Skocz do zawartości

FIFA 14: spadki płynności gry


GUT

Polecane posty

Cześć,

jako weteran gier z serii FIFA (220 godzin bezproblemowo przegranych w 13, jeszcze więcej w 11) ostatnio postanowiłem zakupić odsłonę tegoroczną. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że mimo iż tegoroczna odsłona nie różni się od poprzedniczek silnikiem graficznym, nie mogę liczyć na komfortową grę. Testowałem wszystkie ustawienia graficzne, na najniższych możliwych detalach dalej gra się tnie. Zdefragmentowałem dyski, czyściłem cc cleanerem, zaktualizowałem sterowniki, ściągnąłem game boostera- nic. Co ciekawe, sytuację trochę dało się opanować (tzn da się grać, ale kompletnie bez przyjemności) ograniczając liczbę klatek do 60. Według licznika fpsów jaki mam wyświetlony, nie spadają one poniżej 30, a mimo to grać się nie da.

Moja specyfikacja nie jest z bajki, ale według wymagań powinna pozwalać na bezproblemową grę na średnich w rozdziałce 1280x1024: Radeon 6770, Intel E8400, 4 giga ramu. Gra jest w wersji elektronicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wirusy? Już sam nie wiem. Mam Zone Alarm antywirus+firewall na komputerze, nie wykrywa żadnych zagrożeń. Chciałem jednak sprawdzić wersją trial kasperskiego, lecz ta nie chce się zainstalować. Włączyłem Rescue Disc tego samego autora, ale ten nic nie wykrył.

Przy okazji- po wielu godzinach kombinacji z ustawieniami coś się zepsuło i zmiany które robię nie są zapisywane (tzn. liczba klatek jest zablokowana na 30, mimo że to już tysiąc razy zmieniłem). Wiecie może jak ręcznie zmienić te opcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy w 14 tak jest, ale w 13 była taka opcja w ustawieniach graficznych, że zaznaczałeś ją i gra automatycznie "dostosowywała się" do słabszych maszyn. W tej chwili nie pamiętam jak ta opcja się nazywa, ale była opisana jako "ta dodana dla ludzi, którzy kupili grę w dniu premiery". Spróbuj poszukać jej w swoich ustawieniach, może to pomoże;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic takiego nie widzę :/ Swoją drogą z 13 również nic takiego nie pamiętam, może dlatego że nie szukałem (gra chodziła bezproblemowo na średniowysokich ustawieniach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to jest w tym menu właśnie w ustawieniami gry - grafa, kontroler etc, takie małe okienko, w którym mozna odhaczyć tę opcję - właśnie przez to, że takie małe, nie rzuca się w oczy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...