Skocz do zawartości

Rozwiązany: Icewind Dale 2 - "kanciata" mgła wojny


behemort

Polecane posty

Zainstalowałem dzisiaj (ponownie) Icewind Dale'a 2 na (nowym) kompie z Windowsem 8.1. Niestety, pojawił się problem z mgłą wojny, wyglądający +/- tak. Granice powinny być zaokrąglone, natomiast nawet teren niewidoczny, a już odkryty, pokazuje granice w kwadratach.

Problem znika przy ustawieniu kolorów na 16-bit i włączeniu jednego z ustawień programowych (lustrzane bodaj), niemniej wówczas gra niemiłosiernie haczy.

Identyczny problem występował w Planescape: Torment, Icewind Dale 1 i Baldur's Gate 2, niemniej w pierwszym przypadku wystarczyło samo przełączenie na lustrzane, natomiast w Icewind Dale 1 i Baldur's Gate 2 problem wyeliminowało włączenie "akceleracji 3D OpenGL" czy "sprzętowego 3D: Default OpenGL Driver".

Ponownie - próby uruchomienia jako administrator i w trybie innego systemu nic nie dały. Nawet DDraw fix dla NVidii za bardzo nie pomógł (tzn. pomógł, ale gra się niemiłosiernie zacinała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mistrzu, wersja skąd? CD, Gog.com?

A, doczytałem ddraw fixa. Jedyną rzecz jaką mogę wstępnie zaproponować, to przeskakiwanie po opcjach fixa. Jedna z nich powinna załatwić sprawę. Jak nie przejdzie, to daj znać, pomyślę nad czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja płytowa, z "Legend RPG", ale to nie ma specjalnie znaczenia, bo wersja z "Sagi Icewind Dale" jest dokładnie ta sama i dokładnie ten sam błąd występuje.

DDraw Fixa ściągałem w kilku wersjach, ale nigdy nie miał więcej niż 3 opcji w instalacji z wiersza poleceń. Pierwsza, zalecana, skutkowała tak jak napisałem to w powyższym poście, druga ma być niby na Linuksa, a trzecia to nawet nie pamiętam, ale nic z grafiką rzekomo nie miała mieć wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło rozróżnienie między cyfrą a pudełkiem :)

Moja propozycja: usuń poprzedniego ddrawfixa, ściągnij dokładnie tę kopię: http://www.moddb.com/games/icewind-dale-2/downloads/aqrits-ddrawfix i odpalaj ją, opcja, po opcji. Jeżeli to zadziała, to będzie git. Jeżeli zadziała tak jak wcześniej, czyli zamontuje to Tobie laga-mutanta, to powyłączaj opcje graficzne w programiku konfiguracyjnym gry. Cienie, nie cienie, inne tego typu. :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźże błogosławiony! Opcja z "Use WineD3D DirectDraw Library" zadziałała! Jeden problem taki, że zanim się pojawi cokolwiek, trza odczekać z 15 sekund, ale po wszystkim działa super smile_prosty.gif Dzięki wielkie.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...