Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Freedom Fighters

Polecane posty

Mi się ta gra nie podobała. Oto dlaczego:

1. Kretynizm przeciwników (nawet gdy 10 metrów od nich wybuchają ciężarówki, to oni atakują dopiero gdy my osobiście otworzymy do nich ogień). Naszym sojusznikom też czasem zdarzy się zgubić.

2. Długość, a raczej krótkość. Przepraszam, ja mam wydać ponad 100 złotych na coś czym mogę się zająć 10 godzin?!

3. Nie podoba mi się ta "komiksowa" grafika. Dla mnie jest po prostu brzydka. Może nie odrażająca, ale mamy tutaj: kanciaste postacie, wyblakłe tekstury, niespecjalne efekty strzałów i ognia...

4. Nie do końca wykorzystano pomysł z charyzmą przywódcy.

5. Brak multiplayera, edytora poziomów, modów, lub czegokolwiek co by przedłużyło zywotność gry.

6. Raczej monotonna, bo powielająca te same pomysły w kolejnych poziomach.

7. Fabuła, która jest nieco naiwna.

FF ma jednak jakieś zalety:

1. Piękna muzyka, czegoś takiego jeszcze w grach nie było.

2. W sumie dynamiczna, a nawet byłaby grywalna, gdyby nie...

3. No i co tam jeszcze mniacy znajdą :D .

Ludzie nie dajmy się zwaiować! 10/10? To byłby skandal, moim zdaniem. 7/10, góra 7+/10. Niewykorzystany potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego 10/10 dla FF.......... Mnie ta gra cholernie wciąneła i poprostu BARDZO mi się podoba dla tego tak wysoka ocena. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie (mnie się nie podoba wiele gier które zasługują wg. niektórych lub taką ocenę dostały w CDA). Gra ma minusy (jak każda) ale dostarczyła mi naprawdę świetnej rozrywki i ocenę podtrzymuję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tentacle

właśnie zainstalowałem sobie tą gierke i mam taki problem :| na win 98 se gra sie nie uruchamia tylko wywala jakiś błąd, a na 2000 pokazuje oba Intra i wychodzi do windowsa :(( może istnieje jakiś patch, który naprawia ten błąd?? pls pomóżcie bo bardzo chce sobie w to pograć

P.S. gra jest oryginalna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zainstalowałem sobie tą gierke i mam taki problem :| na win 98 se gra sie nie uruchamia tylko wywala jakiś błąd, a na 2000 pokazuje oba Intra i wychodzi do windowsa :(( może istnieje jakiś patch, który naprawia ten błąd?? pls pomóżcie bo bardzo chce sobie w to pograć

P.S. gra jest oryginalna

Z problemami to idź do działu "Gry", tam Ci napewno ktoś pomorze, ale musisz podać też chociażby jaki masz sprzęt itp.

S!MON -----> Jak dla mnie gra też była bardzo fajna i wciągneła mnie, dostarczając mi wiele rozrywki. Jednak tyle to znacznie za mało, jak na ocenie 10/10, więc mam całkowicie inne zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam gra nie podobała się za bardzo :/ Jakoś po prostu nie wciągają mnie gry tego typu, w których trzeba wybić wszystkich koelsi przed sobą z ciągłym trzymaniem palca na spuście. A wogóle to wydaje mi się, że gra dużo bardziej pasuje na konsole niż na PC, chociaż gra jest bardzo klimatyczna i grywalność też niczego sobie. Ale mnie jednak nie przyciągnąła :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *Splinter*

Gra Fajna Podoba mi sie w niej muza Ilosc broni których mozna miec przy sobie ale fabuła troche za krutka :( ale ja daje 9/10

1-4 za grywalnosc

4-6 za grafike

6-7 za muze

7-8 za bronie

8-9za urozmaicone misje

:):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubanov

Mówcie co chcecie. Ja przeszedłem grę 2 razy i nie znudziła mnie. Fakt, fabuła krótka, ale reszta jak na rok wydania (2002)to prawdziwy majstersztyk! Jak dla mnie 9/9+ na 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolvi///

Ja FF przeszedłem 5-6 razy( na wszystkich poziomach trudności prócz najwyższego) i nie znudziła mi się. Głównym atutem gry (według mnie ) jest bardzo prosty sposób dowodzenia ( choć jeszcze ze dwie komendy by sie przydały)

:arrow: remig :arrow: ja nie zauważyłem by wrogowie jakoś sie gubili lub niezauważali niebezpieczeństwa, raczej narzekałem (tylko troszkę) że bardzo ciężko ich podejść.

