Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gutek90

Rozwiązany: Telefon do 500 zł

Polecane posty

Cześć

Mam zamiar kupić nowego, lub używanego smartfona do max. 500 zł. Chciałbym, aby miał dobry aparat, można by było swobodnie korzystać z internetu, żeby miał w miarę ekran co najmniej 4". Raczej bym coś chciał z Androidem na pokładzie. Telefon może być używany. Na razie na oku mam takie modele:

- Xperia Arc S (Nowy z Allegro, lub używka)

- Xperia S (Używka)

- Xperia SP (Używka)

- Samsung Galaxy S II (Używka)

No nie wiem, co tu jeszcze mogę dostać o takich parametrach, jak wyżej opisane modele. Co byście polecili? Xperie S też dałem, ale czuję, że do 500 zł raczej trudno będzie mi go upolować. Ważne - Mój budżet nie może zostać przekroczony. Jak wspomniałem - Do 500 zł max. używany, lub nowy. Dziękuje ślicznie za pomoc i rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, Xperię SP należy wykluczyć na starcie - telefon grubo ponad Twój budżet(i chyba o ten model Ci chodziło, a nie o S). Dodatkowo zamiast Ski wrzuciłbym tu Xperię L lub nawet Xperię T - w podobnej cenie, a telefon lepszy. SGS II wybrałbym jeśli lubisz modować telefon - wsparcie nieoficjalne dla tego modelu jest ogromne. Jeśli udałoby Ci się dorwać któryś z tych telefonów do 500zł, to byłaby to atrakcyjna oferta. Mowa tu oczywiście o telefonach używanych.

Z nówek ciężko jest w sumie znaleźć coś ciekawego, no chyba że zainteresowałbyś się telefonami typu Overmax Vertis 01+.

I jeszcze zobacz Xperię M - słabsza, ale też tańsza wersja Lki -również przyzwoity telefon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem M'kę w komisie. Telefon nawet niezły, ale cenę wołali za nią ponad mój budżet (choć się nie dziwię, gdyż to był tygodniowy). No zobaczę jeszcze tamte Xperie co podałeś. Rozumiem więc, że najlepiej wypada tu model od Samsunga tak? Mam okazje kupić go za 470 zł (używany), no ale jeszcze chcę zobaczyć alternatywy ;). No ok sprawdzę jeszcze pozostałe modele. No nie ukrywam, że S II bardzo mi się widzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę to rzeczywiście SGS II wydaje się najlepszą propozycją, gdyż w przypadku pozostałych telefonów może być problem ze zmieszczeniem się w budżecie. No i co by dużo nie mówić, Galaxy s2 to bardzo dobry telefon. Świetny ekran, bardzo dobry aparat, nadal dobra mimo wieku wydajność. I gdy zainteresujesz się trochę oprogramowaniem nieoficjalnym, to na prawdę używanie tego telefonu będzie przyjemne i bezbolesne.

Może jeszcze co do samego kupna. Jeżeli będziesz szukał telefonu na Allegro, to zwróć szczególną uwagę na kondycję wyświetlacza. Do czego zmierzam. Bez wątpienia natkniesz się na telefony w atrakcyjnej cenie z pękniętą szybką ochronną, której wymiana złudnie może okazać się mało kosztowna. I o ile koszt samej szybki jest wręcz śmiesznie niski(ceny zaczynają się już nawet od 20 zł...), to należy pamiętać o tym, że NIE DA się w sposób mało inwazyjny dokonać takiej wymiany, a już na pewno nie jest to możliwe w warunkach domowych(chociaż byli tacy którym się udało). To taka mała rada ode mnie smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za radę ;). Wybrałem Galaxy s II po negocjacji cenowej za 450 zł (używany na Allegro). Czytałem twą radę i zwracałem bardzo uważnie uwagę na ekran tych modeli. Ok, pozostaje mi tylko poczekać za nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...