Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remeex

Skrzynka 2300 na moim zasilaczu(700w), monitor, ssd,

Polecane posty

Witam, proszę o pomoc w dobraniu części pod nowego kompa. Komputer do typowego użytkowania : biuro, net, filmy, programy graficzne jak Corel lub Illustrator czy PS i gry typu Skyrim.

Nie będę go podkręcał, mam już system, chodzi o samą skrzynkę,dodam, że najbardziej zależy mi na stabilności.Jeśli chodzi o kartę to preferuje Geforce'y, ale jak ktoś mnie przekona wystarczająco to przyjmę Radeona. Mam już praktycznie nowy kupowany nie tak dawno zasilacz Fortron Aurum Gold 700w. Podejrzewam, że powinien bez problemu uciągnąć nowego kompa. Druga sprawa to proszę o informacje jeśli byłby sens zwiększyć budżet dla jakiś wyjątkowo lepszych rozwiązań. Trzeca sprawa, proszę też o polecanie jakiegoś monitora, ale raczej w niskim budżecie, 20" czy 21" żeby po prostu oddawał mozliwość karty, bo obecny pracuje w 1600x1200 i ma ok 5 lat. Ostatnia sprawa to poproszę o polecenie jakiegoś dysku ssd 64gb. na system. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie zaproponowanym przez użytkownika cayen jakbyś chciał to możesz zmienić kartę graficzną na tego Gigabyte

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-r9-270-2048mb-ddr5-256b-d-h-pci-e-oc-bf4-gv-r927oc-2gd-ga-battlefield-4-w-zestawie-599560/

jest tańszy i ma BF 4 w zestawie. Jeśli natomiast nie zależy Ci na tej grze to lepiej weź MSI, jest zarówno chłodniejszy jak i sporo cichszy niż Gigabyte.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Zamiennie zamiast montażu możesz wybrać pendrive, dokładnie ten

http://www.morele.net/pendrive-good-ram-gooddrive-twister-4gb-czarny-196953/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pokaż mi ten test Gigabyte R9 270 na PCLab bo ja mam Google chyba popsute... Szukam we wszelkie możliwe sposoby i Gigabyte był testowany tylko przez Benchmark. Ani PurePC, ani PCLab go nie mieli w testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

No to jednak moje google działają dobrze wink_prosty.gif

Platforma testowa inna, jednak wyniki podobne. Spójrz na Asusa, to miał zarówno Benchmark jak i PCLab i w obu redakcjach pod obciążeniem Asus ma 64 stopnie, także myślę, że metodyka testowa w obu portalach była bardzo podobna. W takim wypadku MSI ma 59 stopni, a Gigabyte 67. To jest aż 8 stopni różnicy pomiędzy obiema kartami, a MSI jest przy tym sporo cichszy. Na FrazPC mają wynik jeszcze wyższy niż na Benchmarku. Zagraniczne redakcje również mają wyniki blisko 70 stopni dla Gigabyte, podczas gdy MSI osiąga w większości zagranicznych testów 57-59 stopni pod obciążeniem.

Na PurePC tylko MSI wysmażyli bardziej, ale oni to chyba mają jakieś nagrzane miejsce testowe bo u nich zawsze wyniki jakichkolwiek kart mają 5-10 stopni wyższą temperaturę niż na konkurencyjnych portalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury kart graficznych pochodzą z programu GPU-Z w najnowszych dostępnych wersjach. Temperatura otoczenia w trakcie pomiarów była stała i wynosiła 24 stopnie Celsjusza (+1/-1). Temperatura kart sprawdzana była przy otwartej obudowie, która otrzymała ciche wentylatory (2x 120 mm front / góra). Wszystkie jednostki zostały podpięte pod zasilacz, więc obracały się powoli i były praktycznie niesłyszalne. Wentylatory odpowiedzialne za chłodzenie CPU zostały na czas pomiarów ?skręcone? do minimalnych obrotów. Taka konfiguracja zapewnia środowisko pomiarów zbliżone do warunków w jakich karty pracują w typowych komputerach. Na poniższych wykresach ciemniejszy kolor oznacza temperaturę w Crysis 3, natomiast jaśniejszy to temperatura odnotowana w spoczynku (pulpit).

Wygląda na to, że jednak w grze... Chociaż 24 stopnie w pomieszczeniu to też ciepło dość mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie, że przy wyborze tego geforce'a trzeba po prostu zwiększyc budżet na płytę, tak ? bardzo mi zalezy żeby wszystko było mega stabilne i nie było problemów z żadnymi resetami kompa, bo kiedyś tak miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...