Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Jakoś leniwie rozpoczyna się ta kolejka i w czołowych drużynach pozostało jeszcze sporo zawodników do gry. Po raz kolejny uciekają ode mnie posiadacze Teveza i po długim "wiceliderowywaniu" spadłem na trzecią pozycję. Jeden z najlepiej punktujących na razie w tej kolejce zawodników, czyli Hughes, został przeze mnie odesłany w najodleglejszy kąt ławki rezerwowych i najprawdopodobniej 7 punktów przejdzie mi koło nosa. Zawiódł chyba tylko Bullard, którego drużyna została upokorzona przez Burnley, a on sam niczym się nie wyróżnił. Największe nadzieje w nadchodzących spotkaniach wiąże ze starciem Wigan-Portsmouth, gdzie próżno szukać piłkarzy z innych drużyn niż moja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Na razie jestem zadowolony - Tevezowi zaliczyli druga bramkę i zarobił aż 11 punktów, zaś Sorensen zanotował kolejne czyste konto. Od Duffa wiele nie wymagałem, więc jakoś specjalnie tymi dwoma punktami nie jestem zawiedziony.

Jednak co najważniejsze - najlepszy z moich zawodnikow z poczatku sezonu może niedługo wrócic do gry! :D Van Persie jest w składzie na derby z Tottenhamem, wiec istnieje szansa, że niedługo zacznie występowac regularnie. To może byc czyiś as w rękawie na ostatnie, decydujące kolejki :icon_twisted:

EDIT: Źleee. Malouda na ławce o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest bardzo dobrze. Zarobiłem 51 punktów, wróciłem na drugie miejsce i odrobiłem kilkanaście oczek do pierwszego. Na minus należy zapisać porażkę w lidze H2H, ale tam moja przewaga wygląda na bezpieczną oraz nieszczęsnego Hughesa. Tego drugiego tym bardziej, że dwóch zawodników nie zagrało i były spore szanse żeby wszedł nawet z ławki. Martwi mnie też fakt, iż Portsmouth wystawiło głębokie rezerwy, a na ławkę wzięło bodajże ledwie czterech piłkarzy. W związku z tym trzeba by się rozejrzeć za następcą O'Hary.

Van Persie rzeczywiście wygląda naprawdę dobrze. Już z Tottenhamem miał szanse na strzelenie dwóch bramek. Ja się na niego jednak raczej nie zdecyduję. Wystarczy mi Bendtner. Chyba że Duńczyk straci miejsce w składzie. Wtedy takiej ewentualności nie wykluczam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koejka taka sobie, ale w wykonaniu praktycznie wszystkich z czołówki. Mnie poszło najsłabiej, ale mogło być zdecydowanie gorzej - gdyby w składzie Gwarka pojawił się np. Bale, który jest hitem końcówki sezonu, podobnie jak cały Tottenham - dwa wygrane derby Londynu z zespołami z wielkiej czwórki robią wrażenie. Moja przewaga jest mniejsza, pod koniec gameweeka będę mieć tylko 28 pkt nad Realem i możliwe, że jeszcze mniej nad Kakolukią. W związku z tym rozpisałem sobie politykę transferową praktycznie do końca sezonu, lecz tym razem jej nie zdradzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne dla mnie bonusy, ale ponad 20 punktów kisi się na ławce :dry:. Mam ogromną nadzieję, że jutro nie zagra Insua i do pierwszej jedenastki wskoczy N'Zogbia. Wskazuje na to Physioroom, który wieszczy powrót Argentyńczyka dopiero 9 maja, ale byłbym dużo spokojniejszy, gdybym zobaczył przy nim czerwony kwadracik na FPL. W obecnej sytuacji muszę drżeć do ostatniej minuty jutrzejszego spotkania. Naprawdę trzeba mieć sporo szczęścia, żeby dwóch zawodników z dream teamu kolejki posadzić na ławce rezerwowych...

O dziwo pomimo tak mocnej ławki, w pierwszej jedenastce brakuje słabych ogniw. Każdy oprócz Drogby zrobił coś ekstra. Za bardzo zasugerowałem się chyba tym, że Bale jest w Fantasy zaliczany do obrońców, bo tak naprawdę gra w pomocy. Gdyby nie to miał na pewno większe szanse na bardziej zaszczytne miejsce na rezerwie niż trzecie :wink:.

