Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gelinor

Problem z kompem

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem z komputerem. Podczas grania PC przestaje jakby działać. Chodzi jedynie zasilacz i wiatrak na chłodzeniu procesora, reszta komponentów jest wyłączona. Nie da się zresetować PC, trzeba wyłączyć listwę. Problem ten przydarzył się po raz pierwszy w lipcu tego roku podczas grania w WoTa. Powtarzał się przez jeden dzień przy próbach uruchomienia innych gier (Wiedźmin 2, Black Ops 2), raz nawet podczas przeglądania normalnej strony internetowej, bez żadnych większych zdjęć, filmów itp. Zawiozłem kompa do serwisu, gdzie przeszedł wszystkie testy bez problemu, nie skopał się również na grach, chodził całą dobę bezproblemowo, temperatury w porządku. Po odebraniu z serwisu miał przerwę około 2 tyg, ponieważ wyjechałem. Po powrocie działał bez problemu aż do wczoraj, czyli ponad 4 miesiące. Wczorajszego wieczoru powtórzył się scenariusz, zwiecha podczas Guild Wars 2, działał jedynie zasilacz i wiatraczek, restart poprzez odłączenie zasilania. Dzisiaj zaktualizowałem system, wyrzuciłem Avasta (sugestia serwisanta...), odpaliłem dwa razy Wiedźmina 2 i problem się powtórzył po 20-30 sekundach od wczytania zapisu. Następnie zwiększyłem napięcie dla procka w BIOS z ok. 1.28115 do 1.28750, odpaliłem Wiedźmina po raz trzeci i działał bez problemu przez kilka minut, po czym wyszedłem normalnie z gry. Czy to właśnie napięcie mogło być przyczyną problemu, czy raczej są to symptomy czegoś innego?

Windows Vista 32 bit

Corsair 500W

Płyta Gigabyte GA-G31MX-SA2

Core 2 Quad Q6600 Kentsfield G0, OC z 2,4 GHZ do 3 GHZ

Gigabyte Radeon HD 6850 z firmowym OC

HDD Samsung HD502HJ

Pamięć z tego co pamietam Goodram 2x2GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już wiem, że podniesienie napięcia nie pomogło, chociaż tak to wyglądało na początku. Dzień po pierwszym wystąpieiu tego problemu, w lipcu, komp przeszedł wszystkie testy obiciążenia w serwisie i chodził całą dobę. Dziwne, że ta zwiecha występuje dość nieregularnie, przedwczoraj po ponad 4 miesiącach. Po podniesieniu napięcia również wydawało się wszystko w porządku ale wczoraj niestety ta sama bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...