Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wajsek

Instalacja win7, dysk SATA

Polecane posty

Witam. Mam problem, który spotkał pewnie wielu ludzi... A mianowicie:

Chodzi o to, że ostatnio wymieniłem dysk na SATA...

I taki mam problem, gdyż przy instalacji windows 7 x64 nie znajduje mi dysku. Próbuję instalować i wyskakuje "Nie znaleziono dysków, zainstaluj odpowiedni sterownik" czy coś w ten deseń... Nie za bardzo wiem o co chodzi, o jakie sterowniki? Próbowałem szukać porad w internecie, ale wolałbym po prostu odpowiedzi i wskazówki możliwie jak najprostsze. Co mogę w tym wypadku zrobić?

Moja płyta główna: GA-M56S-S3

Bios ustawiałem na "default" także mam fabryczne ustawienia.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź, z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Po pierwsze bardzo dziwne, że win 7 nie widzi tego dysku, wejdź do biosu , do opcji Integrated Peripherals i przestaw opcje Onchip SATA Mode -są tam 3 opcje IDE , AHCI i RAID. Na IDE i AHCI powinno pójść bez żadnego problemu, przy czym ja wybrałbym AHCI - IDE jest potrzebne dla uzyskania wstecznej kompatybilności, wtedy kanał SATA widnieje jako kolejny kanał ATA.

PS. A Bios wykrywa dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt dobry, jeżeli chodzi o takie rzeczy, może inaczej. Jak sprawdzić, czy BIOS widzi dysk? smile_prosty.gif Wydaje mi się, że widzi, ale mogę się mylić. Zaraz spróbuję z tym BIOSem, zmienić na AHCI i dam znać biggrin_prosty.gif

Zrobiłem na AHCI i nic dalej, nie widzi sterowników :s

+ co do kabla zasilającego dysk - 2 kable są. Jeden podłączony pod kanał SATA, a drugi pod zasilacz, jest jakaś różnica którą kostkę wybiorę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk działa w SATAIII, a twoja płyta główna obsługuje SATAII. Nie oznacza to, że dysk nie będzie działał, ale być może musisz zmienić ustawienie zworki? Pokombinuj z tym trochę. Jak nie zadziała to pomyślimy dalej.

Teoretycznie nie potrzeba żadnych sterowników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to tu chodzi, że oddałem rok temu komputer dla informatyka i on mi wymienił całą płytę główną i nie dał mi żadnej płyty do niej confused_prosty.gif A teraz nawet go nie znajdę, bo gdzieś się przeprowadził... Już patrzę te stery, napiszę co i jak smile_prosty.gif A dysk mam podpięty pod SATA III, zostawić czy zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, trochę i z tą kompatybilnością SATA zdarzają się problemy, tzn nie ma ich jak podłączasz np dysk SATA II pod płytę z SATA III ale odwrotnie niestety nie jest już tak różowo. Co do sterowników to jedyne które mogłyby pasować to te pod Vistę 64bit. Aczkolwiek wujek Google podpowiada że pod ten układ nie ma sterów pod Win7, więc wnioskuję że są one zintegrowane w instalce. Jak masz możliwość to podepnij inny dysk ( jeśli uda ci się zdobyć SATA 2 i SATA 3 wtedy będziesz miał 100% pewność - jak podepniesz SATA 2 i instalator wykryje dysk wtedy wiadomo że stery są zintegrowane i zostaje tylko pytanie czy jest problem tylko z tym konkretnym modelem albo egzemplarzem czy wogóle z dyskami SATA3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...