Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glacius2

4Story

Polecane posty

Walić zerżnięte rzeczy. Gra nawet gdyby miała je na wyłączność to była by marna. Jak każda komercha. 4Story ma od chol... to znaczy dużo reklam. Nie będę się rozpisywał, to bez sensu. Łatwiej było by wymienić to co jest w grze ok, ale do tego trzeba by się wgłębić w jej nisamowitą fabułę, tak głęboką że po każdym lvl upie rozmyślamy kilka dni nad ukrytymi w niej przekazami. Hm?

Np. nawet taki Metin, on rzeczywiście był przeciętny ale nie raził tak jak to... coś tam. Swoją drogą jak napisał wcześniej Chosen, to Fury rzeczywiście było świetną grą. Grałem w to jakiś czas, potem przestałem, a jak wróciłem to już jej nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jeden wielki bezczelny plagiat, wystarczy włączyć grę i na samym wstępie mamy ładne menu z wowa ale to nic idziemy dalej i wybieramy jedną z 3 ras które są tak samo jak menu wzięte z wowa tylko że mają inne nazwy. Oswajanie zwierząt, rasy, klasy a nawet ekwipunek jest zgapiony z wowa. Moim zdaniem gra jest żałosna i nie polecam tej gry ponieważ jest na internecie wiele lepszych gier.
No, teraz to już się szczerze uśmiałem. Albo znasz WoW tylko z obrazków, albo to jedyne MMO, w jakie grałeś.

Menu - 90% pozycji MMO ma identyczne.

Rasy - WoW ma 10 ras, 4Story ma 3. Człowiek, jasna sprawa. Feline, niezbyt. Ma podobną posturę do orka, ale co z tego? Wróżka przypomina gnoma chyba tylko wzrostem.

Oswajanie zwierząt - sporo MMOcRPG ma taką opcję i wszędzie w podstawach identycznie. Dodajmy, że w 4Story ten system jest o wiele uboższy niż w WoW.

Klasy - Nie wiem jak MMO może obejść się bez wojownika, maga, kapłana, łucznika, zaklinacza/locka/kogoś z petami i czymś w stylu złodziejaszka.

Ekwipunek - Racja, okno postaci jest bardzo podobne. Ale co z tego?

Blizzard powinien pozwać twórców tej produkcji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej nie polecam gry. Mimo iż jest darmowa i ma polonizację to nie ma w niej nic co mogłoby mi się podobać. Modele postaci, w szczególności męskie, wydają się nieproporcjonalne, opcja szukania zwłok to jakiś żart, poza tym sama polonizacja ... szkoda słów momentami. Jedyną rzeczą która mi się spodobała to był w miarę przystępny wygląd walk. Poza tym 'nandemo-nai'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modele nieproporcjonalne" - hahaha. To tyle na temat tej wypowiedzi. Skąd wiesz jak wygląda Feline naprawdę? Widziałeś? Poza tym - w jakiej grze MMORPG modele są proporcjonalne?! I tylko mi tu nie wyjeżdżaj z Last Chaos albo Metinem. A polonizacje są dla newbie moim zdaniem. Bo Stara Gwardia i tak będzie smętolić(fajne słówko...):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Nie wiecie może czy jest jakaś inna wersja 4Story w którą mogą grać Polacy? Nawet mi się ta gra podobała (grałem w CB wersji global) i chętnie bym sobie ją jeszcze raz spróbował, ale po przeżyciach z polskimi wersjami Metin2 i Nostale jestem srogo uczulony na spolszczone gry MMORPG. Wiem tyle że jest ta nieszczęsna wersja PL, i global, który to miał blokować europejskie IP po skończeniu OB (ale czy faktycznie zablokował - nie wiem). Liczę na pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Moim zdaniem(a grałem w Metina) polska wersja nie jest zła. I tu musi wejść Risen - nie znam się na tym ilu jest n00bów(w poprawnym tego słowa znaczeniu). Wcześniej ich trochę było, a jako że przy graniu w coś innego niż Metin słyszę "metin" włącza się jeden napis - "wkurzenie". Nie chciałem przeklinać, ale jakoś nie mogłem wytrzymać. Po pół godziny nie czytałem NIC na ogólnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, napisałem maila do "opiekunów" globala, i odpisali że spokojnie można grać i jak na razie nie przewidują blokad IP bo większość graczy jest z Europy i Azji. Może to Gameforge 4D puścił plotkę o tych blokadach, żeby więcej osób grało na jego dystrybucjach :diabelek:. Ale to tylko moje detektywistyczne zapędy, więc się nie przejmujcie :smile:

Zapraszam wszystkich na "globala"

http://global.4story.com/

Trochę większe lagi, ale atmosfera przednia. No i można poszerzać znajomości, a nie tylko z polakami rozmawiać ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszedł w życie patch oznaczony numerkiem 1.5. Zmian w nim wiele (zmienia się prawie każdy aspekt gry), dlatego też waży ~800mb.

Po pierwsze: znacznie poprawiła się jakość tłumaczenia gry. Nie jest to jeszcze nawet poziom dostateczny, ale i tak lepiej, niż było.