:arrow: slipmosz :arrow: zagraj na pozziomie wyższym niż easy. Na przed ostatnim to ja sie już bałem atakować :wink: a apteczek od drugigo zaczyna troszkę być mało.

Poza tym nikt z was ie wspomniał o całkowicie dowolnej kolejności przechodzenia misji ( chyba są 2 wyjątki zabójstwo Tatarina i lądowanie na govenors island) i o tym że przechodzeni ich w odpowiedniej kolejności znacznie ułatwia rozgrywkę. Poza tym na niektóre mapy wpada sie "na chwilkę" np po C4. Dzięki temu wreszcie nie ma czegoś takiego jak nękające nas przez całą misję helikopter którego nie da się pozbyć.

Ponadto nie ma w tej grze respawnujących sie wrogów. Nie ma możliwości by tuż za naszymi plecami pojawił sie jakis rusek. jeżeli jakiś przyczułek zdobyliśy to wróg może albo próbować go odbić albo takim wozem pancernym lub śmigłowcem będą zżucone posiłki dla wrogów.

Na koniec chciałem dodać że gra jest po prostu ŚWIETNA!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, FF jest świetny. Najlepszymi cechami według mnie to:

-> jak wspominał kolega wyżej, dowolność wykonywania misji

-> patriotyczna fabuła ;)

-> genialnie pomyślane sterowanie naszymi wspóltowarzyszami broni (najlepsze rozwiązanie to zazwyczaj te najłatwiejsze ;))

-> no i wciąga jak diabli...

Pozostaje czekać na "dwójeczkę", oby nie spaprali tej gierki :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam,że FF to bardzo fajna gierka.Fabuła jest dla mnie odrobinę "dęta" i rzeczywiście naciągana(źli ruscy najechali kolebkę wolności i hamburgerów,amerykę).Co do tego dowodzenia,to przyznam się szczerze,że dowodziłem tylko wtedy,gdy gra mnie do tego zmuszała.Może za bardzo się przyzwyczaiłem do bycia jednoosobową armią,ale misje mi się lepiej wykonywało solo.Prawda,czasem dodatkowe lufy się przydawały do oczyszczenia terenu na początek,ale potem dawałem im wolne.Graficznie jest spoko,choć widać konsolowy rodowód(kanciaste postacie,tekstury w niskiej rozdzielczości).Muzyczka jest miód na uszy,zwłaszcza jeden motyw szczegónie przypadł mi do gustu.Bardzo chwale sobie sobie też AI przeciwników.Jak dla mnie,8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady 10/10 to napewno nie. chyba ze jestescie jakimiś fanatykami kompletnymi :| komiskowa grafika wedlug mnie sie swietnie sprawdziła coś nowego przynajmniej :D szkoda żę gra jest taka krótka.. bo jednak mogli by ją zdziebko wydłużyć... ogólnie gre przeszłem całą i stwierdzam że zamiast do robić nowe misji przeciągali te ostatki na hama ;/ dla mnie gra zasługuje na 8/10

1) Nowy oryginalny pomysł

2) Efekt szmacianej laki

3) Ta troche komixowa i wyblakła grafika sprawdza się świetnie

4) AI nie jest takie złe.. szczegolnie jak ruskie skradaja się pocichutku przycupnieci nic juz nie gadajac... zeby nagle wyskoczyc prosto na ryj z za rogu!

5) gyrwalność

6) mimo to fajne lokacje ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że za pierwszym podejściem gra mi w ogóle nie podeszła - sterowanie, chaos, utrudnione wybieranie itemków i pewna doza kiczowatości sprawiła, że szybko o tej grze zapomniałem po "zaliczeniu" ^^

Ale na początku wakacji z braku laku odpaliłem ją sobie znowu na

x boxie - pamiętając mniej więcej schemat rozgrywki zacząłem się bawić.

