Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowa karta, czy procesor? a może RAM?

Polecane posty

Kiedyś mój komputer (konfiguracja w sygnaturze) jak wiadomo wszystko odpalał bez większego problemu, dla przykładu BF3 działał spokojnie na średnich/wysokich przy 40-50FPS.

Teraz co raz to nowsze gry i jak wiadomo już mu mocy brakuje, co ciekawe w Battlefielda da się teraz tylko grać na niskich przy spadkach FPS nawet do 15-20...

I tu się zastanawiam co wymienić teraz, karta, procesor, czy RAM? W pierwszej kolejności.

Procesor udało mi się odblokować tylko przy mnożniku 4x i częstotliwości 800MHz, przejdzie test POST ale systemu już nie zabootuje wtedy poprawnie.

Wykręcić mogę bez podnoszenia napięcia do 4GHz, ale znów wtedy sekcja zasilania płyty się tak grzeje że dosyć mocno się o nią obawiam.

Kart graficznych jest teraz tyle na rynku, że sam już nie wiem co wybrać.

W takim razie od czego zacząć i na co proponujecie wymienić, myślę o budżetowej wymianie, sprzedać obecną część i dołożyć 100-200zł, oczywiście sprzęt może być używany bo dużo tańszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście Phenom II X2 965? lub odblokowany model mojego X2? wink_prosty.gif

Jeszcze myślał bym nad wymianą płyty głównej, bo ta z sekcją zasilania 4+1 to na X4 będzie miała dosyć ciężko.

Warto zastanowić się nad Asus M4A79XTD EVO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...