Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

F2000

Rozwiązany: Smartphone 800 - 1000 zł

Polecane posty

Witam , ostatnio mój leciwy HTC G1 został poddany destrukcji frustracyjnej ( staruszek robił co chciał wyłączał się, i włączał kiedy chciał.. miałem tego dosyć) , więc nadszedł czas teraz z braku żadnego telefonu, na kupno nowego. I piszę tu by poprosić Szanownych Forumowiczów o pomoc , poniżej podaje gradację najważniejszych dla mnie wartości :

1) Muzyka ( którą, słucham bardzo często ).

2) Internet ( B.Często, dzisiejszy standard, przyjemna obsługa, płynność ).

3) YouTube / Filmy ( YouTube o wiele częściej, od czasu do czasu jakiś film ).

4) Design ( w miarę fajny, modernistyczny wink_prosty.gif ).

5) Aplikacje ( lubię mieć dużo przydatnych programów ) ( Android 4.0> ).

6) Gry ( sporadycznie , by zabić nudę , choć wiadomo miło by było, gdyby gry chodziły w miarę płynnie, a nie żeby wachały się ciągle przy ok 15 FPS ).

7) Przydałby się slot na kartę pamięci , jakoś nie cieszy mnie opcja w której mam 16 czy 32 Gb pamięci , jak i tak nie mogę podłączyć swojej karty MicroSD.

8 ) Podobno słyszałem że, niektóre telefony uniemożliwiają przerzucenia danych/programów z pamięci telefonu na kartę pamięci , wolałbym uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.

9) Wejście słuchawkowe Jack.

10) Aparat wystarczy mi nawet jakby co 5 MPx. ( Raczej wystarczy do robienia dobrych zdjęć notatek/dokumentów ).

Jak w tytule telefon w przedziale 800 - 1000 zł , choć wolałbym żeby jak najbardziej był zbliżony do właśnie tej 800'ki aniżeli 1000'ca . Telefon może być używany , choć wiadomo zawsze lepiej gdy byłby nówką .. Myślałem nad czymś ze stajni Sony np. Xperia L ( bardzo podobają mi się ich design'y ) , w Samsungach płaci się raczej za nazwę "Samsung" , a o HTC słyszę co raz częste złe opinie o wadliwości i słabych parametrach . A może LG ? Choć słyszałem że wsparcie i dostępność nowych aktualizacji systemowych to mają felerne. Mam nadzieje że Państwo pomogą mi coś wybrać.

Pozdrawiam F2000 smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej bardzo dobrze gra sgs 3(można sie pokusić i9305 ma 2 gb ramu a to bardzo zwiekszy płynność zwłaszcza po zainstalowanu tych kilkudziesięcu aplikacji).Internet bedzie spoko co prawda to nie full hd(chociaż za ok 1100 kupilbyś sxz ew.goclever insignia 5x ale firma ma złą opinie).Chciałbyś androida <4.0 ale myślę ze nie warto na siłę pchać się w starszyznę, no chyba że jest to kwestia kluczowa(np ze starszym andkiem to może galaxy s2).Do tego masz jeszcze htc one s.Xperie grają trochę gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC One X+ odpada , nie da się go znaleźć za 1000 zł . Nexus 4 wspaniałe wsparcie Google, dobre podzespoły, lecz zniechęca mnie brak slotu na karty, tak samo One X. Więc na polu bitwy został SGS III , Xperia T i Xperia SP. Więc który z nich byłby lepszym rozwiązaniem ?

Ważną opcją jest to by na dany telefon wyszła nowa wersja androida czyli 4.4 KitKat, przy którym jest to bardziej prawdopodobne ? Słyszałem też że Xperia T i SP są o wiele wytrzymalsze, mają mniej mulący interfejs, są młodsze, oraz są bardziej wydajne mimo tego iż mają tylko 2 rdzenie, a nie jak SGS3 4 rdzenie. A jeśli chodzi o pamięć w SGS3 jest to 1 Gb , 2 Gb jest tylko w wersji LTE . Ciekawe też jak jest z kwestią muzyki i internetu, i na którym urządzeniu te kwestie byłyby lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczekujesz największej wydajności, to najlepszym wyborem będzie Sony Xperia SP, głównie ze względu na bardzo wydajne GPU Areno 320. Następny w kolejce jest Galaxy S3 - różnicy w mocy obliczeniowej teraz nie poczujesz, dopiero za jakiś czas, gdy Mali-400 zacznie niedomagać. Ważne jest, by wziąć wersję z 2GB RAM lub zmienić oprogramowanie za custmowe. TouchWiz jest po prostu zasobożerny. Samsung kładzie Soniacze pod względem dźwięku; zasługa chipu od Wolfsona (chyba że masz słabe słuchawki, które grają zawsze tak samo). Xperia T to oględnie mówiąc gorszy brat (dość znacznie) SP. Warto ten telefon brać pod uwagę tylko w ostateczności (czyt. braku dostępności ww. modeli). Jeśli zaś chodzi o ogólne sprawy - tak, nakładka w telefonach Sony jest lepiej zoptymalizowana, nie muli się jak TouchWiz w Samsungach. 4.4 KitKat na 99.9% dostanie Samsung oraz Xperia SP. W przypadkuT jest to sprawa niewiadoma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o dźwięk czy jest duża przepaść pomiędzy SGS3 a SP ? Czy jest to może minimalna różnica ? ( Jeśli chodzi o wersje 2Gb to nie stać mnie na taki wydatek, ponieważ są to wtedy wersje LTE , które są o wiele droższe niż standardowe modele danej serii ) . BTW. tak z ciekawości jakim cudem SGS3 mając procesor x 4 , jest uważany przez niektóre osoby za słabszy od SP która ma tych rdzeni tylko 2 ?

Gdyby to miało znaczenie słuchawki zamierzałbym dokupić do telefonu gdzieś pomiędzy 50-100 zł .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o dźwięk czy jest duża przepaść pomiędzy SGS3 a SP ? Czy jest to może minimalna różnica ?

Na dobrych słuchawkach różnica będzie znaczna. Sony niby ma te swoje Walkmany, jednak nie przebije to Samsunga

tak z ciekawości jakim cudem SGS3 mając procesor x 4 , jest uważany przez niektóre osoby za słabszy od SP która ma tych rdzeni tylko 2

Dlatego, że te dwa rdzenie są bardzo wydajne w swojej klasie cenowej. Xperia SP ma także sporo lepsze GPU niż Galaxy S3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ciężko mi jest wybrać confused_prosty.gif . Najważniejsza jest dla mnie muzyka>wydajność + możliwe przyszłościowe aktualizacje .. Może więcej informacji o tych telefonach , może jakiś schemat porównujący , albo jeszcze jakieś inne modele ? . Przepraszam że jestem taki niepewny ale ten telefon będzie mi musiał starczyć na długo , i dla mnie 1000 zł to nie jest wydatek, który od tak mogę sobie robić co kilka miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...