Po drugie zmiany dosięgły każdej klasy. Znacznie rozwinięty został crafting - można zrobić sobie, m. in. armor do pvp. Nie będę się tutaj zresztą rozpisywał, zainteresowani znajdą pełną listę zmian na polskim forum 4Story.

opcja szukania zwłok to jakiś żart
Jak to? Wciskasz [Z], gdy masz natargetowane zwłoki i zbierasz wszystko bez przerywania walki.

Co do noobów... Sprawa totalnie, ale to totalnie się zmieniła na lepsze od tej sprzed ponad miesiąca, gdy gra dosłownie raczkowała parę dni. Nadal jest ich sporo, głównie dają o sobie znać na kanale głównym, a gdy spotkam jednego w grze, albo ktoś zacznie mi zawracać głowę, od razu używam nowej opcji "ignore", która przyszła do mnie wraz z patchem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gierkę zaczynam ściągać, mogę spróbować zagrać w nią choć jeszcze przez ten tydzień (w niedziele komunia brata więc kupi on WoW-y i już wtedy bedzie tyko WoW :D). A może akurat mnie wciągnie. Nawet w MMORPG grywać sobie lubię, "pykałem" w metina jeszcze przed dwoma tygodniami, ale jak wiele innych skączyłem z tą grą przez NOOBków. Nabiłem tylko 33lv i konto chyba dam kumplowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam lubie 4story, choć trochę długo się ściągała. Gra wg mnie lepsza od innych tego typu gier. Oceniam ją na 9- :thumbsup:

Sam lubie 4story, choć trochę długo się ściągała. Gra wg mnie lepsza od innych tego typu gier. Oceniam ją na 9- :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się, tylko dziwię. Wpierw mówisz, że opcja przeszukiwania zwłok jest "żartem". Nie znam niczego bardziej wygodnego od wzięcia wszystkiego jednym klawiszem, nie przerywając walki. A teraz powiedziałeś, że jest "niepotrzebna". No to o co kaman :)

Swojego zdania nikt Ci nie zakazuje mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprecyzuje to trochę. Otóż w moim przekonaniu słowo "żart" jest prawie równe słowu "niepotrzebna". A po drugie - nie fajniej by było jakby ta gra miała już niejako 'ustandaryzowaną' opcje, która zakłada iż podczas zgonu bohatera, pojawiamy się w 'lokacji spawn' z całością swojego wyposażenia? ;). Każdy ma swoje zdanie, true - i niech tak zostanie.

P.S.

A kto powiedział że myślę że się denerwujesz Risin;)? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka profili i dopiero zrozumiałem jak to jest. Ja też wolałbym w WoW pograć i mimo iż 40 - 60 złociszy to niewiele to większość z was ma mniej więcej 13-18 lat. "WoW na komunię" i takie tam. Ja jestem ciut starszy, pracuję (niezbyt dobrze zarabiam) i często staję przed wyborem kupić coś kosztem czegoś. 4 story jest niezłą grą jako darmowa, gdybym chciał grac w WOW (do którego jest jednak bardzo podobna) nie opłacił bym internetu lub czego innego. Taka szara rzeczywistość, dla mnie to wyjście z sytuacji gdyż uwielbiam takie gry.

Winna jest polityka naszego kraju, która wykreowała dwie a nie trzy klasy społeczne: biedną i bogatą. Mam nadzieje że jak najszybciej trafię do tej drugiej i już wkrótce pogramy razem, na razie jestem na 4 story.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grających na polskim serwerze byłby w stanie powiedzieć mi jak wygląda sytuacja z ilością graczy? Bo ostatnio chciałem wrócić do tej gry, ale jak zobaczyłem co się wyprawia na globalu to zwątpiłem. Stolice praktycznie puste, ani jednego przedmiotu w Auction House, trzy, może cztery sklepiki w wioskach i tyle. W początkowych lokacjach nawet jest z kim zagrać, ale później to tragedia. Dlatego może nawet przeboleje chamstwo narodu polskiego, tylko powiedzcie mi czy warto. Znaczy się czy jest z kim pograć, pogadać itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post co prawda sprzed miesiaca prawie, ale jesli kolega b3rt zaglada regularnie na forum to powinien znalezc moja odpowiedz. Ja gralem w 4story chwile po premierze teraz do niej wrocilem (po 10 miesiacach przerwy) i musze przyznac,ze jestem pozytywnie zaskoczony. Graczy jest naprawde duzo (channel 1, pozostale faktycznie troche mniej zaludnione), a i ich poziom w wiekszosci jest do zaakceptowania. Zdazaja sie oczywiscie jednostki, ktore na sile chca pomoc, czy oszukac w handlu, ale tego w MMO uniknac sie chyba nie da. Reasumujac - warto zagrac na polski serwerze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stary temat, więc z góry przepraszam za odkopanie, ale mam pytanko. Gra ktoś w to jeszcze? Skończyłem jak weszło GOR i pomyślałem, że może warto by było wrócić zobaczyć co i jak, bo co jak co ale PvP w 4storypo prostu wymiatało smile_prosty2.gif Fakt...skończyłem grać bo yło za dużo cziterów na wojnachm, ale może teraz sie coś zmieniło (chociaż wątpię skoro temat wymarł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...