Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

glock32

Wymiana Core 2 quad q6600

Polecane posty

Cóż, jeśli jesteś pewien, że da Ci to odpowiedni przyrost wydajności, to możesz kupić i5 750/760, i7 860/860S/870 lub Xeon X3430/X3440.

W LGA1366 się bym nie pchał, bo dużo nie ukręcisz, ale możesz też, choć ja brałbym i7 z tych wyżej, tylko że zaś będą one droższe od i7 920...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm to może lepiej by mnie wyszło kupno monitora (bo mam 17 cali i denerwujące są te czarne pasy na dole i do góry w grach od ubi) + jakiś dobry zasilacz i zrobić OC quada i OC karty, chociaż mam słabą płytę główną ASRock G41M-Vs2 zamiast kupna procka i nowej płyty głównej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mówiłem, że z chęcią bym wymienił bo np ACIV( i nie tylko) jest grą zrobioną pod panoramę, więc monitor 17 cali już się nie nadaje do grania, bo czarne pasy na dole i na górze ekranu są irytujące , A co do OC boję się zrobić na tej płycie głównej (słaba sekcja zasilania itd), aktualnie quada mam podkręconego do 2,6Ghz i nic się jako tako nie dzieje

Tak wiem , napisałem 19, ale mam 17 cali monitor i rozdziałka, 1280x1024 wyszła dawno z mody.. W dodatku monitor nie na HDMI, przecież głupi nie jestem, wiem, że nie żadnej wydajność nie zyskam, ale zyskam za to komfort grania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś, na tej płycie za wiele nie podkręcić. Ja bym kupił porządne PSU i procka (skoro twierdzisz, że to wina procka) i zwyczajnie powymieniał to i owo. Jaki procek musisz zdecydować, ale do i7 będziesz potrzebował jakiegoś lepszego chłodzenia, prawdopodobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta pod i7 -> 250zł jest najtańsza na allegro na chwilę obecną, dobre płyty pod S775 są jakieś 50 zł tańsze

Sama i7, albo Xeon jej podobny (na S1366) to coś koło 200-250 zł, czyli tyle ile za Q6600 mniej więcej można dostać. Na allegro oczywiście.

No i pod i7 trzeba by kupić DDR3, najlepiej trzy sztuki, a te się zrobiły drogie jak ch..oinka.

Co prawda zestaw z i7 (a w zasadzie Xeonem) byłby szybszy, ale musiałbyś zainwestować dodatkowe 300 złotych w RAM, a stary sprzęt sprzedać, a to jest czas i pieniądze potrzebne od zaraz.

http://allegro.pl/plyty-glowne-socket-775-pentium-4-cel-10837?ref=electronics-layer-main&a_mask%5B9021%5D%5B64%5D=64&a_enum%5B9002%5D%5B100%5D=100&a_enum%5B9002%5D%5B130%5D=130

Tu są od razu przefiltrowane płyty pod S775, chipsetami P35, P45, inne generalnie nie wchodzą w grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie dalsze w LGA775, które w dodatku nie zapewnia wystarczającej wydajności nie ma większego sensu. Jakoś wątpię, że po OC sytuacja się odmieni. No i trzeba mieć dobre chłodzenie oraz obudowę, która je pomieści.

@up Nie wiem, po co Ci aż trzy sztuki RAM i to aż za 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może się opłacić, bo podkręcenie procka o te marne kilkaset MHz nie spowoduje rewolucji wydajnościowej. Po prostu nie ma takiej możliwości. Taki upgrade to jak zmienianie i5 na i5 do podkręcania.

Tutaj natomiast przedstawiona jest różnica w wydajności po OC:

http://pclab.pl/art50000-54.html

I na stocku:

http://pclab.pl/art50000-11.html

Owszem, wyjdzie drożej. Ale przynajmniej będzie to jakiś upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydajnościowo podkręcony Quad będzie mniej-więcej równy temu i7, a może i nawet minimalnie wydajniejszy (jeśli uda Ci się te 3.3GHz ukręcić).

heheh dobry kawał nie ma co smile_prosty.gif Kolego glock32 niestety ale prawda jest taka iż masz za mały budżet aby ..się... wpełni usatysfakcjonować tongue_prosty.gif Tak zle tak nie dobrze. Bo po OC nawet do 4 GHz tego Q6600 (a dobra płyta do OC pod LGA 775 to koszt ~ 350zł) i tak za dużo nie zyskasz,a przechodzić z 4 na 2 rdzenie to bezsens bo za chwile załozysz temat "czym zastąpić G2130 budżet ~ 200zł" biggrin_prosty.gif Musisz troche jeszcze dozbierać, najlepiej do czegoś na 1155 , jakaś najtańsza i5 i płyta pod to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, jak z testów podanych przez Omasa wyczytałeś różnicę między niekręconym i7 a kręconym Quadem, skoro wyniki procesorów niekręconych i kręconych są na osobnych wykresach - w dodatku podane jako wartości procentowe, bez punktu odniesienia wspólnego dla obu wykresów (dzięki któremu można by było przeskalować jeden wynik do drugiego)?

No chyba, że po prostu przemnożyłeś procentowy przyrost taktowań po OC przez standardowy wynik Q8300 - ale to jak dla mnie zakładanie, że taktowania procesora mają idealnie liniowy wpływ na wydajność w grach jest błędne. Realnie przyrost będzie mniejszy, bo taka idealnie liniowa zależność mogłaby mieć miejsce (choćby tak na zdrowy chłopski rozum), gdyby wydajność zależała jedynie od procesora. Albo mówisz o jakichś innych testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Q9550 na 3.4 dorównuje trzeciej generacji, to Q6600 puszczony na jakieś 3.2-3.3 będzie dość podobny, czyli zapewne dorówna też pierwszej generacji i7. W grach, w syntetykach będzie pewnie gorszy.

Jak ktoś mi zafunduje stare i7 i Q6600 to potestuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile min. taka płyta pod 775 pod OC kosztuje , bo teraz jeszcze doszło kupno dobrego zasilacza, sylwester itd.. , więc siana na CPU nie mam jedyne co mi zostało to czekać rok, albo znaleźć jakaś dobrą płytę pod 775 tak do max 250zł, jednak jak mi to dużo nie ma dać...

Co sądzicie o tym

http://allegro.pl/foxconn-p35a-s-ddr2-sata-lga775-gwarancja-okazja-i3853487636.html

albo coś z tego

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-plyty-glowne-4228?order=qd&string=Asus+P5Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...