Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

symmeon

Komputer za 3 tyś. do gier - opinie

Polecane posty

Witam

Złożyłem sobie taki oto zestaw. Co o nim sądzicie?

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX - 939,00 zł

Asus DRW-24F1ST czarny + Cyberlink Power2Go 8 - 80,00 zł

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black - 168,00 zł

XFX Core 550W 80+ SLI PSU - 234,00 zł

Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP X2 BOX - 299,00 zł

Asrock Z87 Extreme3 - 413,00 zł

Intel Core i5-4670K 3.4GHz BOX - 849,00 zł

Zamierzam podkręcac, ale nie od zaraz.

posiadam dysk Seagate ST500DM002 i monitor 22" 1680x1050.

Moje pytania

Czy warto dopłacić do Gigabyte GTX770 2GB (1239zł), czy może lepiej wymienić grafikę za 2-3 lata?

Czy warto brać droższe mobo Płyta główna Asrock Z87 EXTREME4 (498zł), czy może tańsze Płyta główna Asrock Z87 Pro3 lub Pro4 (322zł lub 369zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa do zmiany na Zalman Z3 / Zalman Z3 Plus - lepiej wykonane, więcej wentyli.

Zasilacz na Cooler Master G550M - cichszy i z odpinanymi kabelkami.

Płyta główna ok, do Z87 Extreme 4 można dopłacić, ale nie jest to konieczność.

RAM upewnij się, że pracuje na napięciu 1.5V, jak nie to zmień na np. Crucial Ballistix.

Co do karty graficznej - jeżeli zależy ci na możliwie maksymalnej wydajności na dzisiaj, to warto. Jeżeli nie jest to priorytet, to zostałbym przy GTX 760 i wymienił ją za te 2-3 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z3 Plus pasuje. Ile jest wentylatorów na górze,oprócz przodu i tyłu. Czy nie będzie za głośno i czy na płycie będzie tyle gniazd do ich podłączenia?

Zasilacz z mojej listy ma Certyfikat 80 PLUS BRONZE - może nie jest taki głośny? Chociaż Twój ma sporo zabezpieczeń

Co do płyty głównej Z87 Extreme 4, jakie miałbym korzyści w stosunku do Z87 Extreme3?

Ram niestety ma 1,65V - jakie to ma znaczenie?

Na GTX 770 mógłbym się szarpnąć pod warunkiem, że różnica będzie wyraźna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda ma łącznie 4 wentylatory (2x góra, 1 przód, 1 tył). Jakoś super głośno nie powinno być.

Certyfikat Bronze mówi o sprawności, a nie głośności zasilacza. Ten CM co podałem też go ma. XFX generalnie ma problem z wentylatorem - po czasie lubi terkotać. Poza tym, ten CM to lepsza elektrycznie konstrukcja (ma m.in. niezależną regulację napięć, a nie grupową, jak XFX).

Extreme 4 daje ci 4 dodatkowe fazy zasilania i 2 kości UEFI. Jakoś super potrzebne to nie jest, bo na 8-fazowej sekcji i tak wyciągniesz wszystko z tego procesora, ale zawsze fajniej mieć, niż nie mieć. Tu już sam zdecyduj.

Co do RAM - do Haswella po prostu zaleca się 1.5V. Wyższe napięcie niby negatywnie wpływa na kontroler pamięci. Ile w tym prawdy - nie wiadomo.

Co do GTX 770 - przejrzyj testy i zadecyduj sam. Tutaj test GTX 760, w którym masz odniesienie do GTX 770 - http://www.techpower...orce_OC/27.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda - ok.

Zasilacz - ok.

Co do płyty głównej to zostanę chyba przy 8 fazach. A jak widzisz 6 faz (Z87 Pro4), ile ma kości UEFI?

Znalazłem takie pamięci G.SKILL DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 RipjawsX.

Co do grafiki wynika, że GTX 770 jest wydajniejszy w porywach o jakieś 20%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx

Cisza zawsze pożądana. Tylko czy jest , aż tak wyraźna różnica i czy ten Gigabyte jest w ogóle głośny. Mam obecnie z tej firmy HD 7770 i jest fajny. Kuszą niskimi temperaturami.

Zamawiam z agito, techplanet lub morele

@Dirian

Zalman Z3 Plus będzie miał od góry tylko 8,5cm wolnej przestrzeni do półki. Czy to nie za mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...