Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pafflick

Rozwiązany: [200zł] Słuchawki z mikrofonem

Polecane posty

Przeczytałem temat i nadal nie widzę propozycji słuchawek podobnych do Fatl1ty. icon_rolleyes.gif Szukam właśnie czegoś takiego, w cenie do 200 zł (może być nieco powyżej tej kwoty), ale chciałbym żeby mikrofon był zamontowany na jednej z muszli lub (najlepiej) odłączany jak u Creative'a. Odpada zabawa z jakimś goowienkiem przypinanym do kabla, koszuli, krzesła, stołu etc... Nic z tych rzeczy.

Wiem, że Fatl1ty to badziew, bo posiadam je i musiałem w nich nawet przewód wymienić, ale z mikrofonu byłem zadowolony (nie tam, że chwalę, po prostu jakość poprawna), tak samo jakość dźwięku też mi odpowiadała (więc jak już pewnie wiecie, audiofilem to ja nie jestem icon_mrgreen.gif). Nie chciałbym jednak znów wtopić z zakupem. Wcześniej sugerowałem się tym, że EP-630, EP-830 od Creative'a grały na prawdę dobrze - przynajmniej jak dla mnie - stąd mój ponowny wybór tej marki. Teraz żałuję. icon_neutral.gif Dlatego proszę o poradę lub o Wasze doświadczenia z różnymi modelami... icon_smile.gif

Chciałbym coś co gra w miarę dobrze, a o karcie dźwiękowej to będę myślał później - na razie musi wystarczyć ta zintegrowana. icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie je wygooglałem i dzięki Tobie trafiłem na ten wątek (wcześniej jakoś mi umknął). Spodobały mi się zaproponowane przez DanteGamer'a Superlux HMC631, zwłaszcza, że są na złączu jack. Chyba na te się zdecyduję, tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Podobno miały być w lutym, znalazłem nawet jedną zakończoną aukcję z przedsprzedażą i sklep gdzie pisze o dostawie w kwietniu.

To jak to jest, że wszędzie na forach je polecają skoro ich jeszcze nie ma, bo nie rozumiem... co.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, na allegro kupuję już od 8 lat, a o tym sklepie słyszę pierwszy raz w życiu... icon_razz.gif Z resztą na alledrogo nie ma póki co żadnej oferty, więc jeszcze nie wiemy gdzie będzie taniej. Poza tym tam jest mowa o 12-miesięcznej gwarancji, a na aukcji było 36.

W każdym razie nie martw się - wiem jak kupować w Internecie, robię to już od lat - mój problem polegał wszak na wyborze odpowiedniego modelu, a nie oferty. icon_wink.gif Po prostu jak zaczną się pojawiać pierwsze aukcje, wtedy poszukam sobie dobrej oferty - a nikt nie powiedział przecież, że to musi być allegro... icon_cool.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pewnie wiecie, audiofilem to ja nie jestem icon_mrgreen.gif
Audeos to jeden z bardziej znanych sklepów wśród rodzimej braci audiofilskiej

Porównanie z allegro było tylko żartem, nie zamierzam ujmować żadnemu z wymienionych portali renomy na jaką sobie zapracował. icon_mrgreen.gif

Więc jeśli na aukcji była 3 letnia gwara, to albo jest to aukcja od Thomanna, albo ktoś daje własną

Aukcję znalazłem tutaj, nie pisze jednak kto sprzedaje... Na moje oko szara strefa. 2qsm25c.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za dobre rady, ale na prawdę nie martwcie się o mnie - jak wspomniałem...

na allegro kupuję już od 8 lat
(można sprawdzić jak ktoś ciekawy, żadna tajemnica) thumbsup.gif Każdemu wprawdzie może się powinąć noga, ale aż tak głupi nie jestem... icon_razz.gif

Jeszcze jedna mnie rzecz interesuje - jak jest z wygodą noszenia tych słuchawek (zarówno jeśli chodzi o Cresyn jak i Superlux)? Powiem szczerze, że akurat pod tym względem nie miałem do Creative'a żadnych zastrzeżeń - może trochę czasem grzały w uszy, ale materiał z którego były małżowiny to najlepszy z jakim się w słuchawkach do tej pory spotkałem. Z tego co widzę na zdjęciach Cresyn ma standardową "skórę" (za którą nie przepadam), a w Superluxach... No właśnie, nie widzę za bardzo po zdjęciach co to jest za materiał. co.gif Ale chyba raczej na miękkie i puszyste małżowiny jak w Fatal1ty to nie mam za bardzo co liczyć... icon_razz.gif

No i czy zdarzają się przypadki, że te małżowiny zsuwają się ze słuchawek - bo miałem już takie problemy (ale w tanich modelach z przysłowiowej biedronki, u Creative'a nigdy - może ze względu na jajowaty kształt, bo to właśnie okrągłe małżowiny mają tendencje do "ześlizgiwania" się z muszli). Jak w nowych słuchawkach takie coś by mi się stało, to chyba by mnie szlag trafił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresyny uciskają okularników. Jeżeli nie masz tego problemu, to nie odczujesz dużego dyskomfortu.