Pomimo drobnych niepowodzeń Gwarek na pewno nie złoży jednak broni przed 38 kolejką. Szykuj się na ostrą walkę Tebeg :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejka, 61 punktów, a najwyższy wynik wynosi 82. Not bad. Do 5 zespołu tracę już tylko 28 punktów i na pewno się nie poddam. Szkoda, że na przeskoczenie Tura już raczej nie mam szans (66 punktów), ale kto wie, kto wie. Może mi się jakaś 100 trafi. A jak nie... no to w przyszłym sezonie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj się na ostrą walkę Tebeg smile.gif
Aye! Kończę z nieostrożnym rozpowiadaniem o ustawieniu składu i transferach, nie wiem, czy to także miało wpływ na spadek mojej przewagi, ale wolę teraz dmuchać na zimne :). Zapowiada się na to, że Insua nie zagra, więc różnica punktowa będzie pewnie minimalna. O wszystkim zadecydować może ostatnia kolejka. Aż się nie mogę doczekać :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc niektóre Twoje i nie tylko Twoje decyzje są dość przewidywalne. Nie powiem, mocno zaskoczył mnie Bowyer, ale gdy go zobaczyem, przypuszczałem, że nie ma się co bać :tongue:. Wiedziałem natomiast prawie na pewno, że jako kapitana ustawisz Younga. Właśnie dlatego sam też wybrałem w tej roli akurat jego, żebyś nie mógł mi bardziej uciec. Twoja przewaga nie jest już aż tak duża, żebym musiał specjalnie ryzykować. Tajną bronią był Milner, którego nie miałeś szans kupić, bo masz już trzech Villansów :wink:. Bałem się jednak dać mu opaskę.

Jeszcze parę zdań o Bale'u. Oglądałem mecz z Chelsea i po strzeleniu przez niego bramki tylko odliczałem kolejne punkty, jakie mógł/powinien zdobyć. Zmarnował bowiem dwie setki i wystawił dwa razy piłkę na tacy Pavlyuczence. Co chwilę łapałem się za głowę i w końcu doliczyłem do 33 :smile: Całe szczęście, że nie wykorzystał tych sytuacji, bo wtedy miałbym naprawdę wieeelki problem. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajną bronią był Milner, którego nie miałeś szans kupić, bo masz już trzech Villansów wink.gif. Bałem się jednak dać mu opaskę.

Ja nie miałem takich oporów i teraz liczę, że wraz z Gabrielem rozmontują słabiutkie Tygrysy. Ogólnie jest nieźle, zważywszy na to, że od stycznia forsowałem taktykę "no Fabregas", bo wtedy jeszcze wszyscy go mieli i trzeba było znaleźć sposób na zrobienie różnicy. Wyszło nieźle, szkoda, że na początku miałem tragiczne kolejki, bo teraz byłbym dużo wyżej niż jestem. Ale to i tak postęp w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy zaczęliśmy od drugiej rundy co prawda, ale moje miejsce i tak nie było jakoś szczególnie dobre:

2008/09 1613 793,515

Teraz jestem w pierwszych 100 tysiącach :)

Trochę mi się podsumowanie zrobiło, ale to już w sumie prawie koniec, więc można (poza tym dawno tu nie pisałem ;P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takich oporów i teraz liczę, że wraz z Gabrielem rozmontują słabiutkie Tygrysy.

Nie wydaje mi się, aby ten mecz miał zakończyć się pogromem. Hull jest rzeczywiście kiepściutkie, ale Villa męczyła się w weekend z porównywalnym Portsmouth.

Ogólnie jest nieźle, zważywszy na to, że od stycznia forsowałem taktykę "no Fabregas".

Ja stosuję taktykę "no Tevez", ale jakoś w okolicach lutego się złamałem, bo grał dwa mecze. Okazało się, że nie było warto, ponieważ strzelił dla mnie wtedy chyba tylko jedną bramkę. Miałem go też w składzie na samiutkim początku, ale nie prezentował jeszcze tak dobrej formy i był na dodatek kontuzjowany.

Insua rzeczywiście nie pojawił się na boisku, co w połączeniu z zaliczeniem jeszcze dodatkowej asysty za drugą bramkę dla Wigan N'Zogbii, stawia mnie w bardzo korzystnej sytuacji. Już nawet nie płaczę po Bale'u :tongue: Jakiś czas temu, gdy wszyscy się pomocnika Wigan pozbywali, wieściłem dobrą formę Francuza i nie przeliczyłem się. Słowo golem, asystą i sześcioma punktami bonusu się stało :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takich oporów i teraz liczę, że wraz z Gabrielem rozmontują słabiutkie Tygrysy.

Nie wydaje mi się, aby ten mecz miał zakończyć się pogromem. Hull jest rzeczywiście kiepściutkie, ale Villa męczyła się w weekend z porównywalnym Portsmouth.

