mają nieaktualne dane i przy kontuzjowanych zawodnikach nie ma żadnej adnotacji, a z kolei zdrowi mają żółte czy czerwone znaczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mancini się wypowiedział na temat Irelanda sugerując mu, że powinien odejść :) W końcu jakaś dobra wiadomość, tylko szkoda, że tak późno. Zastanawiam się czy brać do składu już teraz, czy zaczekać. Jego cena może wzrosnąć z powodu transferu do innego klubu, czy liczy się tylko postawa na boisku i dalej będzie kosztował te 6,5mln?

Jeszcze myślę nad Martinem Petrovem. W tamtym sezonie zagrał wg statystyk jakieś 8 meczów i zakończył je z 4 golami i 3 asystami :O W Boltonie może się odrodzić, bo podejrzewam, że miejsce w składzie będzie miał pewne. 6 mln to nie tak dużo, szczególnie biorąc pod uwagę, że mam w składzie dość niepewnego Etheringtona za tą samą sumę :<

Co w końcu z tym Doylem? Ma kontuzję czy nie ma? Dla pewności zamieniłem go na Rodallegę, ale wolałbym napastnika Wolves. Zaoszczędzony milion przeznaczyłbym np. na Dempseya :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostateczny mój skład na pierwszy gameweek.

Howard

Vidic Dawson Koscielny

Nani Arteta Adam Cole Toure

Rooney Bent/Fletcher

Benta dam chyba, bo jak zdrowy będzie to coś powinien zasadzić. Trochę mi się nie podoba Nani i Toure, może coś jeszcze w ciągu paru minut wymyślę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ja Bale'a w składzie mam ;) Mimo niezłych Mistrzostw w RPA, Giovani był raczej niezbyt ceniony w poprzednich sezonach, więc tak pomyślałem, że i teraz nie postawią na niego. Kto wie, może po 1 kolejce. Kurczę, tego Kuszczaka bym sprzedał, ale cóż, żelazny rezerwowy. Howard u mnie gra, bo to klasowy bramkarz, gdyby nie przyjście VDS, broniłby w Man.Utd. pewnie, chciałem kupić z City Harta lub Givena, ale niestety zostałem przy Kuszczaku. Może zmienię to później. Obronę mam dość tanią, prócz Evry, który znów będzie zaliczał pewnie >50 meczy w sezonie. I jest niesamowicie ofensywny. Więc nie ryzykowałem Rafaela lub Evansa, wątpię by wiele pograli. Całkiem tani był Essien, jak na takiego gracza.

@beerceps - może trochę tą obronę i bramkę zawaliłem, ale tragedii nie ma, zobaczymy co pierwsza kolejka pokaże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramy, ale dopiero w następnej kolejce W tym tygodniu zmierzę się z Iskierem.

Oj , mój błąd ;) , ja mam w tej kolejce spacerek z AG Team (patrząc na jego skład raczej nie będzie zagrożeniem) ;)

P.S. Oglądając pierwszy mecz zaczynam żałować, że nie kupiłem Bale, który jednak gra w pomocy i świetnie się prezentuje

A ja się ciesze że go nie kupiłem bo miał mnóstwo sytuacji i żadnej nie wykorzystał :D , jak bym go miał to bym tylko żałował że nic nie strzelił a tak to sobie go kupie w 2 albo w 3 kolejce i będzie git :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No beerceps w porę ostrzegłeś, bo ja N'Zogbię miałem w składzie :) Ostatecznie last minute transferem wziąłem Bale'a za Etheringtona. Trochę niedosyt po tylu sytuacjach, do tego ten słupek i parę okazji do asysty :< Mógł zarobić z 10 punktów, a tak tylko 3. Jestem nowy w FPL i już mam nauczkę żeby nie wierzyć panom, którzy rozdają te żółte i czerwone znaczki na prawo i lewo. Miało nie być Benta, Fellainiego a grają i mają się dobrze (a przynajmniej ten pierwszy). A ja go wymieniłem na Robina van Persiego, o którym Wenger przebąkuje, że może odpocząć sobie na ławce...

Stoke tak dają pupy, a ja mam Sorensena w składzie. Dobrze, że w ostatniej chwili Shawcrossa zastąpiłem Hangelandem bo byłoby nieciekawie. Rodallega chyba na razie też słabo, może coś strzeli.

Dziś sobie obejrzałem Tottenham - Man City i na więcej jakoś nie mam siły. Do meczu Evertonu nie mogę znaleźć dobrego linka, a Fulham - Bolton, które znalazłem w dobrej jakości jest tak ekstremalnie nudne, że wyłączyłem po 40 minutach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie obejrzałem Tottenham - Man City i na więcej jakoś nie mam siły. Do meczu Evertonu nie mogę znaleźć dobrego linka, a Fulham - Bolton, które znalazłem w dobrej jakości jest tak ekstremalnie nudne, że wyłączyłem po 40 minutach.

Super był mecz AV z West Hamem , głównie za sprawą AV bo to oni grali znakomicie i ciągle atakowali a West Ham tylko się bronił .

WIgana dostało po du... , u siebie z beniaminkiem dostać lekcje gry i 0:4 w plecy to trzeba być "mocnym" , szkoda bo liczyłem na Boselliego (na szczęście nie miałem go na kapitanie jak beerceps :P ) , podobno strzelił w poprzeczkę z główki ale i tak liczyłem na więcej.

