Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damian116

Smartfon za ok. 1000 zł

Polecane posty

Witam.

Moja kochana Xperia mini pro się zaczyna rozlatywać, to też zacząłem poszukiwania jej zastępcy :)

Cena może być do 1000 zł, ewentualnie 100 zł więcej. Wolałbym nieużywany telefon.

Telefon głównie służy mi do słuchania muzyki, oglądania filmików na youtube, facebook oraz gry :)

Zastanawiałem się nad Sony Xperia V lub Nokią Lumia 920.

Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temat jeszcze aktualny polecał LG nexus 4. Dobre podzespoły, niedługo wychodzi nexus 5 więc czwórka potanieje i masz zawsze najnowszego androida (w tym momencie to 4.4.2). Piszę z niego tą wiadomość :). Jeśli go gdzieś odkopiesz (jest trudno dostępny) to bierz w ciemno. Ja za mojego miesiąc temu dalem 1099 zł (za nowego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zamiast Xperii V Xperię T. Bebechy praktycznie takie same, ale to 0,5" przekątnej się jednak przydaje. Telefon jest bardzo smukły, a 4,55" to nie jest już "rakietka do pingponga" jak ma to miejsce z telefonami o ekranach większych niż 5 cali, da się z niego wygodnie korzystać. Co prawda nie ma wodoszczelności, ale bardzo go sobie chwalę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną poważną konkurencją dla Nexusa 4 jest Sony Xperia SP. Oferuje taką samą wydajność co Nexus, a nawet go przewyższa. Oczywiście jeśli kupisz Z1 to będzie to nieporównywalnie lepszy zakup, choć moim zdaniem lepiej będzie zainwestować w Nexusa 5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz nad LG Nexus 4 to polecę ci LG Optimus G. Ostatnio sam stałem przed wyborem telefonu za ok 1000 zł i wybrałem właśnie LG. Przewagę nad Nexusem ma taką że jest troszeczkę lepiej zbudowany i ma 32GB pamięci, jednak 16GB w Nexusie to trochę za mało moim zdaniem, a slotów na karty micro sd brak. Niektórzy lubią czyste androidy, natomiast nakładka od LG jest bardzo przyjemna i lekka. Raczej nie sądzę żeby Xperia SP dorównała 4 rdzeniom i 2GB ramu, ten sam układ stosowany jest chociażby w HTC ONE(który posiada podkręconą wersję lecz LG też podkręcimy bez problemu, na necie widziałem Nexusa 4 z 2GHz to i LG Optimus by poszedł :)) przesiadka z LG L5 na tego potwora była niezłym przeżyciem, 0 ścin, nawet większe strony internetowe ładowały się nie wolniej niż na komputerze. Wydajnościowo goni Galaxy S4 i spokojnie przegania S3, nad którą też się zastanawiałem. Bez problemu można telefon przerobić i jeszcze łatwiej przywrócić go do oryginalnego stanu. Jedyny minus to mocne nagrzewanie się telefonu, ale z tego co wiem to wina układu Quallcoma, Nexus 4 też ma chyba z tym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podepnę się pod temat, gdyż założyłem podobny gdzie również faworytami byli nexus 4 i teraz LG Optimus @NoNamePL mógłbyś powiedzieć coś o jakości dźwięku na tym telefonie ? Rozumiem że telefon radzi sobie również na chwilę obecną z każdym tytułem ? (mam namyśli gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzi sobie i pewnie jeszcze długo będzie sobie radził, jak ktoś zrobi porządny kernel to i podkręcić będzie można i telefon co najmniej 2 lata bez problemu na moje oko wytrzyma, a pewnie i więcej :) Miałem jakiś nawet kernel z podkręconym zegarem GPU. Choć na dobrą sprawę ten telefon ma bez OC mocny układ a jednak w benchmarkach wydaje mi się powinien wypadać lepiej, niemniej z tego co wiem w grach utrzymuje poziom Galaxy S4 :) Co do dźwięku to bez kernela do sterowania dźwiękiem jest przeciętnie. Po wgraniu kernela z faux audio i mod viper4android telefon potrafi wysterować nawet mocniejsze słuchawki, i brzmi dobrze, nie gra jakoś szczególnie ale i tak byłem pod wrażeniem bo wszystko gra spójnie, żadne pasmo się szczególnie nie wybija, żadne pasmo nie ucieka, jest bardzo poprawnie i wydaje mi się zatem że jest dosyć neutralnie, uniwersalnie. Szczerze powiedziawszy ja musiałem go oddać bo kupiłem używanego ze sklepu i teraz wymieniają mi wadliwy ekran, więc telefonu na dobrą sprawę nie mam a bawiłem się nim co najwyżej kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...