Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Foshek

Seitokai Yakuindomo

Polecane posty

Seitokai Yakuindomo*

a.k.a. Seitokai Yakuindomo

vxoqkme57i42.jpg

Producent

Starchild Records

Gatunek

Komedia, Szkolne, Shounen

Fabuła

Kontynuacja przygód samorządu szkolnego Akademii Ousai oraz ich przyjaciół. Nadchodzi nowy rok szkolny z którym przychodzą nowe wyzwania i nowi uczniowie, którym odnaleźć się pomoże niezastąpiony samorząd: niezwykle odpowiedzialna(i zboczona) przewodnicząca Amakusa Shino, wiceprzewodniczący i jedyny chłopak w samorządzie Takatoshi Tsuda, piękna Shichijou Aria oraz mądra Hagimura Suzu. Drugi sezon to jeszcze więcej gagów i żartów o podtekście erotycznym oraz powrót znanych i lubianych postaci, a także dalszy ciąg wątków rozpoczętych w pierwszym sezonie.

Teraz komentarz ode mnie. Pierwszy odcinek wypada nawet nieźle. Pierwsza połowa to jak dla mnie drętwe, suche żarty, niepodobne do tego co seria pokazywała wcześniej, takie wprowadzenie do drugiego sezonu, ok niech im będzie, że inaczej "się nie dało". Druga połowa wypada już znacznie lepiej. Opening zapowiada powrót do do poczucia humoru z pierwszego sezonu sztafeta z wibratorem. Same żarty też powróciły, choć jak na razie bez przesadzania. Ciekawi mnie jedna rzecz.

SPOILER

Uomi - jakiś program wymiany? Wygląda mi podobnie do Amakusy, rodzina/ siostra? Okaże się już w następnym odcinku.

vGQhH4M.jpg

Ponarzekam teraz troszkę na grafikę. Ta seria nigdy nie miała być piękna graficznie, a tym bardziej nie jest to tu ważne ale czy tylko dla mnie, te postaci wyglądają jakby miały doczepione głowy do tła? Aż mnie to zakuło.

e18967R.jpg

Zobaczymy jak będzie dalej, o ile nikt mnie nie zniechęci obejrzę gdy już wyjdą wszystkie epki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serii jeszcze nie widziałem i można traktować mojego posta jako pół-moderatorskiego - zważywszy na to jak niewielki jest ruch w dziale i ilu mamy dyskutantów naprawdę nie wydaje mi się aby robienie tematu na jeden sezon a nie całe animu było sensowne ;)

Imo jak ktoś będzie chciał podyskutować o pierwszym sezonie albo OVA (bo wyszukiwarka nie wskazała, żeby temat o Seitokai Yakuindomo istniał wcześniej) to nie powinien mieć problemu aby zrobić to tutaj ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. Jedno z dwóch najbardziej oczekiwanych serii w tym roku. Sporo czekałem na nowe odcinki SYD (OVA wychodzi w bardzo dużych odstępach czasowych).

Pierwszy odcinek to głównie przedstawienie występujących postaci oraz wprowadzenie w humor SYD. Seria rozkręci się dopiero na drugim odcinku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej mam parę uwag. Podoba mi się unowocześniona kreska, ale w oczy rzuca się CGI, którego jest jednak trochę za dużo. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach trochę przyhamują. Za to do nowego opendingu na pewno się nie przyzwyczaję (no more Poka Poka ;__; ).

Humor jak na razie był na razie dosyć lekki jak na SYD, co nie znaczy, że nie znalazło się parę perełek w stylu włosa wypadającego spod spódniczki, czy kolejnej części zmagań Tsudy z mątwą.

Ogólnie sequel ma sporo potencjału i z przyjemnością będzie mi się go oglądało.

@EDIT:

Uomi - jakiś program wymiany? Wygląda mi podobnie do Amakusy, rodzina/ siostra? Okaże się już w następnym odcinku.

Uomi pochodzi z odcinków OVA. Jest przewodniczącą rady w liceum Eiyou i po odcinkach z festiwalem kulturalnym zaprzyjaźniła się z naszą seitokaichou

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...