Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

no dobra, jeśli tak to przedstawiasz to oczywiście, że nie.

ALE

pisanie w Objective.C na MAC'u > pisnie w Objective.C na Win (bo teoretycznie też się da)

Myślałem, że to logiczne, że mówimy o urządzeniach przeznaczonych do wygodnego pisania.

Bo idąc tym tokiem rozumowania, to zaraz uznasz, że moim zdaniem pisanie na Androida tylko na Smartfonie, bo tam jest przecież Java. Duhhh.

@James

Próbowałem sobie zorganizować Hachkintosha właśnie do celów nauki Objective.C, ale po trzeciej 'bezużytecznej' płycie DVD 8,5GB stwierdziłem, że ten system mnie chyba nie chce tongue_prosty.gif

Próbowałeś może RubyOnRails (czy jakoś tak)? Ponoć całkiem spoko i często organizują warsztaty za free (ale nie dla totalnych laików).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale ostatnio po prostu jest ponoć dość popularny i przydatny, a webappkach można wiele zrobić.

Przyznam, że też nie wczytywałem się (jeśli wcześniej pisałeś), po co i czego chcesz się uczyć.

No i myślałem, że skoro jest informatykiem-grafikiem, to automatycznie zamierzasz iść w podobnym kierunku, a z robienia stron do webappek 'blisko' tongue_prosty.gif

aż dziw, że nie śmigasz w stronę jakiegoś przebrzydłego PHP albo coś (bo zakładam, że HTML i CSS to ogarniasz mocno) tongue_prosty.gif

EDIT:

O, właśnie dostałem zaproszenie, że 29-30 sierpnia organizują workshop w swojej centrali w Poznaniu :P

Chcesz namiary, żeby spróbować? Mają 15 miejsc, a żeby sobie jedno zagwarantować, trzeba rozwiązać jakieśtam zagadanienie programistyczne (oczywiście jako jedna z pierwszych 15 osób)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germa - wiesz że komputer niektórym osobom nie służy tylko do gier? smile_prosty.gif

Wiem, ale hejtuję MacBooka bo sama chciałabym coś od apple'a, ale mnie nie stać, bo jest mega drogi. ._.

Germa serio? Spodziewałem się jednak z Twojej strony wypowiedzi na trochę wyższym poziomie.

nVidie Quadro też hejtujesz bo jest droga?

Myszki 3D też hejtujesz bo są drogie?

Tesle też hejtujesz bo jest droga?

Weź pod uwagę że jak kupujesz Maca to masz też cały pakiet oprogramowania, a samo wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Same baterie w Macach to jakiś geniusz.

Co nie zmienia faktu że te komputery mają swoje ułomności i są po prostu nie dla każdego. Takie życie

Sam się przymierzam do zakupu Maca, głównie ze względu na możliwość pisania aplikacji na iOS/OSX, a to się zapowiada dość przyszłościowy biznes.

A bardziej mi sie opłaca kupować takiego Aira jako dodatkowo laptop na uczelnie, niż takie Mac Mini i kupolaptop na Windowsie.

Szczególnie że będę miał 1000zł taniej bo przyjedzie do mnie z Ameryki ze znajomą

A w sumie iPhone nie mam aktualnie dlatego że po jakiś 6 latach użytkowania mi się znudził ten system

Matko, James, zluzuj. Widziałeś kiedykolwiek, żebym hejtowała MacBooka? Nie? To dlatego, że tamten post był napisany na potrzebę chwili.

sama chciałabym coś od apple'a

daj jakiś sensowny powód ._.

iOS w smartfonach, w porównaniu z WP ma multum świetnych apek i gier (WP ma albo podróby, albo mały wybór). Poza tym, ich urządzonka mają fajny dizajn.

Siostra ma 5s i trzaska takie piękne zdjęcia. ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygfryd - aktualnie to robię ze względu na to, aby mieć jakąś prace, docelowo celuje w grafikę 3D, jak w poprzedniej pracy.

A docelowo na koniec gamedev, ale nie wiadomo ale z tego sie uda ogarnąć :)

A klepanie stron jakoś nigdy mnie nie kręciło, ale kto wie co się zmieni :)

I dzięki za propozycje :)

@Germa - zwrot "dlatego hejtuje MacBooka" jest dość jednoznaczny :)

Odnośnie zdjęć, iPhone do PureView nie ma za bardzo startu. Ale baza appek jest dużo większą, to trzeba przyznać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem iść w gamedev, ale...

Moje umiejętności artystyczno-graficzne są wręcz ujemne.

Programowanie mnie mało kręci, a nie chcę być typowym, nudnym klepaczem kodu (tym bardziej, że tacy w gamedev raczej nie idą, bo tam trzeba mieć dużą dozę twórczości).

Jedyne programowanie dla mnie jak na razie, to pisanie testów automatycznych w Pythonie i Robocie (ba, nawet teraz czekam na wynik jednego, który muszę skończyć w tym tygodniu).

Niestety gamedev nie jest raczej mi pisany, chociaż chciałbym :( nawet takie rzeczy jak hammer czy inne toole do level-designu mnie przerastają... :/

Pozostaje mi mieć nadzieję, że ktoś kiedyś zainteresuje się moją pomysłowością, bo grając od ponad 20 lat mam dobrze ogarniętą branżę i często wiem z wyprzedzeniem co się ludziom spodoba, a co nie :P mam też kilka oryginalnych pomysłów, które na milion procent by się przyjęły i spodobały, ale nie mam jak/gdzie/komu ich przedstawić, a ot tak sobie gdybać publicznie na pewno nie zamierzam.

Przykładem tego niech będzie, że o pomysłu na grę typu DayZ opowiadałem koledze dobre kilka lat temu, jak DayZ nawet jako mod jeszcze nie istniało... Tylko mój pomysł był jeszcze lepszy.

Ech :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germa

A ja Iphona za nic nie kupię, bo wszyscy w gimbie go mają i każdy tylko na problemy się skarży, mój Galaxy S3 z cyanogenmod mi starczy.

Ogólnie najlepszy smartfon jaki miałem (ni wliczając wcześniej wspomnianej S3), to był blackberry. Mocna bateria, solidny telefon (prócz fabrycznego ekranu, ten był delikatny że ja nie mogę, już nawet tani chiński substytut był mocniejszy) i ogólnie w miarę wygodny w używaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to logiczne, że mówimy o urządzeniach przeznaczonych do wygodnego pisania.

To trzeba było podać nazwę systemu stacjonarnego a nie mobilnego, bo nie wiem czy wiesz, ale iOS to nie to samo co OSX.

@James

Ja używam OSXa zainstalowanego na VirtualBoxie. Oczywiście wiąże się to z pewnymi niedogodnościami i lepiej by się pracowało na Macu, ale jak mam wybierać pomiędzy kompem za kilka tys (na którym i tak komercyjnie nie będę pracował) a darmową wirtualką to jednak biorę to drugie :). Może kiedyś bym kupił Maca, jakbym miał na tym zarabiać, ale do celów naukowo-hobbystycznych to IMO nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyfryd - e tam, wszystkiego się można nauczyć, wiec nic straconego.

A jak chcesz sprzedać swój pomysł, idź na jakiś gamejam i tam może znajdziesz ekipę :)

@JSS - jaki model i jakie problemy?

S3 z TouchWizem to patologia, z cyjanem mógł być spoko :)

@b3rt - no właśnie planuje na tym zarabiać, do tego i tak planuje kupić sobie laptopa, więc dla mnie jest to dość opłacalne.

Szczególnie po Amerykańskiej cenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...