Skocz do zawartości

Polecane posty

Zdążyłem już na YT zobaczyć że nie ma. Ale bez tego dam radę. Tylko nadal nie wiem czy wybrać CTH-470 czy CTH-480. 470 ma większy ekran, ale mniejszą powierzchnię wykrywania pióra niż 480. Cenowo są podobne. Do obu dorzucana jest pełna wersja Manga Studio 4, ale za to 470 ma jeszcze dorzucone Anime Studio 8. Niby mogę też pobrać ten program ze strony Wacoma, ale nie jest to chyba pełna wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrałbym najzwyklejszego INTUOS PEN&TOUCH S. Programy, które dołączone są do zestawów Manga to starocie z ograniczonymi możliwościami, które można z łatwością zastąpić darmowym Gimpem. Na tablet z prawdziwym ekranem już musiałbyś się trochę wykosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Co do programów warto spojrzeć na alternatywę dla PS'a jakim jest Krita, która swe korzenie ma z Linux. Choć można używać bety na Windows. Od razu mówię że mimo iż darmowy to program to porównywany jest z PS niżli Gimp ba.. wygląda jak PS co na plus (oczywiście jeśłi chodzi o okno robocze :) )

Warto wspomnieć też o programie, który zasilił swe szeregi STEAM niedawno. Program się zwie Open Canvas, który kosztuje ok 150 zł (w przybliżeniu). Jest to jp produkcji program specjalnie do mangi. (choć pewnie da się zrobić pracę nie zw z tematyką mangi)

No a na końcu chyba najlepsze wybór między corel a adobe :)

Jeśli chodzi o tablet to do conajmniej 3,5k+ zł nie znajdziesz tabletów z ekranem. Za 3,5k zł można mieć tableta z ekranem ok 13cali, gdzie profesjonaliści zapewne używają 21 czy więcej. Także na początek warto chyba wziąć coś Wacom (jedyna słuszna firma jeśli chodzi o tablety graficzne) i wybrać któryś z serii bamboo bądź jak użytkownik Xerber napisał INTUOS PEN&TOUCH S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem grafikiem komputerowym i żyje min. z pracy na tablecie graficznym, przez długi czas uzywałem modelu XP-Pen Artist 15.6 Pro display drawin pad g i byłem z niego bardzo zadowolony. A jesli chodzi o , ‘’odreczne " mazanie to wieksze znaczenie ma program w ktorym to robisz niz tablet. Polecam Corel Painter, Clip Studio Paint, Krita, Photoshop, badz Artrage 6 (do wyboru).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...