Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fursik1

Winowajca zmniejszenia wydajności?

Polecane posty

Tonący brzytwy się chwyta...

Laptopa kupiłem ponad rok temu, i wydajnością układu GT630M, połączonym z intel core i7 kręcącym się z niebanalną częstotliwością 2,20 GHz, podsyconym 16 GB RAM-u, zachwyciłem się pełną piersią.

Dotychczas niedostępne dla mnie tytuły stały się rzeczywistością, a dysk 1 TB powoli zaczynał się napełniać...

Przed dwoma tygodniami powróciłem do swojego ukochanego Far Cry'a 3, i moje odczucia możnaby skwitować jednym słowem: szok.

Z 40 FPS-ów zostało mi 16.

Update sterowników. Nic

Usunięcie 500 GB śmieci z dysku. Wciąż nic.

Defragmentacja połączona z optymalizacją twardziela. Trochę lepiej, zyskałem parę FPS-ów.

Game Booster, Pc Booster, CCleaner, Malware Scanner... Dalej nic.

Pamięć mam nie najgorszą, a pamiętam, że np. Borderlands 2 na wysokich ustawieniach graficznych (bez PhysX-a oczywiście) nie sprawiało mi żadnych problemów.

Zauważyłem też, że z chwilą załadowania się mapy przez minutę mam 60 FPS-ów patrząc na horyzont, a podczas ładowania kolejnych kawałów mapy płynność spada jak nasza reprezentacja w rankingu FIFA.

Moje podejrzenia spadają na RAM lub dysk twardy. Mogę dostarczyć wszelkich potrzebnych informacji, ale nie zostawiajcie mnie na lodzie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej w tych grach, w których doznajesz spadku klatek. Być może których podzespół osiąga maksymalną temperaturę i zmniejsza taktowanie i stąd nagłe przycinki w grach. Przed włączenie gry włącz np. program HWmonitor i włącz grę(Far Cry 3) i pograj aż zaczniesz odczuwać spadki fps'ów i wyłącz grę i prześlij nam screena z programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić z poziomu mojego pokoju: wyczyszczone wiatraki i otwory wszelakie które mogłem znaleźć pod pierwszą warstwą obudowy. Do kogoś bardziej oblatanego zaniosę go pewnie dopiero po świętach. Tak na marginesie: co mogło spowodować aż taki wzrost temperatury (poza kurzem, oczywiście)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, raz na jakiś czas nie zaszkodzi zanieść lapka do speca, ale ciągle nie mam podstaw aby sądzić, że spadek wydajności powoduje właśnie temperatura. Nie zaszkodzi jednak przeczyścić laptopa raz na jakiś czas.

Niemniej jednak temat wciąż uważam za otwarty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt wysokich temperaturach sprzęt może obniżać taktowania (by obniżyć wydzielanie ciepła), co się przekłada na spadek wydajności. Oczywiście nie ma pewności że tu leży przyczyna, ale nie zaszkodzi od tego zacząć, bo to dość częsty problem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...