Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nefiles

Rozwiązany: Słuchawki do 200 zł

Polecane posty

Zobacz AKG K518(zaraz Xeon mnie za nie zhejtuje), droższe Brainwavz HM3, jeśli te są za drogie to jest ich tańsza wersja Maxell Retro DJ, grają identycznie, ale te tańsze mają niskiej jakości wtyk i kabel(efektem jest częste łamanie się połączenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach dwa egzemplarze, w tym jeden już dość mocno wyeksploatowany i nic nie trzeszczało. A nawet jeśli by trzeszczało, to wątpię by miały się połamać - znam osobę, która od kilku lat niemal codziennie nosi ze sobą te słuchawki w plecaku z różnymi innymi przedmiotami, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, i nic im nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moim zdaniem jakość wykonania to ostatnie co można K518 DJ zarzucić, no ale każdy ma prawo do swojego zdania. W każdym razie zostaję przy swoim, że są wytrzymałe i dość ciężko doprowadzić do ich uszkodzenia bez ingerencji własnej.

A co do niewygody - dla mnie też nie były zbyt wygodne, głównie ze względu na mocno ściskający pałąk. Niemniej da się go rozciągnąć i wtedy już tak źle nie jest. Coś za coś - mało jest słuchawek które dobrze izolują i są komfortowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie pozwole dodać... Nie ma sensu kupować słuchawek za więcej niż 150-200 zł jeżeli chcemy nimi słuchać muzyki w formacie mp3 z mp3/4 bo różnicy jakościowej nie usłyszysz w porównaniu do słuchawek za 100 zł np takich sennheiser HD 201. TAkie niuanse brzmieniowe wychwyci się jedynie jeżlei się słucha z naprawde dobrego wzmacniacza audio (nie koniecznie lampy, nawet dobrego tranzystora) i np z winyla ;) Ale to tylko taka moja sugestia, nie sugerowac się ceną, do mp3 za 100 zł słuchawki wystarczą w zupełności.

BTW dobre słuchawki powinny mieć wyrównane pasmu przenoszenia a nie dużo basu. Jak chce się dużo basu to się podkręca odpowiednio EQ lub poprostu słucha muzyki w której jest dużo owego...no i sie ma bas! Nie zawsze dużo basu oznacza że jest on głęboki i po prostu dobry. W kiepskich (i często niestety zbyt drogich jak na swoją jakość) słuchawkach doświadczymy przeciwieństwa dobrego głebokiego basu czyli tzw przebasowienie jak ja to lubie nazywać gdy przychodzi do hejtowania dawania opini :P

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnei mnie nie zoruzmiałeś. Nie chodzilo o to ze nie ma różnicy w brzmieniu bo każde słuchawki brzmią inaczej tylko chodziło o to że wydawanie ponad 200 zł na słuchawki żeby słuchać z mp3 wartej 80 zł to po prostu głupota.

HD201 nie mają basu dużo rzeczywiście i mi to pasuje bo działają lepiej jako odsłuchy niż zestaw głośników z subwoferem gdyż zazwyczaj dodają za dużo różnych częstotliwości (przede wszystkim "kłamią" w niskim i środkowym pasmie częstotliwości).

Drugie to nie miałem na myśli podbijać EQ do tego stopnia żeby uzyskać bas na poziomie Superluxów czy czego tam chcesz tylko do poziomu nas satysfakcjonującego a to ze ktoś lubi słuchać samo dudnienie niskich częstotliwości to już nie moje zmarwtienie (wyczuwam syndrom basisty) wink_prosty.gif

Trzecia rzecz w której mnei nie zrozumiałeś to sprawa ze wzmaczniaczami, miałem tu na myśli że (po raz kolejny) nie ma sensu kupowania drogich słuchawek jak się nie słucha z porządnego źródła (np dobrej lampowej końcówki mocy, dobrego gramofonu i dobrych kolumn) no i porządnej muzyki chyba że ktoś lubi sie chwalić słuchawkami za 200 zł słuchając lipnej jakości mp3

No i czwarte jakość brzmienie słuchawek nie oznacza tego ile mają basu, jedne moga go mieć dużo i brzmieć beznadziejnie a inne mogą go mieć mniej i brzmieć lepiej pod innymi względami... a skoro jestem głuchy to w ogóle nie powinienem słyszeć basów co nie? A jednak słysze je na tyle dobrze że te z HD201 mi wystarczają wink_prosty.gif

Pozdrawiam i bez bulwersowania sie to tylko moja opinia smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...