Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzarneMleko

Komputer ma Bardzo wysokie zużycie procesora.

Polecane posty

[XP] (pisze z laptopa, bo niedałbym rady na komputerze) Przedwczoraj (09.11.13) Wróciłem do domu i odpaliłem kompa, Troche lagowało na pulpicie, wszedłem na przeglądarke, Lagi były nie do zniesienia, (filmiki na YT w ogóle nie dało sie oglądac), Zdziwiłem sie i zrestartowałem komputer. I nadal były Lagi, Odpaliłem World of Tanks, (liczyłem na cud) ale tak jak myślałem lagi nadal były, nawet myszka mi sie "teleportowała". Otworzyłem menadzer zadan, i zobaczyłem ze mój procesor ma użycie procesora 90-100%, Nie wiedziałem o co chodzi, odpaliłem antyvirusa i zeskanowałem kompa dokładnie (czekałem z 4 godziny) (wykryłem 3 wirusy). I przy okazji jak chcialem wyłączać kompa, zobaczyłem że mozna zrobic aktualzacje kompa, no i zrobiłem. Ale bardzo sie zawiodłem, po wlączeniu komputera nadal były lagi i Bardzo duże zużycie procesora confused_prosty.gif

Nie wiem co zrobic, Chyba zostało mi zrobienie Formata. A moze są inne sposoby żeby to naprawić ? Pomoże ktoś ? (mam 15l.) Mi sie wydaje że to virus.

Zdjęcie Menadzera zadań:

2guwrr8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek przydałby się zrzut z zakładki procesy, wtedy zobaczymy co obciąża procka i będzie można szukać rozwiązania. Tak na szybko to sprawdź czy czasami nie jest to svchost.exe. Jeśli tak to wyłącz aktualizacje systemowe i zobacz czy coś dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził to RTHDCPL exe. Wygląda jak jakaś aplikacja wykonująca , tylko pytanie co? Po nazwie wygląda dosyć podejrzanie- Sprawdziłem to jakiś proces związany ze sterownikem karty dżwiękowej. Spróbuj wyłączyć i zobaczysz co się stanie .

Z forum dobre programy.pl : rthdcpl.exe jest procesem od Realtek HD Audio Sound Effect Manager. Tak więc spróbuj przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej Realteka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTHDCPL.exe to część sterownika karty dźwiękowej Realteka. Nie ruszać, jeśli nie sprawia problemów (a na screenie nie widać, żeby ten plik sprawiał jakieś problemy).

GPU Monitor to program, który pozwala na monitorowanie pewnych statystyk dotyczących karty graficznej. Program jako taki jest zbędny i można go odinstalować przez panel sterowania. Z innych rzecz explorer.exe zajmował dosyć sporo czasu procesora. Warto sprawdzić, czy była to jednorazowa przypadłość, czy może ma tak cały czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...