Jump to content
kacper54

Skrzynka PC do 1000 zł

Recommended Posts

To mało... Przydałby się SATA dysk jeszcze. No ale OK:

http://www.morele.net/inventory/info/QRmgUw/

Resztę na jakąś używaną kartę graficzną. Za wiele nie dostaniesz ale może HD4850 uda Ci się złowić. Ew. jakiś HD5750/HD6750 lub GTS250.

Możesz też kupić używany zasilacz z allegro, np. Chieftec APS/CTG lub GPS, czy też Fortron GHN/GLN/HHN/HLN lub PNF.

• Upvote 1

W tej dwójki to raczej Chieftec powinien być polecanym wyborem - ma mocniejszą linię 12V (przyjmując, że ten Aerocool jest sprzedawany w gorszej rewizji), porównywalną jakość i jest tańszy.

Choć obiektywnie rzecz biorąc to nie warto oszczędzać względem Corsaira VS450.

Po prostu z tego co wiem lepszej rewizji już nie sprzedają. Zresztą nawet ta lepsza rewizja nie miała więcej mocy od Chiefa (i jeden, i drugi mają po 336W@12V; gorsza rewizja Aerocoola ma 312W@12V), więc w sumie cięzko uzasadnić dopłatę do Aerocoola tak czy owak.

Zestaw Omasa wydaje się optymalny + karta graficzna Radeon 4850 firmy Vertex3D. Tak więc chyba zasilacz 400W był by zbyt słaby pod tą kartę. Używkę można zgarnąć w granicach 180 zł. przypuśćmy że do procka mogę dołożyć jeszcze 100 zł co wtedy mógł bym kupić pod ten zestaw ?

Edited by kacper54

Za 180zł to ja bym się za HD5770/HD6770 rozglądał

Na jakiego producenta najlepiej zwrócić uwagę ?

Znalazłem przed chwilą taki zestaw http://allegro.pl/intel-q8400-radeon-hd5770-1gb-2xddr3-2gb-scythe-i3915404853.html chyba jest niczego sobie tyle że żadnej gwarancji na sprzęt używany się nie dostaje.