Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dname

Ostateczne zaakceptowanie Sprzętu

Polecane posty

Witam, kilka tygodzni temu pisałem z prośbą o pomoc w doborze sprzętu do nowego komputera

stacionarnego do gier, niedługo zamierzam go złożyć i pisze z prośbą o zaaprobowanie zestawu lub ewentualnej wymiany podzespołów.

GPU: Jakiś nierefernet GTX 980 tylko nie wiem jaki (gigabyta może?)

CPU: intel i7 4770k

Płyta Główna: ASUS MAXIMUS VII RANGER

SSD: Plextor M6 Pro

HDD: Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

Zasilacz: Corsair RM 750W, 80PLUS GOLD

Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

Obudowa: Corsair 780t [sprzedaje Nową nieużywaną corsair 600t (biała edycja limitowana) zainteresowanych odsyłam na link: http://allegro.pl/co...4697648980.html CENA DO NEGOCJACJI]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPU: Jakiś nierefernet GTX 980 tylko nie wiem jaki (gigabyta może?)

Naprawdę warto dopłacać względem GTX 970? Przede wszystkim płacisz za świadomość posiadania najszybszej karty na rynku, wydajność jest wyższa raptem o kilkanaście procent.

Płyta Główna: ASUS MAXIMUS VII RANGER

Po tym, jak Asus skrócił gwarancję, to jakoś niezbyt interesująca propozycja. Taniej masz Gigabyte GA-Z97X Gaming 5.

SSD: Plextor M6 Pro

Fajny wybór, tylko ciężko go gdziekolwiek dostać. I jak już przepłacać, to chyba lepiej wziąć Samsunga 850 pro z 10 letnią gwarancją (a nie 5 letnią, jak w przypadku Plextora), albo nieco się ograniczyć i wziąć Plextora M6S, albo nawet Cruciala MX100 o większej pojemności.

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

Może lepiej coś z niskimi radiatorami, żeby nie ograniczać sobie wyboru coolerów (planujesz już w ogóle jego zakup?). Dokładnego modelu nie podam, bo to zależy od sklepu.

Zasilacz: Corsair RM 750W, 80PLUS GOLD

Po co tak gigantyczny nadmiar mocy? Porządne 550W w zupełności wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD i CPU już mam na stanie, plextora udało mi sie dostać na morele.

z GPU nie moge sie zdecydować, jednak wolał bym 980 tylko nie wiem jaką wersje brać do 2,400zł najlepiej.

Płyta oprócz krótkiej gwarancji ma jakieś wady?

Najbardziej odpowiadają mi te ramy: niski timing a wysoka częstotliwość, kiedy zaczne podkręcać procka wtedy zdecyduje sie na coolera nwm jakiegoś wodnego corsair'a?

a hdd może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z GPU nie moge sie zdecydować, jednak wolał bym 980 tylko nie wiem jaką wersje brać do 2,400zł najlepiej.

Tutaj masz test kilku modeli, może znajdziesz coś dla siebie (albo jednak zdecydujesz się na zakup GTX 970).

Najbardziej odpowiadają mi te ramy: niski timing a wysoka częstotliwość, kiedy zaczne podkręcać procka wtedy zdecyduje sie na coolera nwm jakiegoś wodnego corsair'a?

Jeżeli i tak zamierzasz zakładać jakieś (pseudo-?)wodne, to te RAMy mogą być.

a hdd może być?

Z tym dyskiem jest taki problem. Jak trafisz na wersję 2 talerzową, to ok, ale może warto wziąć pod uwagę mniejsze ST1000DM003/WD10EZEX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam ewentualnie kupić coś z tego http://www.corsair.com/en/cpu-coolers

Jak już wspomniałem, taki cooler rozwiąże problem z pamięciami, ale dyskusyjna jest opłacalność tych zestawów, bo nie oferują lepszej wydajności niż topowe chłodzenia powietrzne, a przy tym kosztują więcej.

Model podałeś już wcześniej i właśnie jego dotyczyła moja wcześniejsza uwaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...