Skocz do zawartości

Karta graficzna do i5


Kisiel94

Polecane posty

Witam

https://imageshack.com/i/f02s1HG6p

Posiadam taki zestaw. Wiem kupiłem słabą płytę główną do podkręcania procka, ale nie cofnę tego tongue_prosty.gif

Komputer był kupowany we wrześniu.

I pytanie teraz. Posiadam kartę 9600gt i na jaką zmienić, żeby był to sens?

Pamiętam, że wtedy min. do tego procka była karta 650 ti boost, ale teraz widzę, że nie ma jej w sprzedaży (została wycofana).

Jaka karta hm... - za najniższą kwotę ma sens do tego procka zważywszy na to, że gram głównie w cs go?

Wiem, że mogę kupić za 1200 jakiś tam, ale myślę, że nie ma to sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, do tego procesora możesz kupić nawet najmocniejsze dostępne obecnie na rynku karty pokroju GTX 780 Ti.

Skoro jednak planujesz grać głównie w CS'a, to oczywiście taka droga karta nie ma sensu. Podam kilka propozycji i może sam zdecyduj, która będzie Ci odpowiadać:

- Radeon R7 250X (a.k.a. HD 7770) - najtańsza karta o sensownej opłacalności, nawet ona powinna mieć ~70fps'ów na wysokich detalach

- GTX 750/GTX 750 Ti - pierwsze warte uwagi karty od nVidii, charakteryzują się świetną wydajnością energetyczną, pierwsza jest nieco ponad 10% wolniejsza od drugiej (co da się nadrobić podkręcaniem, chociaż oczywiście wersja Ti też się przyzwoicie podkręca), ale i tak 30-35% wydajniejsza od 250X

- GTX 660 - szybsza od 750 Ti o ~20%

- R9 270/270X - druga jest tak na prawdę podkręconą wersją pierwszej (a ta jest o kilka procent wydajniejsza od GTX 660). Teoretycznie 270X nie powinna być warta uwagi, jednak zazwyczaj trafiają do niej egzemplarze o lepszym potencjale OC i podobno jest mniej awaryjna, więc właściwie można rozważyć dopłatę

- dalej są jeszcze R9 280/GTX 760/R9 280X/GTX 770, jednak pewnie taką półką nie jesteś już zainteresowany

W Twojej sytuacji zastanawiałbym się albo nad GTX 750 Ti (wersja 2GB, najlepiej od Zotac'a, który daje 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie w przeciągu 28 dni od zakupu, ewentualnie od MSI, ze względu na nieco lepsze chłodzenie kosztem "tylko" 3 lat gwarancji), za którą przemawia nowa architektura i niski pobór prądu, albo nad GTX 660, która jest jednak zauważalnie wydajniejsza (co akurat w CS'ie się nie przyda, ale pewnie grywasz też w inne tytuły).

Wspomniany GTX 650 Ti Boost jest obecnie nieco wydajniejszy od GTX 750 Ti, jednak zapewne za jakiś czas sytuacja nieco się poprawi na korzyść GTX 750 Ti (za sprawą sterowników, które są optymalizowane pod nowsze karty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie zauważyłem, że Gigabyte jest w takiej przystępnej cenie. Właściwie chyba jest najciekawszym wyborem, bo w przypadku tej karty chłodzenia dwu-wentylatorowe są "aż za dobre" - osiągają niskie temperatury i są niemal bezgłośne. Ewentualnie dołożyłbym do tego Zotac'a, który przez mniejsze chłodzenie może być nieco głośniejszy (ale suszarki bym się nie spodziewał), ze względu na wspomnianą gwarancję (dopłata do "dużej" wersji wydaje mi się za duża).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to problem dotyczył Asus'a, a dokładniej niechłodzonych pamięci, obok których dodatkowo przebiegał heatpipe.

Gigabyte wygląda przyzwoicie (chociaż ta tabelka z głośnością wygląda dość komicznie, kiedy zestawi się ją z tymi przykładami, bo wynika z niej, że ta karta przebija pod obciążeniem odkurzacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka z głośnością na tym portalu wydaje mi się jakaś nie do końca oddająca faktyczny hałas karty. Już kiedyś próbowałem ją rozgryźć i jakoś dziwne te wyniki wychodziły, bo niektóre karty, których miałem okazję słuchać na żywo, okazały się wg. niej głośniejsze, niż te modele, które faktycznie są głośne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...