Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EpiccGuyy

Przejście z Windows 8 na 7.

Polecane posty

Hej. tongue_prosty.gif

Po aktualizacji sterowników w laptopie po próbie zalogowania się by wejść na pulpit za każdym razem wywala mi Blue Screen [bSOD] z przyczyną: DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (przypominam, że mam Windows 8 ). Gdy próbuję wejść w tryb awaryjny - wywala mi Blue Screen, gdy chce cokolwiek zrobić by przywrócić / sformatować system wywala mi Blue Screen i nie mogę nic z tym zrobić tym bardziej, że nie mam dostępu do pulpitu przecież. Mam jednak dostęp do BIOSu ale tam nie ma opcji przywrócenia albo coś (może jest tylko nie wiem, jak jest to proszę napiszcie).

Dlatego chciałbym zainstalować Windows 7 ponieważ Windows 8 nie działa przez tą głupią aktualizację zresztą i tak mnie strasznie wkurza itp.

I teraz pytanie, jak go zainstalować? Przy włączeniu komputera trzeba wejść w BIOS, włożyć płytkę i co dalej? Jestem w tym zielony. Proszę o odpowiedź, pozdro. smile_prosty.gif

No chyba że znacie jakiś sposób żeby zwalczyć ten Blue Screen to bym był wdzięczny. biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie wina jakiegoś sterownika. Jeżeli chcesz jednak chcesz wrócić do 7 to:

jeżeli 7 masz na płycie musisz ją włożyć np w czasie uruchamiania czy występowania BSODa i uruchomić komputer ponownie jeżeli bootowanie jest ustawione najpierw na napęd optyczny powinna uruchomić się instalka. Jeżeli nie w lapkach często przy starcie powinno ci się wyświetlać coś takiego Pres F1 to continue F2 for boot menu itp. wciśnij ten klawisz który odpowiada u ciebie za boot menu, lub jeżeli nie ma czegoś takiego poszukaj w biosie czegoś takiego jak boot sequence czy coś podobnego (dawno nie wchodziłem do biosa więc dokładnych nazw nie pamiętam). W pierwszym czy drugim przypadku jako primary boot device musisz wybrać swój napęd optyczny.

Jeżeli jednak posiadasz 7 na ukrytej partycji, w czasie uruchamiania powinno wyświetlać się coś takiego jak pres (cośtam) to run recovery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ustawię te bootowanie, a następnie włożę płytkę Windows 7 (w czasie BSODa tak jak napisałeś) to przy restarcie otworzy się instalacja W7 tak? Nigdy tego nie robiłem. I jeszcze jedno pytanie, nie trzeba najpierw odinstalować W8 czy coś?

EDIT: W BIOSie jest coś takiego:

Kategoria "Boot":

Boot Mode - [uEFI]

Secure Boot: [Enabled]

1. Windows Boot Manager

2. HDD0: TOSHIBA MQ01ABD075

3. HDD1:

4. ATAPI CDROM: HL-DT-ST DVDRAM GTAON

5. USB FDD

6. Network Boot-IPV4:

7. USB HDD:

8. USB CDROM:

9. Network Boot-IPV6:

--------------------------------------

Kategoria "Main":

System Date

System Time

Fast Boot [Enabled]

Network Boot [Disabled]

F12 Boot Menu [Disbaled]

D2D Recovery [Enabled]

Wake on LAN [Disabled]

SATA Mode [AHCI Mode]

-----------------------------------------

Kategoria "Information":

Tam i tak nie mogę nic zmieniać więc nie ma po co pisać.

------------------------------------------

Kategoria "Security":

Tutaj też nic ciekawego.

------------------------------------------

Kategoria "Exit":

Zapisywanie, wychodzenie z BIOSu.

------------------------------------------

To co robimy, coś trzeba pozmieniać? tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żeby wypowiedział się tu teraz ktoś mądrzejszy ode mnie.

Ale na pewno możesz w Main "F12 Boot menu" ustawić na enabled będziesz mógł wtedy w czasie uruchamiania wczisnąć F12 i wybrać z jakiego urządzenia ma nastąpić rozruch.

W kategorii "Boot" trzeba by zrobić tak aby ATAPI CDROM znalazł się przed HDD a być może nawet przed windows boot manager (ale w tym wypadku radził bym żeby jeszcze ktoś inny się wypowiedział)

Tak samo dobrze by było gdyby ktoś coś więcej powiedział o D2D recovery które jest aktywne, być może działa to jak partycja recovery o której mówiłem wcześniej i nie było by konieczności przeinstalowywania systemu a możliwe tylko jego odzyskanie.

W każdym razie jeżeli nie uda się w "Boot" przesunąć CDROOM do góry ale dasz F12 boot menu na enabled po włożeniu płyty win7 i zapisaniu zmian BIOS i restarcie - wciskasz F12 wybierasz CDROM, możliwe że nastąpi restart w każdym bądź razie system powinien wystartować z płyty cd i rozpocząć instalację 7 co wiąże się prawdopodobnie z utratą danych na dysku systemowym (możliwe że trzeba go będzie sformatować w czasie instalacji) lub zapisaniem starego systemu w pliku windows.old

Poczekał bym jednak jeszcze trochę aż wypowie się w tym temacie ktoś kto jest bardziej na bieżąco w sprawach systemowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...