Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

babacz1976

modernizacja pc

Polecane posty

Mam zamiar zrobić modernizacje komputera i pytanie bo chce to zrobić na raty.

1. Phenon II 965 BE

2. Płyta pod am3 asusa

Na

I tu pytanie brnac w fx8350(oczywiście nowa płyta pod am3+) ponoć dobry czy wziąść i5 4670K + jaką płytę polecilibyscie do powiedzmy 450 zł.

Druga zmiana

HD 6950 1 gb na hd 7870 lub r9 270x

A może jednak lepiej poczekać jeszcze z rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wszystko przetrzyma OCZ 600 bodajze stealth :P co do kręcenia w przyszłości napewno by się zdało dlatego odrazu zmienił bym wentylator . Czyli zmienić procek płytę pamięci chyba bym zostawił te co nam a kartę grafiki w późniejszy terminie.Nie chce zbytnio szaleć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to się zgadzam - przechować z HD6950 na HD7870/R9-270X nie warto. Ale procesor jak najbardziej można wymienić na i5-4670k, z płyt zobacz np. ASRock Z87 Extreme3. Z chłodzeń np. Prolimatech Basic 81 (zmierz, czy wejdzie do obudowy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc to już jestem częściowo ukierunkowany , jeszcze zastanowię się nad tym czy zwykły czy do kręcenia procesor. Musze wyrwać się spod amd-ka bo za szybko się starzeje :)

Jeszcze co byście kupili zestaw pod kręcenie czy nie czy faktycznie aż tak wiele zyskuje się to pytanie do fachowców. Co z żywotnością procka wtedy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego 6950 do 6970 nie idzie odblokować?

No i ewentualnie ta tańsza płyta:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

Oficjalnie niby nie wspiera OC, ale w praktyce spokojnie się do niego nadaje. A poza tym ma parę dodatkowych bajerów względem w/w jak dwie kości UEFI, lepsza dźwiękówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może by się dało ale na ile starczy takie coś no i jak się nie uda to i tak trzeba kupić nowa. Kumpel kupił hd7870 i chwalił ze szybkość na poziomie 7950 5% mniej w 3d marku. Nic narazie zmienię procesor i płytę bo to chyba wąskie gardło a potem się pomysli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepsza od Extreme3, ale niespecjalnie opłaca się do niej dorzucać, bo 12 fazowa sekcja zasilania nie jest Ci potrzebna.

Właśnie widzę że coś mało tego Basica jest. Jak nie będzie w ogóle to np. słabszy Thermalright Macho 120.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o tych CoolerMasterach Elite powszechnie wiadomo, że dane fabrycznie odnośnie miejsca na coolery są podane kompletnie z czapy. Większość Elite 33X ma podane inne dane tego parametru, mimo, że to te same budy z innym frontem.

Nie ma szans, żeby Ereboss czy Macho BW weszły. Maksymalnie Fortis, Zalman Performa czy Macho 120.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim wypadku 330/331 faktycznie nie pomieści większych coolerów. Sam miałem pewne wątpliwości, choć swoją sugestią dorzucenia do większych bloczków niejako je rozwiałeś :P.

 Po prostu mam wyłączone sygny i nie zwróciłem uwagi, jaką budę ma autor ;] ~y 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...