Zaraz gra Chelsea więc liczę na Maloude i kapitana Drogbe . Lamps jednak od pierwszych minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle. Start będę miał chyba troszkę lepszy od ostatniego ... ale o 2 punkty zapewne. Kupiłem złego Petrova a Arteta z Jagsem stracili bramkę, przez najgłupszy błąd bramkarski w historii :(

Życie ratuje mi tylko "Maruda" bo strzelił gola w meczu z WBA. Na kapitanie RvP a jak nie zagra od początku to mogiła ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, na razie słabo. Najwięcej punktów przyniósł mi pierwszy mecz -Tottenhamu z City. Liczę, że Arsenal z United nabiją mi więcej punktów, i oby Essien się pokazał z dobrej strony.

Po tej kolejce zdecydowanie sprzedaję Upsona, w kolejnych tygodniach sprzedam Kuszczaka, Rodwella. Nie wiem co mnie podkusiło by ich kupować, obecnie są zbędnym balastem. A sprzedając Kitkata będę miał jedno miejsce więcej na piłkarza z Man.Utd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle. Start będę miał chyba troszkę lepszy od ostatniego ... ale o 2 punkty zapewne. Kupiłem złego Petrova a Arteta z Jagsem stracili bramkę, przez najgłupszy błąd bramkarski w historii :(

Życie ratuje mi tylko "Maruda" bo strzelił gola w meczu z WBA. Na kapitanie RvP a jak nie zagra od początku to mogiła ;/

Powiedz mi czym ty się kierowałeś dając na kapitana Van Persiego który jest zupełnie bez formy do tego nie wiadomo czy zagra od pierwszej minuty a jak by tego było mało to gra na wyjeździe z silną obroną Liverpoolu ...

To już nie lepiej było wsiąść Chamakha który jest w dużo lepszej formie a do tego jest sporo tańczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho zwyczajnie zapomniałem o ustawieniu kapitana xD Ja tam jednak jestem dobrej myśli co do RvP bo kiedy jak nie w ważnym meczu można złapać formę strzelecką nagłą fartowną bramką? ;)

Essien zaliczył asystę i to się liczy! :D

Ps. Bez zbędnej napinki, ale jak zwracasz się per "ty" to pisz wielką literą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIgana dostało po du... , u siebie z beniaminkiem dostać lekcje gry i 0:4 w plecy to trzeba być "mocnym" , szkoda bo liczyłem na Boselliego (na szczęście nie miałem go na kapitanie jak beerceps :P ) , podobno strzelił w poprzeczkę z główki ale i tak liczyłem na więcej.

Zaraz gra Chelsea więc liczę na Maloude i kapitana Drogbe . Lamps jednak od pierwszych minut.

No Boselli to miał być drugi Amr Zaki, a wyszedł drugi Ebanks-Blake ;)

Od kiedy założyłem drużynę miałem jako kapitana Lamparda i dopiero wczoraj po konferencji prasowej Ancelottiego zmieniłem na Boselliego. Teoretycznie miał najłatwiejszy mecz ze wszystkich moich zawodników, a w sparingach wyglądał naprawdę świetnie. Niestety Wigan w meczu z Blackpool zagrało bardzo słabo i wyraźnie było widać brak N'Zogbii w ataku i Brambla w obronie.

Na szczęście to dopiero pierwsza kolejka i zostało jeszcze 37 na odrobienie strat :)

EDIT:

@alexiej: Nie chcę Cię martwić, ale asysta Essiena zapewne zostanie anulowana, bo zaliczono mu ją za rzut wolny, który został wykonany po faulu na nim, a w zasadach gry jest podane:

No assist is given for a player who earns a free kick that subsequently results in a goal.

P.S. Pech właścicieli Ferreiry, bo zszedł w 59. minucie i nie dostanie 4 punktów za czyste konto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mecze otwarcia to start zaliczyłem całkiem udany, czterech zawodników z 6 punktami i po jednym z 5, 4, 3 i 2, a jeszcze dwóch gra swoje mecze w tej kolejce...

Zszokował mnie trochę wynik w meczu Blackpool vs Wigan (aż tak wysokiego to się nie spodziewałem) oraz postawa pramkarza ManC oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Drogba uratował mi skóre gdyby nie jego 3 bramki i pewnie jeszcze 3 pkt za bonus to miałbym bardzo słaby wynik , dobrze również Malouda i nieźle A.Young , reszta to kompletna padaka na czele z Fereirą który ni emógł już pograć tej minuty dłużej...

Ale tak jak mówiłem ogólny wynik dobry , gra jeszcze O'Shea więc pewnie będzie jeszcze lepszy , no i z ławki wejdzie też Hughes ze swoimi 6 punktami za Angelariego który nie zagrał nawet minuty , więc można nawet powiedzieć że kolejka bardzo udana :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie skórę uratował Malouda, bo niestety kapitan Tevez zawiódł. W sumie nie wiem co mną kierowało, że dałem mu opaskę w tak trudnym meczu. Gdybym dał ją Francuzowi, to w meczu H2H bym wygrywał sporą przewagą, a tak mam 2 punkty straty. Pozostaje mieć nadzieję, że jutro od początku wystąpi Van Persie kosztem Chamakha, którego ma mój rywal. Oraz że Ferguson postawi w ataku na Rooneya/Hernandeza, a nie Berbatova :P

Niestety mój napad zagrał tragicznie, na razie łącznie zbierając 6 pkt :< No i Sorensen ma 1 pkt podczas gdy ławkowicz Robinson - 7.

Z Ferreirą faktycznie niezły pech :) Od razu sobie wyobraziłem miny jego właścicieli kiedy schodził za Ivanovica tuż przed 60. minutą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...