Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Crudusek

Rozwiązany: Problem z NOWĄ kartą graficzną.

Recommended Posts

Witam!

Dziś przyszedł do mnie nowy komputer. I postanowiłem sprawdzić działanie chłodzenia karty graficznej. W msi afterburner ustawiłem fan 100% i coś zaczęło brzęczeć. Jakby coś o coś ocierało/ obijało się. Za 1 razem myślałem że to minęło, ale po sprawdzeniu 2 raz nie miałem już wątpliwości. Nie wiem jak opisać ten dźwięk, może go nagrać?

Proszę o szybką pomoc!

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Nie uwierzycie. Wyjąłem kartę graficzną i najprawdopodobniej znalazłem winowajcę...

Oto zdjęcie:

http://zapodaj.net/f3356cf2f3f7b.jpg.html

Urwana łopata wentylatora... Nie wiem jakim cudem nie zauważyłem tego przy montażu karty. Zadzwoniłem tam i powiedziano mi żebym napisał do nich maila bo dziś do producenta się nie dodzwonią. Mam nadzieję że gwarancja obejmie te uszkodzenie mechaniczne i karta zostanie wymieniona na nową.

Link to comment
Share on other sites

Kartę mam wyjętą, jadę na zintegrowanej. Dlaczego co odpalam jakąkolwiek grę wyskakują errory? Jak odinstaluję sterowniki od zewnętrzne,j gry zaczną normalnie działać?

EDIT: Jeżeli wsadziłbym tą kartę z uszkodzonym wentylatorem to coś może się stać?

Link to comment
Share on other sites

Czy jest jakieś ryzyko związane z przerwą w dostawie energii? Czy może coś się popsuć gdy zabraknie prądu? Dziś już miałem 2 krótkie przerwy w dostawie prądu i zastanawiam się czy nie skróci to żywotności zasilacza. Warto jest zainwestować w listwę antyprzepięciową? Nawet teraz widzę jak czasem światło "mruga".

Link to comment
Share on other sites

Jutro powinna być decyzja dystybutora w sprawie tej karty. Dzwoniłem do techplanet w piątek, nie było niestety decyzji więc zadałem kluczowe pytanie:

-Jak Pan myśli, przyjmną tą kartę na gwarancję?

Na co Pan odpowiedział:

-Myślę że tak, pozostaje jedynie kwestia wymiany lub zwortu pieniędzy.

W związku z zainstniałą sytuacją mam do was pytanie. Decydować się na wymianę karty na nową czy może brać kasę i dopłacić 204 zł do gtx 760?

Link to comment
Share on other sites

Pytam się was dlatego że w styczniu będę dysponował kwotą ok 1000zł. Muszę kupić monitor [ http://www.ceneo.pl/22972881;0280-0.htm?tag=familyTiles#tab=click_scroll ] i chciałbym chłodzenie na procka, aby go wykręcić na 4.5 GHz oraz dokupić 4gb ram. Mogę dorzucić do karty pod warunkiem że zrezygnuje z chłodzenia, bądź RAM'u. Pytanie nasuwa się następujące, czy warto zrezygnować z RAM'u i mieć wydajniejszą kartę? Orientujesz się może czy "hajs" mogą przysłać pocztą, a może muszą przelać na konto bankowe?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli reklamujesz kartę z tytułu niezgodności towaru z umową, to sprzedawca ma max. czas 14 dni na to, czy wysyłać/wymienić/zwrócić kasę. W przypadku zwrotu należności pieniądze sprzedawca zwraca ci na konto, nie przekazem pocztowym. Na ten czas 4 gb w zupełności wystarcza, więc lepiej wyjdzie na inwestycję w wydajniejsze GPU.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak też zrobię. Dystrybutor zdecydował że za tą kartę jest zwrot pieniędzy. Wysłałem prośbę o fakturę korektową oraz mój nr konta. Jutro dostanę tą fakturkę, wydrukuję, podpiszę, zeskanuje i odeśle z powrotem. Fakturka miała być dziś, ale w techplanet nikomu się nie spieszy. Jak dostanę pieniądze to zaraz zamawiam gtx 760. Zastanawiam się czy "giguś" będzie dobrym wyborem oraz czy karta dojdzie do świąt.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

Wie ktoś co dokładnie zrobić aby dostać te gry? Trzeba napisać komentarz do zamówienia? Nie jest to zbyt szczegółowo opisane...

Link to comment
Share on other sites

Morele samo wyślę ci info na temat odbioru kodów w ciągu 7 dni od daty zakupu karty. W sumie to dobrze, bo w przypadku Agito sam musisz do nich napisać, aby przysłali ci key'e (W moim przypadku czekam już 7 dzień i jeszcze nie mam ich). Tak, Gigabyte wystarczy ;).

Link to comment
Share on other sites

Zespół techplanet wysłał pieniążki w piątek, lecz do teraz ich nie ma. Jednak ja zastanawiam się już teraz którą wersję 760'tki wybrać. Jak wcześniej można zauważyć wybór padł na gigusia, ale pojawiła się pewna rozterka. Zauważyłem że do Gigabyte GTX 760 nie dołączają adaptera DVI do VGA, a do MSI tak. W tym momencie pojawia się dylemat. Różnica w cenie między tymi kartami wynosi 20zł. czyli tyle co cena przejściówki. Którą kartę wybrać?

MSI - http://www.morele.ne...2gd5-oc-546618/

Gigabyte - http://www.morele.ne...0oc-2gd-546589/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...