Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ambact

Laptop do 2500zl

Polecane posty

To ja moze podepne sie do tematu, bo problem mam podobny.

Poszukuje laptopa do 2500-2600zl o podanych parametrach:

- GF 740M (lub lepszy)

- 8GB ram (lub wiecej)

- dysk >500GB

- nie MSI

Poza tym, mam jedno pytanie, czy faktycznie jest duza roznica w wydajnosci pomiedzy i5 a i3?

Jezeli moje wymagania sa nierealne, to prosilbym chociaz o jakas bardziej realna specyfikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 15 czy 17cali

- z systemem czy bez ?

Ma być wykorzystywany do gier ?!

Core i5 to Core i3 z zegarem wyższym o 100 MHz i Trybem Turbo, który jak zadziała to podbije taktowanie o dodatkowe 400 MHz (w grach da to jakieś 3% / 5% zysku wydajności w grach)

Co nie zmienia faktu że w codziennym użytkowaniu i5 będzie szybsze np. szybciej rozpakuje Ci winrar

(i jeśli budżet pozwala oczywiście można pokusić się o i5 ;) )

Do czego Ci więcej niż 8GB ram ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie napisalem nic o przekatnej i systemie, to znaczy, ze sa bez znaczenia oczko.GIF.

Glownymi zastosowaniami komputera beda programowanie i gry.

Swoja droga, czy te obudowy MSI sa nadal tak badziewne jak kilka lat temu?

Bo to jest glowny powod, dla ktorego nie chce miec zadnego wyrobu tej firmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Cię zakup laptopa HP ProBook 455 G1. Posiada on przekątną ekranu 15.6 cala z podświetleniem LED, procesor AMD Quad-Core A10-5750M APU o częstotliwości 2.5/3.5 GHz, pamięć RAM DDR3 o wielkości 8 GB oraz dysk twardy SATA o pojemności 1 TB. Karta graficzna to AMD Radeon HD 8750M. Zainstalowany ma także system Windows 8 64-bit a obudowa jest wzmocniona włóknem szklanym. Zdecydowanie rekomendujemy zakup tego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spróbuję się podpiąć pod temat bo bardzo podobny :)

Otóż tak: Zamierzam w najbliższym czasie zakupić laptopa. Przekątna ekranu - tylko i wyłącznie 15,6 cala. Laptopa chciałbym z procesorem i5 trzeciej (bądź jeśli się zmieści w budżecie 4 generacji) i grafiką nVidia 740M lub lepszą (małą realne). Dysk 500 GB lub większym (najlepiej kręcący się 7200 obr/min a nie 5400...). Obowiązkowo musi mieć wgrany system (Win7 najlepiej, ale 8 też da radę). Mój budżet oscyluje w okolicach +/- 2500 zł. Laptopa będę używał do różnych celów (filmy, muzyka, internet, office), choć sporadycznie miło byłoby żeby uciągnął jakąś grę (będzie używany koło Xboxa więc tylko sporadycznie). Ogólnie rzecz ujmując ma mi zastąpić stacjonarny komputer z mniejszym naciskiem na gry. Nie polecajcie mi MSI i HP ponieważ nie odpowiada mi ich wygląd i mam trochę nie miłe wspomnienia z drugą firmą.

Rozglądałem się trochę i mam na oku szczególnie ten model: http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550VB/.

Podsumowując:

Procesor: i5 (3rd/4th generacja)

Grafika: nVidia 740M (nie gorsza od tej)

Dysk: 500 GB + (7200 obr/min mile widziane)

System: Win7/Win8 (i pochodne pod postacią 8.1)

Ekran: 15,6 cala (tylko i wyłącznie)

Cena: +/- 2500 zł

Za wszelkie zainteresowanie z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...