Superluxy mają ogromne pady ze skóropodobnego materiału, które otaczają całe ucho. Miękkie i puszyste, jak to określiłeś, one nie są i po jakimś czasie mogą się łuszczyć pod wpływem działania potu. Z łatwością jednak można znaleźć do nich wysokiej klasy zamienniki - pady z Beyerdynamic Custom One PRO pasują ponoć idealnie. A co do zsuwania - uwierz w jakość SL! Pady trzymają się słuchawek jak przyklejone i o ile nie będziesz chciał sam ich zdjąć, to ot tak nie spadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak kupiłem Superluxy na Alledrogo, bo w tym Audeosie jak nie było tak nie ma,* a w dodatku cena taka sama (nawet minimalnie wyższa). Do tego gwarancja tylko 24 miesiące, a w sklepie w którym ja kupiłem dają jej podobno 36 mies. Zobaczymy jeszcze jak to będzie, w każdym razie mam już słuchawki od paru dni i chciałem co nieco o nich napisać.

Jakościowo i pod względem brzmienia są bardzo dobre - choć przez ostatnie kilka tygodni korzystałem z EP-830 (douszne Creative'a), to jednak staram się je mniej więcej porównać z Fatal1ty, bo to je docelowo miały zastąpić Superlux-y.

Co do jakości dźwięku to nawet nie ma co pisać - Fatal1ty nie mogą się z nimi równać. Dźwięki są wyraźne, muzyka zdaje się być bogatsza - po prostu tak jakby "słychać więcej". Jedynie co do niskich tonów mam zastrzeżenia - na początku miałem wrażenie jakby nie było wogóle basów. Może to złudzenie, ale wydaje mi się, że w Creative'ach niskie tony były bardziej "soczyste".

Pod względem jakości materiału Superlux-y są o wiele lepsze - mamy metal i dość solidny plastik. U Creative'a tylko przeciętny plastik, w dodatku trzeszczący (przy poruszaniu).

Wygłuszanie dźwięków z zewnątrz wypada lepiej - nie wiem czy to zasługa innego materiału, wielkości padów czy siły docisku, ale efekt jest zadowalający.

Bardzo fajne jest też to, że nie wymagają regulacji - to mi się od razu w nich spodobało.

Natomiast jeśli chodzi o wygodę - tu niestety Fatal1ty totalnie deklasują Superlux-a. W pierwszej chwili miałem wrażenie jakbym założył na głowę imadło. Nie chodzi o to, że są zauważalnie cięższe, ale o straszny ucisk obu słuchawek. Po pierwszych 40 minutach miałem dosyć, rozbolała mnie głowa i musiałem je po prostu zdjąć. Być może to się jeszcze wyrobi - po paru dniach już jest lżej, ale nadal czuć ich "moc" (niestety, nie chodzi o moc muzyczną).

Kolejnym mankamentem jest idiotyczny kształt pilota (prostokąt), który powoduje, że bardzo łatwo jest nim o coś zahaczyć. W Creative'ach takiego problemu nie miałem - tu już przy pierwszym użyciu się pojawił.

Ostatnią rzeczą za którą tęsknię, to ten "misiowaty" materiał którego użyto w Creative'ach. Superlux-owa "skóra" powoduje, że praktycznie nie da się np. zsunąć słuchawek z głowy - trzeba je rozszerzyć i dopiero potem zdjąć. No ale z tym się liczyłem przy zmianie, bo większość producentów stosuje taki materiał, więc jakoś się nauczę z tym żyć... icon_razz.gif

Jedynie mikrofonu nie miałem póki co okazji porównać, przez najbliższy czas na pewno się tym jeszcze zajmę. Generalnie jestem z nich zadowolony, choć nie obyło się niestety bez lekkiego rozczarowania.

* Z tego co sprawdzałem ostatnio są, ale tylko szare, a ja chciałem białe i takie też nabyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...