Skocz do zawartości

Rozwiązany: Drukarka, w zasadzie urządzenie wielofunkcyjne (tanie)


Skerwool

Polecane posty

Jak opisuje wyżej, potrzebuję drukarkę (no dobra urządzenie wielofunkcyjne). Główne kryterium, żeby nie było drogie, ale jest i inne równie ważne, żeby była możliwość kupowania zamienników tuszu, w zasadzie chodzi o to, żeby urządzenie było tanie w użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich wymagań pasują HP-ki z serii DeskJet. W MM ostatnio widziałem za 230 pln takie urządzenie. Drukarka posiada skaner i (co uważam za ogromną zaletę) nie zawiera zintegrowanej głowicy. Głowica znajduje się w tuszach, więc pozbywasz się problemu z niedrożną głowicą lub przewodami atramentowymi. Z zamienników to tylko i wyłącznie tusze, które posiadają markę, np. activejet, blackpoint, pryzmat (2 pierwsze kupisz np. w MM, trzeci tylko w punkcie). Zakup tanich "chinoli" jest nieopłacalny ponieważ marnej jakości tusz lubi się zapchać w głowicy oraz zaschnąć, więc wymiana tuszy byłaby dosyć częsta. HP-ków się nie naprawia, więc jeśli drukarka się zepsuje, trzeba kupić nową.

Alternatywą dla HP-ka jest jeszcze Brother, ale według mnie są to urządzenia dla ludzi, którzy codziennie coś drukują. W tym przypadku masz zintegrowaną głowicę drukującą, przewody atramentowe, oraz tusze w postaci wkładów w standardzie CMYK. Jeśli zdarzy Ci się, że atrament zaschnie, to w większości przypadków jest po drukarce. Cena naprawy (jest możliwa) przewyższa koszt zakupu nowej drukarki.

Przykładowy HP: http://www.mediamark...-1515,id-889360

Przykładowy Brother: http://www.mediamark...-j105,id-939758

Podsumowując:

- HP jest tani w zakupie oraz eksploatacji. Nie posiada głowicy. Głowica znajduje się w wymienialnych tuszach. Ma prostą budowę przez co jedyne co na dobrą sprawę może się zepsuć, to mechanizm zębatek. W przypadku zepsucia się pozostaje zakup nowego urządzenia. Producent nie przewiduje napraw. Jakość wydruków i kopii jest w normie.

- Brother jest droższy i w zakupie i w eksploatacji. Oferuje lepszą jakość wydruków i kopii na rzecz skomplikowanego mechanizmu budowy oraz odpowiedniej obsługi. Można go serwisować, jednakże koszt wymiany głowicy przekracza cenę nowej drukarki.

Canony, epsony, hp-ki z serii OfficeJet itp. omijaj szerokim łukiem chyba, że lubisz często wymieniać przepłacone drukarki.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...