Jump to content
ShadowPolska

Company of Heroes 1 (Complete) czy Company of Heroes 2? (tylko podstawka)

Recommended Posts

Na dzień dzisiejszy to bardziej różnorodna jest jednak część pierwsza.

Jeśli nie masz zamiaru kupować wszystkich tych DLC do dwójki, to nie za wiele jest tam bez nich do roboty. Dodając do tego różnicę w cenie obu części, większość przemawia za pierwszą.

Jedynym problemem mogą być rozgrywki online, które wraz z rozwojem części drugiej, mogą w części pierwszej podupaść. Ponadto w część pierwszą grają już w większości pasjonaci i ewentualnie szczęśliwi uczestnicy różnych wyprzedaży - co mniej więcej przekłada się na to, że można spotkać graczy zupełnie nieogarniętych lub starych wymiataczy - poziom średni nie funkcjonuje :)

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy to bardziej różnorodna jest jednak część pierwsza.

Jeśli nie masz zamiaru kupować wszystkich tych DLC do dwójki, to nie za wiele jest tam bez nich do roboty. Dodając do tego różnicę w cenie obu części, większość przemawia za pierwszą.

Jedynym problemem mogą być rozgrywki online, które wraz z rozwojem części drugiej, mogą w części pierwszej podupaść. Ponadto w część pierwszą grają już w większości pasjonaci i ewentualnie szczęśliwi uczestnicy różnych wyprzedaży - co mniej więcej przekłada się na to, że można spotkać graczy zupełnie nieogarniętych lub starych wymiataczy - poziom średni nie funkcjonuje smile_prosty.gif

A te dlc do dwójki dodają tylko nowe misje?

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie tak. Dostępne są nowe mini "kampanie" wchodzące w skład Teatru Zbrojeń. Jakieś pojedyncze mapy do multi, nowi dowódcy (zestawy umiejętności specjalnych do użycia w czasie gry), nowe skórki do pojazdów.

Krótko - nic co byłoby jakoś specjalnie warte uwagi. Osobiście czekam na nową stronę konfliktu. Dwie armie z dwójki, kontra cztery armie z części pierwszej są całkiem dobrym wyznacznikiem ogólnego rozwoju tych gier.

Link to comment
Share on other sites

Mam obydwie wersje. Jako że nie grałem w 1, a zacząłem od 2, to dwójka jak dla mnie jest fajna*, ale prawda z tymi DLC, bez nich masz mało misji i zostaje Ci kampania oraz jeden zbiór misji z Teatru.

* Mam na myśli że łatwiej mi się gra, bo zainstalowałem coh1 i jest całkiem inna mechanika pod względem rozbudowy(kwestia poznania gry), ładna grafika(choć wymaga mocnego kompa) i zapewne te multi, choć ja jeszcze nie sprawdzałem.

Proponuję zagrać w 1, będziesz mieć więcej zawartości(kampanie, misje) za mniejszą kasę, a dwójka za jakiś czas stanieje i wtedy razem z DLC będzie stanowić rozszerzenie do pierwszej części :)

Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest dość skomplikowana.

Kupując część pierwszą gry na STEAM do biblioteki dodaje Ci się Company of Heroes oraz Company of Heroes (New Steam Edition), z których tylko ta druga jest po polsku. Ponadto kupując dodatki Tales of Valor oraz Opposing Fronts do biblioteki przypiszą Ci się kolejne odpowiadające im rekordy, natomiast we wcześniejszym wpisie COH (New Steam Edition), w zakładce DLC również pokarzą się odpowiednie wpisy. Grę wtedy odpala się z poziomu New Steam Edition, co gwarantuje dostęp do całej posiadanej przez siebie zawartości.

Co do języka polskiego, to nie mogę zagwarantować w stu procentach, że wersja New Steam Edition będzie go posiadać. U mnie gra jest spolszczona, co może być spowodowane tym, że aktywowałem ją kluczami pochodzącymi z edycji pudełkowej - opcja taka, pojawiła się po upadku THQ i przeniesieniu serwerów gry sieciowej pod patronat Valve.

Szkoda, że przegapiłeś THQ Bundle gdzie można było dostać grę wraz z dodatkami za grosze. Nie sądzę jednak, że można jeszcze liczyć na powtórkę takiej okazji. Pozostaje Ci kupić jedynkę w paczce STEAM, lub spróbować aktywować klucz do Tales of Valor pochodzący z CDA, co jeśli się uda pozwoli Ci zaoszczędzić nawet względem obniżonej ceny paczki.

Edited by Khalim
Link to comment
Share on other sites

Ja mam Wersję " New Steam Version" i ostatnio ją instalowałem i jest ona z polskimi napisami. Rzeczywiście wersja COH1 + 2 dodatki osobno nie mają języka polskiego. Ale wersja "NSW" wzięła się z tego że wyszedł patch(chyba nie ma innej opcji), i teraz online jest przez serwery steama a nie przez producentów, nawet nie trzeba wklepywać loginu, jak kiedyś..

Zresztą wybieram sklep na grze New Steam Version to pokazuje stronę główną sklepu steama, czyli takowa nie istnieje.

COH2 posiada według mnie bardzo dobry dubbing(głos kobiecy i męski) i czasem teksty potrafią ubawić smile_prosty.gif np " Za Stalina" , " Stalin będzie z nas dumny" itd.

Edited by RedEvil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...