Skocz do zawartości

lisz555

Polecane posty

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie mam pojęcia, nigdy tego nie robiłem biggrin_prosty.gif Czyli te laptopy nie różnią się niczym ważnym prócz karty graficznej na korzyść Asusa? I w sumie to narzekam na ten system nic o nim prawie nie wiedząc, po prostu przyzwyczajenie do 7, więc to też nie jest rzeczy, która decyduje o kupnie laptopa.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G750JX.93901.0.html

Według tego, ten laptop Crysis 3 wyciągnął w 19 fps, Far Cry 3 w 20... I niby on uciągnie Wiedźmina 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej wyczytałem że Crysis 3 wyciągnął na tym lapku w wysokich detalach i 1366x768 prawie 49 fps a FC 3 59 z hakiem tongue_prosty.gif więc na bank nie masz co się martwić Wiedźminem 3..tongue_prosty.gif

A teraz widzę, że Ty patrzałeś na ultra detale, ale na high spokojnie wszystkie gry hulają jak dusza przecież :P a podejrzewam że między wysokimi a ultra aż tak strasznej różnicy nie będzie, a już na pewno nie warta takiego spadku płynności :P

dokładnie tak jak mówi Xeon, ja też na GTX660M gram w FC3 na wysokich detalach, podobnie jak wszystkie inne gry w tym Wiedźmin 2, Skyrim, Metro Last Light , Batmany i inne BioShocki hehe:P I też nigdzie nie miałem spadków płynności smile_prosty.gif I to na GTX660M powtórzę, a GTX770M jest znacznie bardziej wydajne od gtx660m tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2up

Napisałem prócz karty graficznej kolego wink_prosty.gif

Ja czytałem na rozdzielczości 1920 x 1080.

Mam nadzieję, że mówicie prawdę i mi uciągnie Wiedźmina 3 icon_wink.gif

Jednak ciągle mnie martwi ten Windows 8... Podobno 7 jest lepszy.

To jest tak, że jak laptop mi przyjdzie do domu to od razu jak go odpalę to będę mógł na nim robić standardowe czynności, czy też będę musiał coś instalować lub inne rzeczy robić?

Łatwo jest się nauczyć obsługiwać tym systemem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o W8 na laptopie to powiem Ci, ze korzystam z niego od 3 tygodni i jestem nim na prawdę zachwycony:) Kiedyś bym go nie tknął, ale teraz bym się z nim nie rozstał :) Jest bardzo szybki, szybszy od W7, a jego Modern UI bardzo przypadł mi do gustu, choć i tak 70% czasu spędzam na zwykłym pulpicie :) Ale to kwestia gustu oczywiście :) Więc ja bym tak nie rezygnował z W8 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Kiedyś trzeba spróbować.

Powtórzę:

To jest tak, że jak laptop mi przyjdzie do domu to od razu jak go odpalę to będę mógł na nim robić standardowe czynności, czy też będę musiał coś instalować lub inne rzeczy robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Mówię tylko, że jeśli można tam złożyć lepszy sprzęt za tą samą cenę to czemu nie? Ale jeśli nie trzeba to nie.

Ja zapewne przywrócę ten temat do życia przed wakacjami, gdyż wtedy zamierzam go kupić, a może będą wtedy za taką cenę jeszcze lepsze laptopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze czy latem, czy w ferie (od 03.02.14). Myślicie, że duża będzie różnica w laptopach do grania za sumę do 6400zł?

Nie spieszy mi się aż tak bardzo jednakże wolałbym mieć go jak najszybciej. Czy będzie bardzo duża różnica w mocy sprzętu w tym okresie 5-6 miesięcy?

I jak już powiedziałem, jak jest jakiś lepszy sprzęt w tym sklepie do 6400zł to prosiłbym o link. http://www.bluemobility.pl/index.php

@2up

Tylko ja chcę sprzęt do 6400zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz teraz w ferie zakupić to nic lepszego Ci się nie trafi raczej niż to co już wcześniej Ci proponowaliśmy czyli lapka z i7 i GTX770M a jeśli chcesz poczekać do wakacji to bardzo prawdopodobnie że w tej cenie do 6,4k będą mocne laptopy z i7 i kartami nVidii z serii GTX 8xxM ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Procesory i karty graficzne w laptopach są na maxa okrojone, stworzone tak aby pobierały jak najmniej prądu i były jak najbardziej zminiaturyzowane.

