Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Życzymy życzymy

Polecane posty

Z Nad Niemnem obowiązuje nas tylko znajomość kilku fragmentów, więc czytać całej nikt nie musi. Dlatego też nie ująłem jej w zestawieniu. Druga sprawa - sądząc po tych wycinkach, które przeczytałem - powieść ma spory potencjał, może nie by wygrać z Chłopami, ale by znaleźć się zaraz za nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze Nad Niemnem jest niesamowite - prawie każdy przypadkowy opis coś za sobą niesie, symboliką prezentuje jakieś wydarzenie, postawę, Polaków itd. W rzeczywistości to niestrawna papka, od której czytania boli głowa.

Ale problematyka dwóch maturalnych fragmentów cholernie mnie zaciekawiła. Chociaż i tak niewystarczająco, żeby zacząć toto czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłbym się bardzo, gdyby była Dżuma albo Inny Świat, ale spodziewam się Wesela. Zrobiłem już zakłady wśród znajomych. Mam nadzieję, że będzie Wesele, bo w puli całkiem niezła sumka jest biggrin_prosty.gif

Dobra wiadomość - wygrałem zakład i pieniądze. Zła wiadomość - to były dwa najgorsze tematy maturalne, jakie w życiu widziałem. Wybrałem oczywiście temat z Wesela. Nie wiem, gdzie w tym tekście były poglądy Gospodarza na temat poezji. Nie mam pojęcia. Nie znalazłem ani jednego. Włodzimierz Tetmajer był malarzem, więc nawet nie mogłem oprzeć się na wiedzy, kim G. był w rzeczywistości. Dotychczas najniższy wynik, jaki uzyskałem na próbnych maturach i pisanych w klasie to 82% albo 84%, nie pamiętam dokładnie. Z tej matury spodziewam się maksymalnie 50%.

Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby nie ten tragiczny CR. Same pytania o funkcje i do tego formułowanie tez. Proszę państwa, tak ma wyglądać matura po reformie, roczników '96 i młodszych. Nie nasza. Zrobili z nas króliki doświadczalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie czaję nowych matur. Jak ja pisałem maturę, to miało się z tego normalne oceny. Nie jakieś tam procenty...

Ale temat miałem wspaniały.

Pisemna:

Na podstawie trzech dowolnych książek napisz, dlaczego uważasz, że te książki są mądre (albo jakoś tak tam było). Wybrałem Trylogię husycką Sapkowskiego.

Ustna:

Dokładnie to samo pytanie, ale z jedną książką :P. Wybrałem Labirynt Kate Mosse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...