Jump to content
rumbur

Rozwiązany: Europa Universalis 4 - jak zaanektować przeciwnika

Recommended Posts

No dobra - gram Polską i wykorzystując "Remind knights of their duty" jako CB zająłem wszystko co mieli... I tu zonk, w trójce po prostu wskazywałem prowincję, które chcę mieć dla siebie, tutaj w okienku dyplomacji mogę tylko wybrać opcję, aby się poddali, albo żeby ich zwasalizować... Jako wybiorę to drugie to niby są wasalami, ale ja podbite prowincje do nich wracają, przecież to bez sensu, nie po to tracę tyle czasu i pieniędzy, żeby teraz oddawać im prowincje... Tak więc, czy ktoś wie, jak można ich podbić całkowicie ?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ale chodzi mi oto, że podbiwszy całe TO nie mogłem ich zaanektować, tylko uczynić wasalami. Po prostu opcja była szara, jedyna dostępna była wasalizacja. No i mam pytanie: czy to dlatego, że jako Casus Belli użyłem "Remind Knights of their duty" ?

Link to comment
Share on other sites

Mówisz o Krzyżakach, więc zrób ich wasalami, napraw stosunki do 190 (banał) i dokonaj aneksji. Nie będziesz musiał corować niczego i zyskasz na jakiś czas sojusznika do wojny z kimś tam (Czesi, Brandenburczycy, Węgrzy).

Nie wiem tylko dlaczego nie możesz akurat ich anektować, a wasalizować tak (koszt WS jest taki sam).

Edited by Omas
Link to comment
Share on other sites

Waśnie tak robię, myślę, że to właśnie przez formę casus belli. Okazuje się, że w tej części ma znaczenie jego treść :) W każdym razie teraz bez problemu rozprawiłem się z Ukrainą, a w tej chwili moje wosjka maszerują na północ, w celu poskromienia zakony czegoś tam i Moskwy. Po mojej stronie jest :Litwa, Krzyżacy, Austria ( ale coś z rzadka ich widuje ), no i przed wszystkim Dania i Szwecja. Chłopcy nie będą wiedzieli nawet co ich trafiło....

W każdym razie temat do zamknięcia. Dziękuje wsyzstkim za zaintereswoanie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...