Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Karta graficzna

Polecane posty

Witam,

co sądzicie o tej lub tej karcie?

Zanim mnie zbesztacie, kilka słów wyjaśnienia:

od niedawna próbuję katować moją kartę graficzną za pomocą CUDA'y, jednak W8 bardzo nie lubi, kiedy grafika nie wyświetla na bieżąco obrazu (bo jest zajęta czym innym), więc po paru sekundach ubija blokujący proces, przez co nie da się sensownie przeprowadzać obliczeń.

Mój pomysł jest więc taki, żeby wyświetlaniem obrazu obciążyć inną kartę i tu właśnie dochodzimy do tych podlinkowanych powyżej.

Moje pytanie jest następujące, czy da się całość skonfigurować tak, żeby Windows wyświetlał obraz za pomocą jednego z tych szrotów i jednocześnie umożliwiał obliczenia na głównej karcie, bez ubytków w wydajności obiliczeń?

I jeszcze druga sprawa - do tej konfiguracji postawię sobie osobną instalkę Windowsa i chciałbym, żeby obecny Windows nijak się nową kartą nie przejmował (nie instalował sterowników, nie sypał się, itp.).

Czy byłaby możliwość, żeby obie karty były na stałe podłączone do monitora (obecna DisplayPortem, nowa DVI) i odpowiednie instalki Windowsa same by wiedziały, którą kartę użyć do wyświetlania obrazu. A gdyby to się nie mogło udać, to wystarczyłoby przepięcie DisplayPortu z karty do karty?

Może macie też lepsze propozycje kart (z odbiorem osobistym w Poznaniu, bo wysyłka podniesie koszt karty o kilkadziesiąt procent smile_prosty.gif)?

Mój konfig:

MSI B85-G43

Xeon 1230v3

GTX 660 Ti

BeQuiet L8 530W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...