Jump to content
k4cz0r

Zestaw bezprzewodowy mysz+klawiatura - do gier?

Recommended Posts

Od dawna używam myszy bezprzewodowej Logitech M180. Wbrew powszechnej opinii, według której sprzęt bezprzewodowy nie nadaje się do gier, ta mysz naprawdę dobrze sprawuje się w grach. Brak akceleracji, mała interpolacja, częstotliwość 125-130 Hz...naprawdę dobrze mi się na niej gra we wszystko, a jestem weteranem w CS z długim stażem mojej ręki z DeathAdderem. wink_prosty.gif Jednak ma już swoje ponad 2 lata, logo Logitech dawno zniknęło, ŚPM też czasem nie łączy. Chętnie pozbędę się kabla z klawiatury, także pomyślałem o zestawie bezprzewodowym.

Budżet góra do 160-170 zł. W tej cenie jest sporo zestawów Logitecha - MK270, MK320 [starszy], czy najbardziej mnie interesujący - MK520. Poza tym w Euro jest ciekawa promocja na zestaw Microsoftu - Wireless 3000, w której jest mysz z ich sensorem BlueTrack. Jednak to wszystko są mysze optyczne, w których wiem, że częściej występuje efekt akceleracji. Moja obecna M180 jest właśnie laserowa, być może dlatego dobrze mi się na niej gra. I boję się własnie tych bądź co bądź tanich, optycznych myszek z tych zestawów [np. mysz z zestawu Logitecha MK520 - M310 kosztuje sama ledwie 40-50 zł]. Czy ktoś się orientuje jak w nich sprawa wygląda? Znalazłem test takich zestawów na KŚ, w których są oba interesujące mnie zestawy - Microsoft 3000 i Logitech MK520, to wg. niego mysz Microsoftu ma "dosyć małą" akcelerację, zaś Logitecha - "dużą".

EDIT: Własnie spojrzałem na sklepie Euro, że wspomniana klawiatura Microsoftu dostała w testach PC Formatu znaczek jakości. ;) Spojrzałem do swoich archiwów i rzeczywiście, w ich teście wykazano, że w myszce z tego zestawu "Brak" akceleracji.

Edited by k4cz0r

Ja tutaj trochę z innej beczki. Dobrze Ci się gra w bezprzewodowych? Jeśli rzeczywiście - tym lepiej dla Ciebie. Kidy już się przeniesiesz na sprzęt przewodowy to będzie Ci się grało genialnie. Mówisz, że twoja mysz ma 125-130 hz? Dobra mysz przewodowa może mieć nawet do 1000 hz. Przemyśl zmianę na sprzęt przewodowy, jest o wiele lepszy, w dodatku tańszy.