Jump to content
k4cz0r

Zestaw bezprzewodowy mysz+klawiatura - do gier?

Recommended Posts

Od dawna używam myszy bezprzewodowej Logitech M180. Wbrew powszechnej opinii, według której sprzęt bezprzewodowy nie nadaje się do gier, ta mysz naprawdę dobrze sprawuje się w grach. Brak akceleracji, mała interpolacja, częstotliwość 125-130 Hz...naprawdę dobrze mi się na niej gra we wszystko, a jestem weteranem w CS z długim stażem mojej ręki z DeathAdderem. wink_prosty.gif Jednak ma już swoje ponad 2 lata, logo Logitech dawno zniknęło, ŚPM też czasem nie łączy. Chętnie pozbędę się kabla z klawiatury, także pomyślałem o zestawie bezprzewodowym.

Budżet góra do 160-170 zł. W tej cenie jest sporo zestawów Logitecha - MK270, MK320 [starszy], czy najbardziej mnie interesujący - MK520. Poza tym w Euro jest ciekawa promocja na zestaw Microsoftu - Wireless 3000, w której jest mysz z ich sensorem BlueTrack. Jednak to wszystko są mysze optyczne, w których wiem, że częściej występuje efekt akceleracji. Moja obecna M180 jest właśnie laserowa, być może dlatego dobrze mi się na niej gra. I boję się własnie tych bądź co bądź tanich, optycznych myszek z tych zestawów [np. mysz z zestawu Logitecha MK520 - M310 kosztuje sama ledwie 40-50 zł]. Czy ktoś się orientuje jak w nich sprawa wygląda? Znalazłem test takich zestawów na KŚ, w których są oba interesujące mnie zestawy - Microsoft 3000 i Logitech MK520, to wg. niego mysz Microsoftu ma "dosyć małą" akcelerację, zaś Logitecha - "dużą".

EDIT: Własnie spojrzałem na sklepie Euro, że wspomniana klawiatura Microsoftu dostała w testach PC Formatu znaczek jakości. ;) Spojrzałem do swoich archiwów i rzeczywiście, w ich teście wykazano, że w myszce z tego zestawu "Brak" akceleracji.

Edited by k4cz0r
Link to comment
Share on other sites

Ja tutaj trochę z innej beczki. Dobrze Ci się gra w bezprzewodowych? Jeśli rzeczywiście - tym lepiej dla Ciebie. Kidy już się przeniesiesz na sprzęt przewodowy to będzie Ci się grało genialnie. Mówisz, że twoja mysz ma 125-130 hz? Dobra mysz przewodowa może mieć nawet do 1000 hz. Przemyśl zmianę na sprzęt przewodowy, jest o wiele lepszy, w dodatku tańszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...