Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pixellek

Rozwiązany: Pomoc przy składaniu komputera

Recommended Posts

Witam,

next geny pojawiły się na rynku, z nimi nextgenowe gry. W związku z tym rozważam zakup nowego komputera. Trochę się tam orientuję, ale chciałbym zasięgnąć opinii starych wyjadaczy biggrin_prosty.gif

Cena komputera w granicach 2500zł

Myślałem o takich podzespołach (mój obecny komputer jest za start na jakikolwiek upgrade tongue_prosty.gif)

Procesor - AMD FX 8350 lub 8320

(Tak wiem, że na razie mają małą sprawność w grach, ale w tym segmencie cenowym (700 i 500) są opłacalne. Pomyślałem też, że nowe konsole są oparte na architekturze pctowej oraz wyposażone są w układy wyżej wspomnianego producenta. Intel w grach z next genowym silnikami, (CryEngine3, Frosbite 3) które są optymalizowane pod konstrukcje wielordzeniowe wypadają gorzej niż amd w podobnych przedziałach cenowych.) Jak coś pisze nie tak, poprawcie! A może jednak coś od Intela?

Karta Graficzna- 7870 lub r9 270X

Ram - 4gb narazie od G skilla za 140 zł, może jakiś tani polecicie?

MB - jeszcze nie jestem pewny

HDD -

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ - podobno szybki 100mB/s transferu i/o

zasilacz - też bym się na was zdał

obudowę mam już, kuzyn mi załatwi za free, jakąś tam cooler master używaną w firmie czy coś, zasilacz u dołu, kilka wiatraków

Procesor - AMD FX 8350 lub 8320

(Tak wiem, że na razie mają małą sprawność w grach, ale w tym segmencie cenowym (700 i 500) są opłacalne. Pomyślałem też, że nowe konsole są oparte na architekturze pctowej oraz wyposażone są w układy wyżej wspomnianego producenta. Intel w grach z next genowym silnikami, (CryEngine3, Frosbite 3) które są optymalizowane pod konstrukcje wielordzeniowe wypadają gorzej niż amd w podobnych przedziałach cenowych.) Jak coś pisze nie tak, poprawcie! A może jednak coś od Intela?

Za 700 zł można mieć i5 4570, który w grach wypada lepiej od FX'a, więc czy ja wiem czy takie opłacalne?

Co do konsol, to warto dodać, że procesory w PS4/XOne nie mają wiele wspólnego z FX'ami, zbudowanymi w oparciu o moduły, więc pod tym kątem nawet nie ma co patrzeć. No i nie do końca zgodzę się z tym, że proce Intela w grach z na nowych silnikach wypadają gorzej od AMD, bo to nieprawda. W bardzo nielicznych przypadkach AMD jest w stanie dogonić i5 (i to dopiero po OC), a poza tym Frostbite 3 i CryEngine 3 to nie do końca takie nextgenowe silniki wink_prosty.gif

To co byś zmienił? Chce żeby ten komp kilka lat pociągnął, nie zamierzam kupować nowego, grać w gry mogę na minimalnych za kilka lat, ale żeby te 30 fps było. Myślałem, że pójście w wielordzeniowego amd jest przyszłościowe, bo choć teraz mało jest gier i aplikacji (nie licząc profesjonalnych) które mogą wykorzystać cały potencjał tego procesora, lecz uważam że w przyszłości się to zmieni. Jaka jest wasza opinia?

Problem w tym, że FX nie do końca jest 8-rdzeniowcem. Wynika to z budowy modułowej. Taki FX 8320/8350 ma łącznie cztery moduły, z czego w ich skład wchodzą dwie jednostki do obliczeń stałoprzecinkowych i jedna zmiennoprzecinkowa. I problem w tym, że gry korzystają głównie z jednostek zmiennoprzecinkowych, a tych jest łącznie cztery. Czyli de facto w grach ten procesor bardziej wypada jako 4-rdzeniowiec, a chyba nie muszę dodawać, że i5 ma znacznie większą wydajność pojedynczego rdzenia?

W takim Crysis 3 FX-y wypadały dobrze, bo gra korzystała jeszcze z jednostek stałoprzecinkowych do obliczeń różnych elementów (m.in. tej słynnej falującej trawy). Niemniej takich gier jest niewiele i wątpię by nagle się pojawił wysyp produkcji zoptymalizowanych pod FX-y.

Reasumując, brałbym Core i5.

Oj tam znowu kategorycznie. Już i tak Intel ma monopol na produkcję procków, a to źle. Ale oczywiście - i5 sporo wydajniejszy, ok. 40-50%.

To podaj maksymalny budżet i czy zamierzasz podkręcać oraz czy sama skrzynka (bez systemu, monitora, myszy itp.).

IMO Mantle da kopa AMD tylko w grach.
Eeee... a w czym miałoby niby jeszcze dać, bo nie rozumiem? :P

Co do Mantle to póki co nie wiadomo ile to realnie daje, więc cięzko w ogóle dywagować ile to jest warte i czy się przyjmie.

Chodziło mi o to, czy Mantle będzie stosowane, ale czas pokaże. Na razie tylko BF 4 po patchu z tego będzie korzystał. Według prezentacji AMD ich API jest lepsze od Micro$oftu. Dlatego myślałem o kompie z amdkami wink_prosty.gif

Dzięki wam już wiem, że lepiej kupić monopolistycznego intela z zielonymi :D

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Zamiennie zamiast montażu możesz wybrać pendrive, dokładnie ten

http://www.morele.net/pendrive-good-ram-gooddrive-twister-4gb-czarny-196953/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Kompa sam zmontuje, w końcu jestem technik elektronik z kursem CISCO tongue_prosty.gif I sorki za tę wpadkę z Cooling Masterem, ja mam do czynienia jedynie z chłodzeniem boxowym podrasowanym Zefirkami tongue_prosty.gif W morelach jest najbardziej opłacalnie? Patrzyłem w ceneo i cenowarka, ceny się różniły o 5 zł, ale 5 różnych sklepów i koszt wysyłki duży tongue_prosty.gif Chyba będzie lepiej w 1 kupić. Dobra, ceny tak około stycznia już spadną, czy trzeba poczekać dłużej?

@Edit

Dzięki za pomoc tongue_prosty.gif

http://www.morele.ne...bez-psu-418072/

Ta obudowa. W specyfikacji pisze ATX, więc myślę, że każda płyta się zmieści

@Edit

Poprawka, ta

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

Którą pastę termoprzewodzącą w morele byście mi polecili? Bo jak zamawiam to już pastę kupię, kiedyś na agito w freeshopping dostałem wielka ceramique za chyba 30zł, prawie skończyła mi się :/

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-play-4096mb-pc1600-black-cl9-gy1600d364l9-4g-386916/

Czy te pamięci nie będą lepsze? Są w tej samej cenie, ale mają cl9 (wiem, że pamięci mają najmniesze znaczenie, ale ta sama cena :P) Podobno kontrolery od procesorów intela nie lubią 1.65V, czy to prawda?

I mam kolejne pytanie, czy te pamięci na płycie 870-c45 (1600 mhz pamięć tylko oc jest napisane) będą działać normalnie, tylko zniżą taktowanie do 1333 tak?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...