Jump to content
Fusiox17pl

Przegrzewanie procesora

Recommended Posts

Witam, po wymianie zasilacza Logic b21 (był razem z budą) na Silentium PC Deus G1 500W po włączeniu kompa wydawało się wszystko ok. Po około godzinie zauważyłem, że obroty na chłodzeniu siegaja 2800-3000 (HW MONITOR) przy ogladaniu filmiku i wlaczonej jednej strony na necie temperature max pokazał mi 47 . Gdy włączyłem World of Tanks po około 13 minutach (akurat partia sie konczyła :D) ekran sie zawiesił i nic nie mogłem zrobić prócz reseta. Po zresetowaniu gdy komputer załączał ponownie wyraźnie było słychać boxowe chłodzenie procka. Po załadowaniu systemu na szybko włączyłem HW MONITOR i pokazał ponad 4400 obrotów i wył niemiłosiernie teperatura była okolo 45 stopni. Przed wymianą zasilacza temperatury były rzędu 40 stopni przy około 1600 obrotów w idle. Przy włączonym bf 3 max 52-54 stopnie z zwiekszonymi obrotami. Prosze o pomoc czy to może byc wina, że coś źle podłączyłem zmieniając zasilacz? Lub coś uszkodziłem wymieniając go? Jestem laik w tych sprawach ;)

Komp:

Procek: AMD PHENOM II X4 955

Dysk twardy: HDD SEGATE BARACUDA 500GB 7200 ST3500413AS

Mobo: Asus M5A87 AM3+

Obudowa: b21 logic

Ram: Kingston DDR3 4GB HYPERX KHX 1600C9AD3B1

Grafa: AMD RADEON HD6770 1GB DDR5 128B ( wymienione chłodzenie w serwisie na Arctic accelero l2 plus)

Nagrywarka : Samsung jakiś

Zasilacz: Silentium Pc Deus G1 500W

W sumie sprawdzałem wszystkie 3 chłodzenia firmy Silentium PC i jak na moje wymagania każde by spełniało swoja rolę. Wymagam przedewszystkim cichego chłodzenia w podkręcanie raczej bawić się nie będe, no może o jakieś symboliczne MHzce :) ale to bardziej z ciekawości jesli w moim sklepie dużej różnicy nie bedzie to wezme fere 2 :).

Wymieniać beda w sklepie, ja już swój popis umiejetności dałem zmieniając zasilacz, i po wymianie zaczely sie problemy z prockiem biggrin_prosty.gif

Komputer wrócił z serwisu z wymienioną pasta na chłodzeniu procka, wymienioną grafą bo już umierała i wentylatorkiem na obudowie. Problem znikł wszystko hula jak należy temat do zamknięcia...

Edited by Fusiox17pl