Jump to content
batman6

Ulepszenie komputera za jak najmniejszy koszt

Recommended Posts

Specyfikacja komputera:

karta graficzna- Geforce GT 9600

procesor- Intel® Core i5-3350P CPU @ 3.10GHz, 3093 MHz

RAM- 8GB

system- windows 7 home premium 64bit

zasilacz- Tracer TRZ420 420W

dodam że zmieniałem kartę Geforce GT 630 na tą gdyż dało się na niej grać tylko w starsze produkcje

Za zasilacz ok. 80 zł za używany i 150 zł za nowy (Jakiś Chieftec iArena/CTG/APS/GPS z allegro lub Corsair VS 450 z nowych).

Za kartę myślę coś ok. 350 zł za nową i poniżej 300 zł za używaną (HD7770), ew. ok. 200 zł (może ciut więcej) za używaną HD5770/HD6770 z allegro. Niżej bym nie schodził, można od biedy dać HD4870 z używek jak już trzeba zejść.

Zastanowię się nad tym, ale bardziej chciałbym mieć taką kartę, żebym mógł pograć sobie na średnich w Metro:Last Light, Batman:Arkham Origins,czy też Metal Gear Rising: Reveangance. Do tego mi wystarczy, bo raczej w fpsy typu Battfield 4 czy Call of Duty: Ghost grać nie będę (chyba że już całkiem dobrych gier nie będzie).

Wymieniłem to co kazaliście ale mam kilka pytań:

1 W menadżerze zadań karta wyświetla się jako AMD Radeon HD 7000 series czy to normalne

2 Metal Gear Rising:Reveangance tnie się na niskich detalach, a na poprzedniej karcie nie ciął się na średnich

(wymieniłem kartę na Radeon HD 7790)

Odinstalowałeś dokładnie sterowniki z poprzedniej karty ? jeśli nie to pobierz program driver fusion i w trybie awaryjnym usuń sterowniki do karty Nvidia i AMD (jeśli zainstalowałeś) potem pobierz najnowsze sterowniki ze strony AMD do tej karty.

Ten driver fusion wymaga premium,żeby wyinstalować cały sterownik. A jak wyinstalowałem jakoś te sterowniki i zainstalowałem od nowa, ale gra dalej się tnie. Jak to się dzieje, że na lepszej karcie gra się tnie a na gorszej karcie gra się nie tnie i to w dodatku na średnich detalach.

Przez dodaj&usuń programy wyrzuć wszystkie sterowniki AMD, następnie ściągnij program Drive Sweeper i zaznacz tam "AMD - Display" i naciśnij usuń. Ale to z Drive Sweeper zrób w trybie awaryjnym. No i na końcu ściągnij najnowsze sterowniki do twojej karty graficznej i zainstaluj je, zdaj relacje.

Pobierz program Display Driver Uninstaller.

http://www.wagnardmobile.com/DDU/

Wypakuj go do folderu na dysku.

Uruchom go i w pierwszym okienku kliknij Tak, wtedy komputer zrestartuje się i uruchomi w trybie awaryjnym.

Gdy program już się uruchomi wybierz na górze okna NVIDIA, zaznacz wszystkie okienka po prawej stronie i kliknij opcję Wyczyść i restartuj. Kiedy komputer zrestartuje się i Windows uruchomi się już normalnie powtórz czynność i wybierz na górze okna programu AMD. Później zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej.

Edited by Misiek690