Jump to content
PLDan

Aktualizacja BIOSu Award

Recommended Posts

Mam sprzętowy problem i zalecono mi aktualizację BIOSu. Tu pojawia się bardzo duży problem, bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć sterowników do owego BIOSu. Moja płyta główna to Gigabyte EP35C-DS3R, obecny BIOS - Award F2 z 2008 roku (nigdy nie aktualizowany). Oficjalna strona producenta to jakaś kpina - wszędzie odnośniki do narzędzi bios agent/software agent - po zainstalowaniu ich (serce mi krwawiło, gdy to robiłem, bo z reguły managery pobierania to wirusy) robi coś w rodzaju diagnozy sprzętu, pokazuje które sterowniki są aktualne, a które nie są. Przy nieaktualnych można kliknąć w 'download', a ten przekierowuje do płatnej strony za grube dolce, żeby móc w ogóle coś pobrać. Nie muszę chyba mówić, że nie zamierzam płacić :)

Jeśli ktoś zna jakiś trick, dzięki któremu mogę zainstalować najnowszą dostępną do mojej płyty głównej wersję BIOSu niech da znać, będę bardzo wdzięczny :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, spróbuję podanego tam sposobu. Ale jeszcze pytanie: czy nie uszkodzę BIOSu, gdy zainstaluję wersję azjatycką, bądź rosyjską? Czy język mi się nie zmieni na jakieś chińskie znaczki, albo na cyrylicę? :D

Link to comment
Share on other sites

Na dole strony napisali, aby instalować azjatycką wersję w razie kłopotów. Więc język CHYBA pozostanie angielski. Jeśli nie, to mówi się trudno, to tylko bios. Jutro przeprowadzę aktualizację i jeszcze dam znać jak poszło. Dzięki antros :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...