I sam nie wiem czemu ale gra spodobała mi się o wiele bardziej niż przedtem. Przede wszystkim styl i sposób rozgrywki - przedzieranie się przez oblężany NY w trybie tpp, wszystko w komiksowej otoczce z mnóstwem patosu XD + możliwość wydawania rozkazów swoim podkomendnym [których możemy mieć maksymalnie 12 naraz !].

Niestety nawet wykonując wszystkie dodatkowe zadania i "liżąc ściany" czas gry to niespełna 6 godzin ! Tak więc nie zdążymy się zbytni nacieszyc tym tytułem ale raczej warto się z nim zapoznać. A już jak najbardziej warto posłuchać ścieżki dźwiękowej z tej gry - absolutny majersztyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem po nią glównie dlatego, że stworzyli go ci sami, ktorży stworzyli Hitmana (Nawiązanie do Hitmana można zauważyć w jednej z pierwszych misji, gdzie spotykamy wielki bilbord z łysolem) i się nie zawiodłem. Fabuła bzdurna, ale w tej grze to nie to się liczy. Fajnie walczyło się razem z drużyną. Polecam, jak dla mnie bomba! :D

A co do soundtrack'a to czy to nie jest normalne dla tych ludzi? Hitman'y (szczególnie Silent Assassin) i Freedom Fighters mają najbardziej klimatyczne soundtrack'i wśród gier komputerowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Super graficzka, pomysł, klimat, cudowna muzyka. Jedyny mankament to ruchy zabijanych wrogów i niekiedy mały realizm. Polecam tą grę, jeśli marzyliście stanąć na czele wyzwoleńczego ruchu oporu. Gra zasługuje na 9+ za sam podkład muzyczny Jespera Kyd'a – śpiewane rosyjskie chóry pasują tu idealnie. Soundtracka z tej gry słucham na co dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Welcome New York to a better future..."

Jak to powiedziała Tatiana Kempinski tuż po tym, jak wojska sowieckie zajęły Wielkie Jabłko. Wprawdzie w Freedom Fighters grałem dość dawno - dostałem ową gierkę od kogoś na urodziny, nigdy bym sobie jej nie kupił sam, wcale bym bowiem nie wiedział, że coś takiego wyszło - czytałem tylko recenzję w CDA, bo FF przeszło praktycznie bez echa.... A szkoda, bo to produkcja nadzwyczaj dobra! Pomysł na fabułę straszliwie oklepany, ale co z tego, skoro wykonanie gry stoi na bardzo wysokim poziomie? Krzysiu Kamień i jego przygody wciągają niemiłosiernie, misję są interesujące i dynamiczne. Spodobało mi się bardzo łatwe dowodzenie podkomendnymi, szeroki wybór broni i innego wojennego asortymentu oraz straszliwie wręcz intuicyjne sterowanie - po kilkunastu sekundach chyba każdy potrafił już grę obsługiwać bez większych kłopotów. Do tego należy dodać świetne wstawki filmowe - z wymienioną na wstępie Tatianą Kempinski na czele - świetną ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Jespera Kyda (te chóry!) oraz szybką akcję, a także swobodę w wyborze kompanów i ścieżki, jaką się pójdzie - czasami zabawiałem się w swego rodzaju szpiega i miast eksterminować Rusków, przekradałem się za ich plecami niczym Garrett... W każdym razie wspominam FF bardzo, bardzo pozytywnie... Mimo sporej liczby mniejszych i większych babolków, ale one są nieważne, prawda? ;]

A przez to całe gadanie o Fightersach naszła mnie ochota na ponowne wcielenie się w Krzysia Kamienia... Chyba zaraz przetrząsnę mój bajzel w poszukiwaniu płytki, a jak! (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna giera zwłaszcza jak wydajesz rozkazy podkomendnym. Proste ale fajne. A te dymy, ognie wybuchy, muzyka... IO to geniusze, nie ma co.

Jednakże gra przeszła bez echa. I np. dziś każdy pamięta Max Payna, a Bojowników o Wolność(i Demokrację, w skrócie: BOWID) czyli bowidów :wink: nikt nie pamięta. Szkoda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...