Taki i7 z laptopa jest 30-50 % wolniejszy od procesora i7 stosowanego w komputerach stacjonarnych, a na dodatek jest o wiele droższy.

To okrojona wersja tak zwana M, ale stosuje się to samo oznaczenie aby skusić klientów.

Jak coś może pracować wydajnie jak pobiera tylko 20 W. Wydajny procesor musi pobierać około 100 W.

O kartach graficznych to nawet nie będę się rozpisywał, bo wydajny sprzęt dla gracza to PC składający się z: procesora 4 rdzenie 4,0 GHz, minimum 8 GB Ramu i z 2 kart

graficznych (lub przynajmniej jedna bardzo wydajnej). Taki jest teraz standard."

"Laptopy są do niczego.

Znam gościa co kupił sobie rok temu lapka za 6000 zł i teraz narzeka, że mu wszystko wolno chodzi, nawet Auto Cad nie wyrabia."

Napisał to pewien użytkownik na innym forum, który ponoć pracuje ponad 10 lat z tym sprzętem. Czy możliwe jest, że na laptopie, który wyjdzie w wakacje, za... sam nie

wiem... 6500-7000zł (?) gry za rok, 2 mi już nie pójdą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kartach graficznych to nawet nie będę się rozpisywał, bo wydajny sprzęt dla gracza to PC składający się z: procesora 4 rdzenie 4,0 GHz, minimum 8 GB Ramu i z 2 kart

graficznych (lub przynajmniej jedna bardzo wydajnej). Taki jest teraz standard."

Na jakim forum dostałeś taką odpowiedź? Sory, ale czytając to miałem wrażenie że gość który to pisał jest sfochowany na laptopy jak nie wiem na co. To że sobie kupił laptopa za 6 koła i ma teraz pretensje bo on nie jest wydajny, to sory może mu się wydawało że kupuje dobrego laptopa, a w realu wziął coś przereklamowanego. Więc pretensje niech ma tylko do siebie, a nie zaraz zrzucać całe zło świata komputerowego na laptopy. Wydajny PC to też nie jest jakiś horrendalny koszt (na pewno niższy od takiego laptopa i to mocno) i tym bardziej nie jest potrzebny zaraz 4-rdzeniowy 4 GHz, szkoda że nie napisał od razu 8-rdzeniowy 5 GHz tongue_prosty.gif Odpowiedź na Twoje pytanie jest taka: jak kupisz mocnego laptopa za 6 koła w którym procesor i karta będą współgrały ze sobą to nie ma opcji żebyś za 2 lata albo i dłużej nie pograł w jakąś grę smile_prosty.gif Trzeba tylko wiedzieć jaki wybrać przede wszystkim procesor graficzny (kartę) i sam procesor, reszta to dodatki smile_prosty.gif

PS. Odłóżmy lepiej już ten temat do wakacji jak realnie będziesz wybierał laptopa, bo do wakacji się dużo zmieni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Temat powraca, gdyż jest możliwość wcześniejszego zakupu laptopa (23,24,25 kwiecień), jak w te dni nie uda mi się zrealizować zamówienia, to dopiero w wakacje zamówię. Kwota jest oczywiście mniejsza, wynosi ona max. do 6200zł, aczkolwiek wolałbym 5900zł - 6100zł. Moje oczekiwania co do laptopa są takie, że miałby on uciągnąć Watch Dogs, Wiedźmina 3, Tom Clancy's The Division. Jak nie uda się znaleźć takiego laptopa w tej kwocie, to zamówienie zrealizuję w wakacje. Nie jestem pewny, czy w tej kwocie można znaleźć GeForce 8xxx, a taki na pewno by się przydał. Prosiłbym szukać w tych sklepach: http://www.bluemobility.pl/, http://www.x-kom.pl/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...