Skocz do zawartości

Dark souls II nie mam pojęcia jak ustawić sterowanie...


alijons

Polecane posty

Witam. Jak w temacie... posiadam wersje ds II na pc i nie mam pojęcia jak sobie ustawić sterowanie pod klawiaturę i myszkę, szczególnie że nie mogę ogarnąć tych opcji tam. Choćby nie znalazłam opcji odpowiedzialnej za blok. Podzieliłby się ktoś jakimiś radami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie jest pod lewym albo prawym przyciskiem myszy, w zależności w której łapie masz tarczę. Po prostu trzymasz przycisk i używasz tarczy. Bez tarczy pozostaje Ci albo unikanie ataków (przy potężniejszych i większych potworach) oraz sparowanie ciosu (wymaga wprawy i działa tylko na słabszych przeciwników) atakując w odpowiednim momencie stojąc z wrogiem twarzą w twarz.

Trzymałbym się ustawień myszy, przy czym powinieneś mieć jakiś przycisk dzięki, którego będzie mógł przełączać przedmioty i drugi, by pić festusa i używać przedmiotów.

Przeszedłeś ten mini-tutorial?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl według ustawień silny atak to dwuklik myszką, ale nie widzę, żadnej różnicy między silnym a słabym atakiem w animacji. Jak klikam silny atak pod tym klawiszem na klawiaturze, H czy coś koło tego to wtedy jest silny. A z myszki nie działa.

Edit: Dla mnie te sterowanie jest tak niesamowicie nieintuicyjne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przypisać ataki pod kombinacje Alt+przycisk myszy. Będzie łatwiej, ale i tak lepiej mieć pada, bo to pod niego zrobiono sterowanie. Zresztą mocny atak dość rzadko się przydaje, bo zużywa więcej staminy i dłużej trwa, przez co wystawiamy się na ciosy i tracimy możliwość blokowania, bo mamy zbyt duży ubytek staminy.

Edit: tylko zmień też przypis pod klawisz alt, bo domyślnie to chodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...