Co prawda nie rozgromili ich, ale Drewienko z Gabrielem wepchnęli po golu i wynik mam całkiem ciekawy. Walka o pudło będzie się chyba toczyła do samego końca, bo różnice wciąż niewielkie... Zadzieje się, oj, zadzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkiem nieźle, Milner jako kapitan 30 pkt, napad trochę mnie zawiódł (10 pkt), ale znowu obrona nadrobiła. Na następną kolejkę skład mniej więcej taki sam, z tą różnicą że kupiłem Bale'a. Nie była to chyba najlepsza decyzja, ale się okaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem sobie szybka analizę zespołu mojego i Kakolukii i uświadomiłem sobie, jak mocno się one różnią. Łączą as tylko Young, Dunne i Drogba, z czego dwaj ostatni są niepewni występu. Tak więc prawdopodobnie w naszych składach zagra 21 różnych zawodników :D

Oto moja lista pojedynków, których spodziewam się w przyszłej kolejce:

Sorensen - Hart

Ridgewell - Johnson

Tevez - Bendtner

Rooney - Bent

Malouda - Milner

Distin - Hughes

Arteta - Pienaar

Collins - Bale

Bowyer - Bullard

Duff - N'Zogbia

Uła. Szykuje się dla mnie najbardziej emocjonująca kolejka w tym sezonie (czyli w zasadzie w FPL-owej karierce).

EDIT: Mieszane uczucia. Jimmy był dziś Gronostajem, nie strzelił karniaka i grał 45 minut, jednak lubię Tygrysy i chciałbym, by się utrzymały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już właściwie po tej kolejce i ja jestem bardzo zadowolony ponad 80pkt, trafiony transfer Evry, dobrze że zostawiłem Naniego który odwdzięczył się 12 punktami, Lampard na kapitanie to była najlepsza opcja 2 bramki dojdzie do tego jeszcze czyste konto i chyba jakaś asysta, no i postaram się powalczyć tym bardziej, że do dwójki prowadzącej odrobiłem po ok. 30pkt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 o.0 Wyprzedziłeś nas obu, ale nieznacznie. Jaz Kakolukią solidarnie ugrałem 67 pkt (u mnie wejdzie jeszcze Ridgewell). Tak się sobą zajęliśmy, że nie zauważyliśmy zagrożenia z miejsc 3-4 :D (Tur także sporo odrobił). Ech, zapowiada się to wszystko bardzo ciekawie. Ponieważ co miałem do zrobienia już zrobiłem, pozostaje mi czekac, i może jeszcze trochę pogłówkowac nad wyborem kapitana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 punktów :cool: Szkoda, że dopiero na koniec tak odpaliłem, bo teraz sobie mogę powalczyć jedynie o wyższy overall, bo wyżej w naszej lidze nie wskoczę. I tak duży postęp, mam już ponad 300 punktów więcej niż po całym poprzednim sezonie. Podziękowania dla Lamparda (36 jako kapitan), Milnera (11), Artety (10) i Benta (9). KUTGW! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogbie, ale i Lampardowi. Najpierw odjęli po jednej na moment, a potem dodali na trochę dłużej podwójne i w drużynie Chelsea było bodajże 9 asyst :smile:.

Po długim oczekiwaniu mamy w naszej lidze zmianę lidera. Niestety nie taką, na jaką czekałem. Swoją drogą ciekawe, co się stanie gdy sytuacja będzie wyglądała podobnie jak teraz, czyli dwie drużyny będą miały tą samą liczbę punktów. Scenariusz to teoretycznie mało prawdopodobny, ale zawsze może się zdarzyć.

Przez niedzielny wieczór i w sobotę rano liderowałem nawet ja :cool:. Mam nadzieję wrócić na to miejsce, ale będzie bardzo ciężko. Na domiar złego repta podgryza moją pierwszą lokatę w lidze h2h. Zostały tylko dwa punkty i tyle samo meczy do rozegrania. Całkiem trudnych zresztą.

Sytuacja kadrowa Gwarka też nie wygląda ciekawie. Bendtner, czego można było się spodziewać, stracił miejsce w pierwszej jedenastce, a Craddock z Bullardem zawiedli w tym gameweeku. Szkoda szczególnie tego karnego. Zapowiada się też na kontuzje wymienionego wcześniej pomocnika Tygrysów (żadnych potwierdzonych informacji jeszcze nie mam ale wątpię, żeby zszedł bez powodu w przerwie) i Sorensena. Jeśli bramkarz Stoke nie będzie w najbliższych meczach zdolny do gry to powtórz się sytuacja jak z Robinsonem kilka tygodni temu. Golkiper wypadnie mi tuż przed dwumeczowym gameweekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tebeg

