Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remix85

Nowy procesor, obudowa, i płyta główna

Polecane posty

Witam chcę się zapytać fachowców o dobór nowego procesora, do mojej karty graficznej, pc jaki obecnie posiadam to

Sapphire hd 7950

Phenom x4 965 Be 3,6ghz

płyta główna- msi 970a-g46

macho hr 120

4 gb ram good ram ddr 3 1600 mhz

dysk -seagate 500 gb

zasilacz -deus g1 600 w

obudowa -Silentium pc brutus pure black

Zmieniam procesor, ponieważ niestety nie wyrabia w grach na ultra ustawieniach,

na procesor mogę wydać 900 zł do tego dochodzi nowa płyta główna, bo zamierzam przejść do obozu intela, oraz nowa obudowa która zapewni dobrą wentylację, czyli na te 3 komponenty mogę wydać jakieś 1500 zł

moglibyście mi podać najlepsze możliwe opcje do rozważenia ? był bym bardzo wdzięczny smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-546530/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-pro4-z87-ddr3-sata3-usb3-pcie3-0-s1150-atx-z87-pro4-581435/

Obudowy nie zmieniaj. Problem jest tylko z pamięcią - ma zapewne napięcie 1,65V, czyli dość wysokie. Ale myślę, że nic złego się stać nie powinno (mimo iż nie zaleca się więcej niż 1,5V).

Jeśli natomiast chcesz obudowę to dorzuć do tej:

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-693-ii-advanced-usb-3-0-cms-693-kkn1-605195/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma najmniejszych problemów z pamięcią, ale różnie co prawda może być.

Mam jeszcze pytanie, czy na tym procesorze, który mi podałeś nie bd miał spadków płynności, bo na moim obecnym gry chodzą ogólnie dobrze, ale podczas efektownych misji, np w far cry 3, gdy strzelamy z granatnika podczas ucieczki, lub obrona vergen w wiedźminie 2, miałem zauważalne spadki, a nawet przycięcia, to bardzo istotne, bo ja na takich ścinkach aż łamię sobie zęby czasami.rozpacz.gif i jeszcze jedno, jak bardzo można podkręcić ten procesor ?, myślę że chłodzenie mam dobre, wiec teraz tylko chcę wiedzieć na co stać ten procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę raczej bd wymieniał bo przyda się więcej miejsca, i dodatkowo borykam się z pewnym problemem, za mocno wkręciłem jedną śrubkę, która mocuje płytę główną, i wyrobił się chyba gwint czy coś, i za ni chu..... nie da się jej wykręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie bardzo cieszy, że uda się zrobić takie oc, bo na moim obecnym phenomie udało się zrobić oc na poziomie 3,4ghz-3,6ghz więc bardzo słabiutko, na 3,7 ghz już był niestabilny, tylko jeszcze na jedno pytanie, czy ten i5 zapewni mi wystarczającą płynność bez spadków w takich grach jak Wiedźmin 2, Far cry 3, itd oraz czy 4 gb ram wystarczy mi do nowych gier jak Battlefield 4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę, nic tylko dozbierać kaskę na procesor, a tak wgl mam pytanie na ile wycenilibyście taki zestaw ?

msi 970a-g46

obudowa brutus pure black

phenom 965 3,4 be

zasilacz aercool 450 w

karta hd 3850

z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, chciałbym się jeszcze zapytać, czy dało by się znaleźć jakąś obudowę która miała by możliwość, zmiany pracy wentylatorów w obudowie, przeźroczysty bok obudowy by można było widzieć co jest w środku, i agresywny wygląd.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...