Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freshcie

Nowy smartfon, kilka modeli do wyboru

Polecane posty

Witam, szykuję się do wymiany telefonu. Aktualnie posiadam Xperię L i nie narzekam na nią. Wiadomo cudów nie można od niej wymagać, ale sądzę, że ekran powinien być lepszej jakości tzn. wyświetlany obraz powinien mieć żywsze kolory, strasznie mdły się wydaje. Aparat też nie powala, ale nie jest najgorszy. Co innego jeśli chodzi o kamerę z przodu telefonu, tutaj jakość jest bardzo słaba.

Chciałbym, by mój nowy telefon choć w minimalnym stopniu poprawił te mankamenty oraz oczywiście miał mocniejsze "bebechy".

Wybór jest zawężony do konkretnych modeli, proszę nie proponować innych, bo i tak muszę wybrać z tych.

Oto lista telefonów do wyboru:

- Samsung Galaxy S4 mini

- Sony Xperia M2

- LG G2 Mini

- Samsung Galaxy Grand 2

- LG F70

- Huawei Ascend G6

- HTC Desire 310

Garść moich spostrzeżeń na temat tych telefonów.

Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że sprzętowo odstaje HTC Desire 310. Prawie wszystkie telefony posiadają 4 rdzenie. Galaxy S4 mini ma 2 rdzenie Krait 1,7 GHz. Są wyżej taktowane niż cztery rdzenie w pozostałych, ale to tak czy siak 2 rdzenie. Ale jak zaznaczyłem, nie jestem specem więc wam zostawiam ocenę, czy będzie odstawał, czy o dziwo przeganiał inne modele. Xperia M2 ma o wiele lepszy wygląd od mojej L-ki, bo bliżej jej do modelu Z. Jednak najciekawiej wygląda Galaxy Grand 2, dzięki tej imitacji skóry z tyłu obudowy. No i wiadomo, baardzo duży ekran :) Ale zastanawia mnie jedna rzecz, bo wg danych nie ma on wyświetlacza Super AMOLED co jest charakterystyczne dla Samsungów. Czy to oznacza, że gorszy ekran w nim zastosowano? LG G2 Mini ma ciekawostkę w postaci tego guzika z tyłu, fajny bajer, ale jak dla mnie wielkiego wpływu to nie ma. F70 pachnie mi gorszą wersją G2 mini, a Huawei - cóż, mam pojęcia jakie telefony robi ta marka, czy warto w nie inwestować.

Proszę o pomoc, co wybrać, bym był zadowolony w pełni z mojego nowego nabytku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, telefony które podałeś są całkiem fajne... W ostatnich dniach w RTV Euro AGD pojawiała się interesująca oferta, która być może Ciebie zainteresuje na model Alcatel IDOL OT-6030D

Może od razu przejdę do minusów, bo telefon ma wg mnie same plusy. Więc minusem jest wg mnie Android 4.1.2 Jelly Bean (mógłby być nowszy oraz brak slotu na karty pamięci, ale ma 16GB pamięci wewnętrznej).

Odsyłam pod tego linka http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426#techniczne tam masz spec. techniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, gołym okiem widać że bierze abonament z telefonem więc modele spoza listy nie wchodzą w grę. Owszem HTC odstaje totalnie. S4 mini ma tylko 2 rdzenie, ale to superwydajne rdzenie Krait i do tego wysoko taktowane - w aplikacjach korzystających z jednego rdzenia (znakomita większość) wymiecie czterordzeniowce. Dodatkowo ma naprawdę dobre wsparcie nieoficjalne m.in oficjalny build Cyana. Grand 2 ma całkiem spoko ekran, ale nie jestem pewien jego bebechów (nie pamiętam), a reszta fonów prezentuje zbliżony poziom. Mimo wszystko moim faworytem byłby S4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Samsung Galaxy S4 mini albo LG G2 mini będą tu najlepszym wyborem. W przypadku SGS4 mini, przy zakupie zwróć uwagę, by była to wersja LTE. Jest ona, oprócz modułu LTE, wyposażona również w NFC. Jeśli chodzi o baterię to z tej dwójki LG G2 mini jest lepszy. Jeśli chodzi o jakość robionych zdjęć, nagrywanych filmów i odtwarzanej muzyki, to zdecydowanie lepszy jest SGS4 mini. Akcelerator graficzny w obydwu komórkach jest ten sam (Adreno 305). Procesory też mają zbliżoną wydajność, mimo że Samsung ma dwurdzeniowy, a LG czterordzeniowy. (Te cztery rdzenie to Cortex A7, które są mniej zaawansowane od dwóch rdzeni Snapdragon ze Samsunga). LG ma także mniej RAM-u, bo 1 GB, natomiast Samsung 1,5 GB. Sam oceń, który z tych modeli smartfonów jest dla Ciebie najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...