Kolejna zmiana lidera :D Bardzo ciekawa sytuacja. Najprawdopodobniej o tym, kto ostatecznie wygra, zdecyduje mecz Citizensów z Kogutami :D Osobiście bardzo liczę na jeden z poniższych wariantów:

a) bezbramkowy remis

B) bramkowy remis, bramki Bale'a i Johnsona (ba, nawet Tevcia)

c) cokolwiek, co da summa summarum więcej punktów Bale'owi :D

Trochę szkoda, że Hodgson w lidze wystawią półrezerwowy skład. Duff robiąc chociażby 4 punkty byłby bardzo pomocny, a tak - najprawdopodobniej wejdzie Rooney, który ze słabym Sunderlandem usiepał cały punkt. Na domiar złego, Nani i Evra się spisali ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to w tej chwili jestem samodzielnym liderem, kolejna dobra kolejka drużyny Tura, która wskoczyła na 3 miejsce, natomiast u mnie po raz kolejny niezła kolejka Naniego, Evry z MU, Lamparda i Drogby z Chelsea, całkiem fajnie na kapitanie Tevez, a jak zwykle ostatnio bardzo dobrze zagrał Bale. Zapowiada się emocjonujący finisz, ja zachowałem sobie w tym tygodniu transfer, więc może w przyszłej kolejce wykorzystam 2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nienajgorzej. 60 punktów póki co, a gra jeszcze kapitan Tevez i Bale, czyli będzie z 65-70, a może więcej, jeśli się postarają. Głównie to zasługa ekipy z Chelsea (Lampard 10, Drogba 7), tegoż Teveza (18), Distina o dziwo (7) i Bale'a (6). Zawiedli mnie niestety Milner, Hart (gdzie stracić gola w 89 minucie z Burnley :blink:), no i Bent, ale na niego nie liczyłem w pojedynku z MU.

O nic w lidze i tak nie walczę, bo wyżej nie awansuję, a niżej nie spadnę, ale overall sobie można poprawić i zejść poniżej 100k. A że mam 2 wolne transfery, to pewnie będę patrzył, kto ma pozornie łatwiejszy mecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Hodgson w lidze wystawią półrezerwowy skład. Duff robiąc chociażby 4 punkty byłby bardzo pomocny, a tak - najprawdopodobniej wejdzie Rooney, który ze słabym Sunderlandem usiepał cały punkt.

Niestety nie tylko on tak robi :dry: Wczoraj zarówno Wigan jak i Hull wystawiło rezerwy w meczu, w którym widziałem ostatnią szansę na podgonienie do czołówki. Spotkanie skończyło się co prawda wynikiem dla mnie idealnym czyli bramkowym remisem, ale zarówno "ostatnia nadzieja białych" czyli Bullard i "ostatnia nadzieja czarnych"-N'Zogbia nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych. Po katastrofalnym występie kapitana Defoe muszę się teraz martwić nie o atak na lidera, ale o odzyskanie miejsca na podium. Uratować może mnie wspomniany wcześniej napastnik, ale o bramkę czy dwie na wyjeździe z City będzie bardzo ciężko.

Oby tylko prowadzenie w H2H udało się dowieźć do końca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też całkiem nieźle. Spisał się Man City w postaci Johnsona i Teveza. Podobnie Lampard, Bale i Baird. Najbardziej żal mi ławki rezerowych. Malouda i Milner za dużo nie zrobili, a na boisko zamiast Hughesa wejdzie mi Cuellar z jednym punktem. Szkoda, bo na dalszych miejscach są Baines z czystym kontem i Dunn, który w meczu z Arsenalem strzelił gola. Spróbuję jeszcze powalczyć o siódme miejsce, choć będzie o to bardzo ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bardzo dobrze, drugi wynik w naszej lidze 85 pkt (pierwszy wynik to 86 także nie wiele mi zabrakło), Bale jako kapitan sprawdził się w 100%, na dodatek niezły wynik Johnsona, Teveza i Dempseya, szkoda że każdy z nich zawalił drugi mecz, oczywiście w sensie że nie zdobył dużo pkt :).

Komentator w meczy ManCity vs. AV, mówił że w ostatniej kolejce co najmniej 8 zawodników w podstawowym składzie musi być wychowankami klubu, czyli co najmniej 3 lata spędzone w danym klubem przed 21 urodzinami, to prawda?

@Face:

Możliwe :). Mecz tak oglądałem jednym okiem, więc coś mogłem przegapić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydawało, to ta zasada wchodzi od następnego sezonu i to ma być 8 wychowanków w całej kadrze zespołu. To by dopiero była rewolucja, gdyby nagle kluby musiały wstawić po 8 wychowanków do pierwszego składu. Nic jednak nie słyszałem o tym, aby miało tak być w ostatniej kolejce. Wydaje mi się, że musiałeś coś pokręcić :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...