Jump to content
michal1758945

System widzi 3,37gb z 4gb ram

Recommended Posts

Jak w temacie mam zainstalowane 4gb ramu ale mój win 7 32 bity pokazjue że dostępne ram to 3,37gb wiem że aby widział całe 4gb musi być 64 bity ale pytanie jest następujące co sie dzieje z resztą tymi 630mb ?

Czy one ''znikają'' ? Czy po prostu te braki to ilosc wykorzystanego ramu przez karte graifczną ?

Z góry przepraszam za interpunkcje i byc może zły dział ale jestem przez to wszystko troche zdenerwowany :\

Jak w temacie mam zainstalowane 4gb ramu ale mój win 7 32 bity pokazjue że dostępne ram to 3,37gb wiem że aby widział całe 4gb musi być 64 bity ale pytanie jest następujące co sie dzieje z resztą tymi 630mb ?

System 32 bitowy jest w stanie zaadresować maksymalnie 4GB Ramu, z tym, że pewna ilość tej pamięci jest zarezerwowana na różne urządzenia, które z tej pamięci również korzystają.

Czy one ''znikają'' ?

Nie znikają, po prostu system nie jest w stanie do nich nic zapisać gdyż jest to obszar zarezerwowany, dlatego pokazuje Ci, że masz dostępne nieco ponad 3GB ramu.

System 32 bitowy jest w stanie zaadresować maksymalnie 4GB Ramu, z tym, że pewna ilość tej pamięci jest zarezerwowana na różne urządzenia, które z tej pamięci również korzystają.

Powinieneś napisać, że 32 bitowy Windows może zaadresować tylko tyle. Inne systemy nie mają z tym jakichś dużych problemów (bo poprawnie obsługują PAE). W Windowsach też teoretycznie da się tą obsługę włączyć (i w systemach serwerowych jest ona włączone), ale może to się wiązać z różnymi błędami.

Z tej pamięci, której system nie widzi, można spróbować zrobić RAM disk. Zawsze coś tam będzie można dzięki temu zoptymalizować.