Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LocoSantiago7

Jaki kupić laptop pod gry do 5 000 zł?

Polecane posty

Witam, niedługo zamierzam zakupić dla siebie laptopa który nie powinien kosztować więcej niż 5 000 zł. Taki notebook zastąpiłby komputer stacjonarny. Laptop służyłby głównie do gier, przeglądania internetu, oglądania filmów, programowania w C++ (niedługo zamierzam także w Java) i do słuchania muzyki podczas robienia któryś z tych czynności. Nie przywiązuję większej wagi do matrycy, myślę że minimalnie 15 cali, a maksymalnie to mi już obojętne. Myślę że notebook powinien pracować minimum 4 godziny na baterii, waga nie ma dla mnie znaczenia, laptopa używałbym więcej w domu i rzadziej w trasie (ale nie np. w pociągu czy w autokarze, tylko na miejscu jak dojadę), nad mobilność przedkładam wydajność

wink_prosty.gif. Chciałbym żeby system zainstalowany w laptopie to Windows 8.1 Pro, ale może być także Windows 8.1, 8 Pro, 8, lub 7 Professional, lub lepszy (Enterprise, lub Ultimate jeżeli w ogóle są laptopy z takimi systemami). Od notebooka oczekuję wysokiej wydajności, chciałbym żeby gry które jak dotąd zostały wydane płynnie działały na nim na maksymalnych ustawieniach, lub na bardzo wysokich gry które zostaną niedługo wydane także na maksymalncyh ustawieniach, lub na bardzo wysokich, a gry które wyjdą za np. 2 lata na średnich. Producent laptopa jak i podzespołów jest mi obojętny- ważne żeby laptop jak i podzespoły były wydajne i jak najmniej awaryjne. Chciałbym żeby procesor zamontowany w laptopie to Intel Core i7, ale jeśli będzie ciekawszy model z i5, nie obrażę się wink_prosty.gif. Pamięć RAM minimalnie 8GB, a dysk twardy minimalnie 500 GB. Niestety nie znam się za bardzo na kartach graficznych, a wiem że to jest ważny element, więc po prostu chciałbym że karta była dobra smile_prosty.gif. Chciałbym żeby nominalna rozdzielczość to 1920 x 1080 (FullHD), lub wyższa. Typ ekranu jest mi obojętny, może być błyszczący, może być matowy i tak laptopa używałbym głównie w domu. Laptop powinien posiadać napęd DVD+/-RW DualLayer. Nie przychodzi mi do głowy co jeszcze taki notebook powinien posiadać wink_prosty.gif. Najważniejsze żeby był jak najbardziej wydajny, więc proszę o porady jakiego laptopa kupić, gdzie go kupić i z jaką sepcyfikacją. Z góry dziękuję za pomoc ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może takie mocne MSI z Intel Core i7 4-generacji, 12 GB RAM oraz GTX765M - laptop już typowo gameingowy

http://www.x-kom.pl/...tx765m-fhd.html

Karta jest mocna, ma ponad 4,4 tysięcy punktów w 3DMark11 i ponad 16000 w 3DVantage, wszystkie gry pójdą na niej na maksymalnych detalach (te które wyszły do tej pory tongue_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad nim zastanawiam, patrzyłem też na Lenovo IdeaPad Y580 z i5 i GTX660M, ale zauważyłem że powoli schodzi z półek i zastępują go nowsze modele za podobną cenę, ale jak patrzę na wydajność nowych laptopów Lenovo (Y500, Y510p itd.) to wydaje mi się że Y580 dalej wyprzedza je pomimo starszych już podzespołów smile_prosty.gif. Zauważyłem też że ten MSI też nieźle schodzi, trochę tańsza wersja tego modelu jak na razie nie jest w asortymencie magazynów x-kom.pl, czy przypadkiem MSI wydało/wyda nowe laptopy, czy po prostu ten laptop tak świetnie się sprzedaje :D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim laptop Y510p ma na swoim pokładzie GT755M (najczęściej) który jest układem wydajniejszym od GTX660M użytym w Y580, po prostu Y510 jest laptopem lepszym i dlatego to on zastępuje na półkach Y580. Y580 poza tym trzeba przyznać że jest laptopem bardzo wydajnym i dosyć tanim jak na tę wydajność smile_prosty.gif Ale GTX660M ma dwukrotnie mniej pkt w 3DMark11 i Vantage w porównaniu do GTX765M co już mówi samo przez siebie smile_prosty.gif

Jeśli chodzi o MSI - dobre parametry to i dobrze się sprzedaje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie stawiając na wydajność

to będzie jeszcze takie lenovo

z 2xgpu gt750 a napęd dokupić na usb

będzie to najwydajniejsza opcja

http://www.x-kom.pl/p/161567-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1201000-win8x-gt750m-sli-fhd.html?del=100487700&sm12=NDM=&ts=1389691805&token=faf668538fa4ab09994e8094d89c4825

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y510P z pojedynczą kartą graficzną GT755M odpada bo czytałem test tego modelu i wydajność w grach nie należy do najciekawszych. Zastanawiam się właśnie też nad tym Lenovo Y510 z dwiema kartami i mam pytanie- Jak wygląda praca z tymi kartami? System wykrywa je jako jedna czy dwie? Czy każda gra i program będą wykorzystywać 2 karty? Wydaje mi się że jest model z dwiema kartami GT755M. Czy jest wersja 2xGPU GT755M i z napędem, lub przynajmniej 2xGPU 750M i z napędem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ze SLI (2x GT750M) ma tylko niewiele więcej pkt 3DMark11 i 3DMark Vantage, aczkolwiek z SLI jest taki problem, żeby gra musi być koniecznie zoptymalizowana pod tą opcję inaczej może wyjść taki klops, że gra która nie obsługuje tego SLI będzie korzystała tylko z 1 karty, a jeśli nawet gra będzie korzystała ze SLI to często pojawiają się podczas rozgrywki tzw. "mikroprzycięcia", które mogą jednak trochę zirytować podczas grania.

Jeżeli kupujesz laptopa z dwiema kartami to musisz się liczyć z tym, że napędu optycznego już nie będzie w takim laptopie, ze względu że jedna z kart umieszczona jest w miejscu gdzie normalnie jest napęd

A jeżeli masz możliwość troszkę dopłacenia to zdecydowanie bijący wszystkie powyższe będzie MSI na GTX770M

http://www.x-kom.pl/p/150349-notebook-laptop-15,6-msi-gt60-2oc-i7-4700mq-8gb-750-fhd-gtx770m.html?ceneo_spo=true

Karta potężna jak i procesor= bardzo wysoka wydajność na lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest i trzeba wspomnieć że do tego dochodzą znacznie wyższe temperatury

-mowa tu oczywiście o SLI w lenovo

Ale chciałem pokozać na co jeszcze możesz liczyć w tym budzecie

tel Msi na gtx770

będzie lepszą opcją tylko tu musisz liczyć jeszcze zakup systemu ok ~~330zł

Ale jak znajdziesz te parę zł więcej warto dopłacić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...